Ухвала від 11.11.2013 по справі 2а-3136/11

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

11 листопада 2013 року К/800/55415/13

УХВАЛА

Суддя Вищого адміністративного суду України Мороз Л.Л. перевіривши касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні на постанову Комсомольського районного суду м. Херсона від 01 липня 2011 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 02 жовтня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Комсомольському районі м. Херсона про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом про зобов'язання Управління Пенсійного фонду України в Комсомольському районі м. Херсона здійснити перерахунок пенсії відповідно до вимог ст.ст. 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", починаючи з 01.01.2011 року.

Постановою Комсомольського районного суду м. Херсона від 01 липня 2011 року позов задоволено. Визнано протиправною відмову відповідача у проведенні перерахунку пенсії позивачу. Зобов'язано відповідача нарахувати та виплачувати позивачу, починаючи з 01.01.2011 року, пенсію в розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та щомісячну додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 50 % мінімальної пенсії за віком, виходячи зі встановленого розміру мінімальної пенсії за віком. Зобов'язано відповідача виплатити позивачу, у зв'язку з проведенням вище вказаного перерахунку пенсії, недоотримані суми пенсії за період, починаючи з 01.01.2011 року.

Ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 02 жовтня 2013 року постанову Комсомольського районного суду м. Херсона від 01 липня 2011 року залишено без змін.

Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні подало касаційну скаргу, в якій, посилаючись на допущені судами порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати ухвалені судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій і ухвалити нове судове рішення, яким відмовити в задоволенні позову.

Відповідно до положень пункту 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.

За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті -пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).

Виходячи зі змісту касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень, які відповідають усталеній практиці Вищого адміністративного суду України у цій категорії справ, ця касаційна скарга є необґрунтованою, а викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи, оскільки заявник не наводить підстав, які б дозволили вважати, що суд неправильно застосував норми матеріального або процесуального права.

Керуючись статтями 211, 213, пунктом 5 частини п'ятої статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні на постанову Комсомольського районного суду м. Херсона від 01 липня 2011 року та ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 02 жовтня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Комсомольському районі м. Херсона про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Л.Л. Мороз