Україна
Донецький окружний адміністративний суд
про залишення позовної заяви без руху
25 жовтня 2013 року Справа № 805/15193/13-а
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Дмитрієв В.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Сніжнянського міського управління юстиції про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження № 39802534 від 18.09.2013 та вимоги про сплату недоїмки №Ф-760 від 08.07.2013, -
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Відділу державної виконавчої служби Сніжнянського міського управління юстиції про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження № 39802534 від 18.09.2013 та вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області про сплату недоїмки № Ф-760 від 08.07.2013.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Статтею 106 цього Кодексу встановлені вимоги до позовної заяви.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, посада і місце посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адресу електронної пошти відповідача.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається з позовної заяви, позивач у позовних вимогах просить скасувати вимогу Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області про сплату недоїмки № Ф-760 від 08.07.2013 в розмірі 8999,76 грн. Однак, позивач в позовній заяві не зазначає Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області у якості відповідача.
Крім того, у відповідності до частини 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, ОСОБА_1 просить скасувати постанову Відділу державної виконавчої служби Сніжнянського міського управління юстиції про відкриття виконавчого провадження № 39802534 від 18.09.2013
Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» визначено ставку судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Разом із тим, позивач оскаржує вимогу Управління Пенсійного фонду України в м.Сніжне Донецької області про сплату недоїмки № Ф-760 від 08.07.2013 в розмірі 8999,76 грн.
Згідно частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року № 3674-VI, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлена ставка судового збору у вигляді 1 відсотку розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат.
Згідно з пунктом 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть продовжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.
Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.
Зі змісту Рішення Європейського суду з прав людини від 14.10.2010 у справі «Щокін проти України» випливає, що збільшення зобов'язань особи, що підлягають сплаті, є втручанням до його майнових прав.
Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Таким чином, звернені до суду вимоги про скасування вимог відповідача-суб'єкта владних повноважень, безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими.
З огляду на викладене, адміністративний позов в частині оскарження вимоги Управління Пенсійного фонду України в м. Сніжне Донецької області про сплату недоїмки № Ф-760 від 08.07.2013 в розмірі 8999,76 грн. є адміністративним позовом майнового характеру.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» установлено з 1 січня мінімальну заробітну плату - 1147 гривні.
У даному випадку, позивач при зверненні до адміністративного суду з позовом немайнового характеру повинен був сплатити судовий збір у розмірі 34,41 грн. (0,03 розміру мінімальної заробітної плати), а при зверненні до адміністративного суду з позовом майнового характеру в розмірі 1 відсотку розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат, що у даному випадку становить 114,70 гривень (1147 гривні х 0,1% = 114,7 гривень).
Позивач до позовної заяви додав документ про сплату судового збору - квитанцію на суму 117,00 гривень.
Отже, з урахуванням сплати позивачем судового збору у сумі 117,00 гривень, йому необхідно доплатити до бюджету судовий збір в сумі 32,11 гривень.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення виявлених недоліків шляхом визначення кола відповідачів у відповідності до позовних вимог та доплати судового збору у розмірі 32,11 грн.
На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 106, ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
Встановити термін для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви - протягом десяти днів з дня отримання цієї ухвали.
В разі невиконання ухвали позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Ухвала набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання особою копії ухвали.
Суддя Дмитрієв В.С.