про залишення позовної заяви без руху
28 жовтня 2013 р.Справа №801/10065/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Гаманко Є.О., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом
ОСОБА_1
до Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим ДПС
про спонукання до виконання певних дій, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 30.04.13р. №0150261703,
До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Феодосійської об'єднаної державної податкової інспекції АР Крим ДПС про зобов'язання відповідача надати розрахунок сум нарахованих у повідомленні - рішенні, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 30.04.13р. №0150261703.
Відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позовна заява не відповідає частині 3 статті 106 КАС України з наступних підстав: до адміністративного позову не додано документу про сплату судового збору.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з ч. 1 ст. 1 Закону України "Про судовий збір" (далі - Закон) судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Ч. 1 ст. 4 Закону передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Мінімальна заробітна плата з 1 січня 2013 року, відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік", становить 1147,00 грн.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої ст. 4 Закону (в редакції за станом на 23.10.2013р.) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру до сплати належить - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до підпункту 2 пункту 3 частини другої ст. 4 Закону, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, до сплати належить - 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Суд зауважує, що окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі "Щокін проти України" вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
З огляду на викладене адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими (наведена позиція викладена у листі ВАСУ від 18.01.12р. №165/11/13-12).
Відповідно до ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
У прохальній частині позову позивачем заявлено клопотання про відстрочення оплати судового збору до винесення рішення по справі.
Суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні вищенаведеного клопотання з наступних підстав.
Судом взято до уваги те, що при поданні адміністративного позову майнового характеру сплачується 10% розміру ставки судового збору, тоді як позивачем не надано до позову, та у позові не наведено доказів на підтвердження такого матеріального стану позивача, що позбавляє його можливості сплатити необхідний для подання позову судовий збір.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків . Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ч.3 ст.106, ст. 108 КАС України суд
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 14.11.13 усунути вказані недоліки, а саме:
- додати до адміністративного позову платіжні документи про сплату у встановленому порядку та розмірі судового збору за подання до суду адміністративного позову .
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/10065/13-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує,, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Гаманко Є.О.