Рішення від 05.11.2013 по справі 906/1355/13

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Від "05" листопада 2013 р. Справа № 906/1355/13

Господарський суд Житомирської області у складі

судді Вельмакіної Т.М.

за участю представників сторін:

від позивача-1: Файчук Т.А. - довіреність № р-5-22/656 від 26.06.13;

від позивача-2: Середа Р.М. - довіреність №73 від 25.02.2013;

від відповідача: Бойко Ю.В. - довіреність б/н від 27.09.2013;

прокурор: Пустовіт М.Л. - сл. посвідчення від 20.09.2012 № 004621

розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу

за позовом Прокурора Любарського району в інтересах держави в особі 1) Житомирської обласної ради (м.Житомир) 2) Державної служби геології та надр України (м. Київ)

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кутищанський гранітний кар'єр" (с.Липне, Любарський район, Житомирська область)

про припинення права користування надрами

Прокурор звернувся з позовом до суду в інтересах держави в особі позивачів про припинення права користування надрами, наданого відповідачу.

Прокурор та представники позивача позов підтримали у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві, надали усні пояснення по справі. Представник Державної служби геології та надр України надав письмові пояснення № 04-1727 від 22.10.2013 з додатком, копія яких 22.10.2013 надійшла на адресу суду факсимільним зв'язком. Просив здійснювати розгляд справи за наявними у справі матеріалами.

Представник відповідача позовні вимоги заперечив з мотивів, викладених у відзиві на позовну заяву та письмовому поясненні № 132 від 18.10.2013 (а.с. 21-26, 83-86, т.1).

Дослідивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора та пояснення учасників судового процесу, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Як зазначив прокурор у позовній заяві, проведеною Любарського району перевіркою додержання вимог законодавства про надра на території Любарського району виявлено факти неефективного використання надр, чим порушено інтереси держави.

Обґрунтовуючи позовні вимоги прокурор вказує наступне:

- 17.12.2007 Міністерством охорони навколишнього природного середовища України відповідачу видано спеціальний дозвіл на користування надрами за реєстраційним №4542 з метою видобування гранітів, мігматитів, гнейсів з Кутищенського родовища терміном дії до 20 років;

- відповідач з часу отримання спеціального дозволу на користування надрами (з 2007 року) не приступив до користування надрами, що негативно впливає на їх стан;

- за місцем реєстрації - на території Липненської сільської ради та на території Веселківської сільської ради, де розташоване родовище, підприємство не здійснювало господарської діяльності взагалі;

- згідно інформації Чуднівської об'єднаної державної податкової інспекції ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" з 2007 року не здійснює господарську діяльність.

Вищевказані обставини, на думку прокурора, свідчать, що в порушення вимог ст. 24 Кодексу України "Про надра", мета спеціального дозволу на користування надрами в частині видобування корисних копалин не виконується, надрокористувач господарської діяльності не здійснює.

Обґрунтовуючи звернення з позовом до суду в особі Житомирської обласної ради, прокурор вказує, що надра є виключною власністю народу України, який своє право власності здійснює через місцеві ради. Саме на обласну раду, як вказує прокурор, покладено функції здійснювати обов'язки власника надр щодо надання їх у користування, а також обласну раду наділено повноваженнями по припиненню права користування надрами і здійсненню контролю за їх використанням.

Щодо іншого позивача - Державної служби геології та надр України, прокурор вказує, що остання має право припиняти право користування надрами самостійно, або в судовому порядку.

При цьому зауважує, що порушення інтересів держави і територіальної громади полягає в тому, що утримання родовища надр відповідачем, який майже за 6 років так і не розпочав видобуток надр, суперечить інтересам держави та територіальної громади області, які не отримують очікуваний прибуток від пов'язаної із використанням надр діяльності, та як надра не використовуються, плата за них не сплачується, робочі місця не створюються, відповідні відрахування від робочих місць та виплат зарплат в бюджет не надходять. Звертає увагу, що у випадку не припинення права користування надрами відповідачу, держава і обласна рада буде позбавлена права до 2027 року передати ці надра іншому суб'єкту, який мав би можливість та ресурси ефективно використовувати надра і добувати корисні копалини.

Посилаючись на ст. 121 Конституції України, ст. 26 Кодексу України "Про надра", прокурор просить припинити право користування надрами, надане відповідачу спеціальним дозволом на користування надрами №4542 від 17.12.2007.

