про залишення позовної заяви без розгляду
м. Київ
13 листопада 2013 року 810/6097/13-а
Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Тетіївського районного управління юстиції, Управління Пенсійного фонду України у Тетіївському районі Київської області та Управління державного казначейства у Тетіївському районі Київської області про визнання незаконними та скасування постанова від 19.06.2013 та від 20.09.2013,
12 листопада 2013 року до Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Відділу державної виконавчої служби Тетіївського районного управління юстиції, Управління Пенсійного фонду України у Тетіївському районі Київської області та Управління державного казначейства у Тетіївському районі Київської області про визнання незаконними та скасування постанов від 19.06.2013 та від 20.09.2013.
Відповідно до пункту 5 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Відповідно до частини першої статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Згідно з частиною другою статті 100 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви без розгляду з таких підстав.
Як вбачається з позовної заяви, позивач просить суд:
- визнати незаконною та скасувати винесену 19.06.2013 державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Тетіївського районного правління юстиції Соколовським О.В. постанову про відкриття виконавчого провадження № 38538038;
- визнати незаконною та скасувати винесену 20.09.2013 по виконавчому провадженню № 38538038 державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Тетіївського районного управління юстиції Соколовським О.В. постанову про звернення стягнення на пенсію;
- стягнути з Відділу державної виконавчої служби Тетіївського районного управління юстиції на користь позивача 200 грн. 51 коп. у відшкодування заподіяної позивачу майнової шкоди та 100 грн. у відшкодування заподіяної позивачу моральної шкоди, а також понесені судові витрати;
- виконання стягнення коштів з Відділу державної виконавчої служби тетіївського районного управління юстиції на користь позивача доручити Управлінню державного казначейства у Тетіївському районі Київської області.
Відповідно до частини першої статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Відповідно до частини першої статті 31 Закону України від 21.04.1999 №606-ХІУ «Про виконавче провадження», копії постанов державного виконавця та інші документи виконавчого провадження (далі - документи виконавчого провадження), що державний виконавець зобов'язаний довести до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам із супровідними листами простою кореспонденцією, крім постанов про відкриття виконавчого провадження або відмову у відкритті виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувачу відповідно до статті 47 цього Закону, що надсилаються рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Боржник вважається повідомленим про відкриття виконавчого провадження, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого провадження за адресою, зазначеною у виконавчому документі.
Згідно з частиною другою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
З доданих до позовної заяви документів слідує, що позивач оскаржує дії відповідача, які мали місце 19.06.2013 та 20.09.2013, однак до суду позивач звернувся щодо оскарження вказаних дій лише 08.11.2013 (що слідує зі штемпеля на конверті), тобто з пропуском 10-денного строку встановленого статтею 181 Кодексу адміністративного судочинства України.
Застосовуючи статтю 181 Кодексу адміністративного судочинства України, 10-денний строк для звернення позивача до суду з даним позовом закінчився 29 червня 2013 року та 30 вересня 2013 року. Таким чином, позивачем пропущено 10-денний строк звернення до суду з даним позовом. Проте, позивач клопотання про поновлення строку суду не заявив.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів не вбачається поважності причин пропуску позивачем строку звернення до суду з даним позовом, рівно як і відсутнє клопотання позивача про поновлення пропущеного процесуального строку.
Зважаючи на зазначене, вказана позовна заява підлягає залишенню без розгляду.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 7 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням).
Враховуючи те, що позивачем у даній справі було сплачено судовий збір у розмірі 68,82 грн., вказаний судовий збір підлягає поверненню позивачу.
Керуючись статтями 99, 100, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Тетіївського районного управління юстиції, Управління Пенсійного фонду України у Тетіївському районі Київської області та Управління державного казначейства у Тетіївському районі Київської області про визнання незаконними та скасування постанов від 19.06.2013 та від 20.09.2013, - залишити без розгляду.
2.Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 сплачений судовий збір у розмірі 68 (шістдесят вісім) гривень 82 копійки.
3.Копію ухвали про залишення позовної заяви без розгляду надіслати позивачу разом із позовною заявою та доданими до неї матеріалами.
Ухвала набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.
Згідно з частиною третьою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Терлецька О.О.