Ухвала від 15.11.2013 по справі 273/2256/13-а

Справа № 273/2256/13-а

УХВАЛА

15 листопада 2013 року суддя Баранівського районного суду Житомирської області Ковалик Ю. А. , розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Вірлянської сільської ради Баранівського району Житомирської області про визнання протиправним та скасування рішення Вірлянської сільської ради,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася в Баранівський районний суд Житомирської області з адміністративним позовом до Вірлянської сільської ради Баранівського району Житомирської області про визнання протиправним та скасування рішення Вірлянської сільської ради № 216 від 27.09.2013 року, яким відмовлено ОСОБА_1 в наданні дозволу на розробку технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки; зобов'язати Вірлянську сільську раду на черговому засіданні сесії повторно розглянути її клопотання по суті.

Згідно зі ч. 1 ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Відповідно до ч. 2 п. 7 Постанови Пленуму Вищого спеціалізовано суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ "Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ" № 3 від 01.03.2013 року, спори, що виникають із земельних відносин, у яких хоча б однією зі сторін є фізична особа, незважаючи на участь у них суб'єкта владних повноважень, згідно зі статтею 15 ЦПК розглядаються в порядку цивільного судочинства. Це стосується, наприклад, позовів про визнання недійсними рішень органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування щодо видання дозволу на виготовлення (розроблення) проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, вирішення інших питань, що відповідно до закону необхідні для набуття і реалізації права на землю, про надання чи передачу земельної ділянки у власність або користування чи невирішення цих питань, припинення права власності чи користування землею (статті 116, 118, 123, 128, 131, 144, 146, 147, 149, 151 ЗК та інші), крім спорів, передбачених частиною першою статті 16 Закону України від 17 листопада 2009 року № 1559-VI «Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності», про цивільну відповідальність за порушення земельного законодавства (статті 210, 211 ЗК), про повернення самовільно зайнятих земельних ділянок (стаття 212 ЗК).

В зв'язку з цим, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України у відкритті провадження необхідно відмовити, оскільки позовну заяву належить розглядати в порядку цивільного судочинства.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України,

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Вірлянської сільської ради Баранівського району Житомирської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Роз'яснити позивачеві право на звернення до суду в порядку цивільного судочинства.

Копію цієї ухвали направити особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Баранівський районний суд Житомирської області.

Суддя: Ю.А. Ковалик