Відповідач, згідно письмових заперечень на позовну заяву (а.с. 21-26, т.1) просить повністю відмовити прокурору у задоволенні позовних вимог. Вказує, що Міністерством охорони навколишнього природного середовища України та ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр", керуючись ст. 4.16. Кодексу України "Про надра, п. 8 Постанови КМУ від 14.03.2007 №480 "Про затвердження порядку надання у 2007 році Спеціальних дозволів на п. 18 Постанови КМУ від 17.06.2009 №680 "Про затвердження порядку надання у 2009 році спеціальних дозволів на користування надрами", укладено Угоду про умови користування надрами з метою видобування незмінних та порушених вивітрюванням гранітів, мігматитів та гнейсів Кутищанського родовища (Західна та Східна ділянка) від 17.12.2007, яка є невід'ємною частиною спеціального дозволу від 17.12.2007 №4542 та яка визначає умови, на яких надається зазначена Ділянка надр у користування. Відповідно до п. 5.3. Угоди, як вказує відповідач, анулювання дозволу здійснюється при невиконанні особливих умов, а також по закінченню терміну його дії. Відповідач стверджує, що він виконує всі особливі умови спеціального дозволу.

Заперечує твердження позивача щодо негативного впливу на стан надр, оскільки на даний момент родовище не розробляється. Вказане, на думку відповідача, підтверджується актом Державної служби геології та надр України від 15.05.2013 №06-02/25/2013-13п (121). При цьому, як повідомляє відповідач, до вказаного акту було складено Припис, на виконання вимог якого відповідачем було усунено зазначені в ньому недоліки.

Твердження прокурора про те, що територіальні громади не отримують очікуваний прибуток через не видобуток корисних копалин вважає безпідставним, оскільки на рахунки Липненської та Веселківської сільських рад щомісячно і у повному розмірі сплачується орендна плата за землю, що становить переважну частину доходів вказаних територіальних громад.

Також вказує, що на вимогу прокурора Любарського району від 20.08.2013 №22-1284 вих.13 щодо причин не здійснення будь-якої діяльності, направленої на видобуток корисних копалин, було надано відповідь №86 від 20.08.2013, згідно якої пояснювалось, що роботи по розробці Кутищенського родовища не проводилися у зв'язку з тим, що не вирішилося питання про надання в оренду земельної ділянки в с. Печанівка Романівського району Житомирської області для організації майданчику складування та відвантаження щебеневої продукції, без чого робота кар'єру неможлива, оскільки інших варіантів складування та відвантаження готової щебеневої продукції на даний час не має, однак робота з Житомирською облдержадміністрацією з цього питання продовжується. Зазначає, що прокуратуру району повідомлено про те, що дозвільні документи на роботу підприємства отримані в повному обсязі згідно чинного законодавства України, що підтверджується Актом перевірки Державної служби геології та надр України від 15.05.2013р. №06-02/25/2013-43п(121).

У письмових поясненнях за №132 від 18.10.2013 (а.с. 83-86, т.1), відповідач додатково вказав перелік виконаних робіт та отриманих документів по використанню надр. Також повідомив, що згідно дозвільних документів ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" мало розпочати роботи по розробці Кутищенського родовища в 2009 році, однак у зв'язку з тим, що землі під родовищем рахувалися як меліоровані та потребували переводу в не меліоровані, то у визначені строки заключити договори оренди земельних ділянок відповідач не встиг, а без таких договорів будь-які роботи заборонені законодавством.

Пояснив, що 26.01.2010 ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" звернулося до державної геологічної служби з проханням щодо внесення змін до Програми робіт з видобування гранітів, мігматитів, гнейсів Кутищенського родовища, на що отримано відповідь від 10.09.2010 №27/10-3828, згідно якої прийнято рішення розглядати внесення змін до Програм надрокористувачів тільки після перевірки діяльності останніх органами державного геологічного контролю. Вказав, що така перевірка була проведена 18.11.2010, за результатами якої були внесені зміни до Програми робіт.

Пояснив, що в період з 2010 по травень 2013 роки товариством було виготовлено наступні дозвільні документи: - Умови скиду кар'єрних вод від 27.04.2011 №2045/С-3/1-4-1657 "Кутищанський гранітний кар'єр"; - Договори оренди землі від 01.11.2011 між ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" та Любарською РДА з терміном дії до 17.12.2027; - Дозвіл №1823183602 - 26 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами; - ліміт на утворення та розміщення відходів на 2013 рік; - Дозвіл №344 від 21.09.2012 на розміщення відходів у 2013 році; - довідка ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" від 15.05.2013 №41 щодо відсутності свердловин на балансі підприємства; - форма 5-гр за 2012 рік з фіскальним чеком про відправку ДНВП "Геоінформ України" від 05.02.2013 №4938.

За вказаного, як повідомляє відповідач, ним було повністю підготовлено пакет дозвільних документів на розробку Кутищенського родовища гранітів, а також придбано майновий комплекс в с. Печанівка Романівського району Житомирської області для організації майданчику складування та відвантаження готової продукції в з/д вагони. Однак, як зазначає відповідач, на даний час виникли проблеми з оформленням документів по земельній ділянці під залізничну колію, без яких робота неможлива.

Також повідомляє, що на даний час проводяться роботи по виконанню припису Державної служби геології та надр України, та закінчуються роботи по проведенню експертизи кар'єру ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр", геологічної та технічної документації.

Оцінивши в сукупності матеріали справи, врахувавши пояснення учасників судового процесу, господарський суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог, враховуючи наступне.

Відповідно до ч.1 ст.4 Кодексу України "Про надра", надра є виключною власністю Українського народу і надаються тільки у користування. Угоди або дії, які в прямій або прихованій формі порушують право власності Українського народу на надра, є недійсними. Український народ здійснює право власності на надра через Верховну Раду України, Верховну Раду Автономної Республіки Крим і місцеві ради.

Статтею 15 вказаного Кодексу (в редакції, що діяла на час видачі дозволу) визначено, що Надра надаються у постійне або тимчасове користування. Постійним визнається користування надрами без заздалегідь встановленого строку. Тимчасове користування надрами може бути короткостроковим (до п'яти років) і довгостроковим (до двадцяти років). У разі необхідності строки тимчасового користування надрами може бути продовжено. Перебіг строку користування надрами починається з дня одержання спеціального дозволу на користування надрами, якщо в ньому не передбачено інше.

Спеціальні дозволи на користування надрами надаються спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з геологічного вивчення та забезпечення раціонального використання надр за погодженням з Міністерством охорони навколишнього природного середовища України, як правило, на конкурсних засадах в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (ч. 6 ст. 16 Кодексу України "Про надра" (в редакції, що діяла на час видачі дозволу)).

У відповідності до ч.1 ст.26 Кодексу України "Про надра", право користування надрами припиняється у разі: 1) якщо відпала потреба у користуванні надрами; 2) закінчення встановленого строку користування надрами; 3) припинення діяльності користувачів надр, яким їх було надано у користування; 4) користування надрами з застосуванням методів і способів, що негативно впливають на стан надр, призводять до забруднення навколишнього природного середовища або шкідливих наслідків для здоров'я населення; 5) використання надр не для тієї мети, для якої їх було надано, порушення інших вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр; 6) якщо користувач б е з п о в а ж н и х причин протягом двох років, а для нафтогазоперспективних площ та родовищ нафти та газу - 180 календарних днів не приступив до користування надрами; 7) вилучення у встановленому законодавством порядку наданої у користування ділянки надр.

Право користування надрами припиняється органом, який надав надра у користування, а у випадках, передбачених пунктами 4, 5, 6 цієї статті, у разі незгоди користувачів, - у судовому порядку. При цьому питання про припинення права користування земельною ділянкою вирішується у встановленому земельним законодавством порядку (ч. 2 ст. 26 КУ "Про надра").

З огляду на викладене, припинення права користування надрами можливе у досудовому порядку органом, який надав надра у користування, та у судовому - у випадку виникнення спору щодо такого припинення.

Натомість, матеріали справи не містять доказів припинення права користування надрами органом, який надав надра у користування та оскарження такого припинення відповідачем.

До того ж, суд також не вбачає підстав для припинення відповідачу права користування надрами, оскільки, матеріалами справи не підтверджено, визначену п.6 ч.1 ст.26 Кодексу України "Про надра", обов'язкову умову для такого припинення, а саме ту обставину, що користувач б е з п о в а ж н и х причин протягом двох років не приступив до користування надрами.

Так, матеріалами справи підтверджено та не заперечується сторонами, що 17 грудня 2009 року Міністерством охорони навколишнього природного середовища України видано спеціальний дозвіл № 4542 (а.с. 12, т.1 ) на користування надрами (видобування гранітів, мігматитів, гнейсів) Кутищенського родовища Товариству з обмеженою відповідальністю "Кутищанський гранітний кар'єр" строком на 20 (двадцять років).

Підтверджено також і те, що 17.12.2007 Міністерством охорони навколишнього природного середовища України та ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" було підписано Угоду про умови користування надрами, яка є невід'ємною частиною Спеціального дозволу №4542 від 17.12.2007 (а.с. 36-43, т.1) та згідно п. 5.3. якої анулювання дозволу здійснюється при невиконанні особливих умов, а також по закінченню терміну його дії.

Так, згідно підписаної сторонами Програми робіт (а.с .46, т.1), яка за п. 4.2. Угоди, є невід'ємною частиною останньої, узгоджено наступні види та строки робіт:

- у грудні 2011 року: - складання проекту земельного відводу та підписання договору оренди;

- з березня 2012 по червень 2013: - капітальні вкладення в промислове будівництво;

- з березня 2012 по жовтень 2012: - підготовка родовища до розробки: а) улаштування в'їздної траншеї на добувний горизонт + 222,0; б) улаштування в'їздної траншеї на добувний горизонт + 210,0; в) улаштування автомобільної дороги в траншеї; г) водовідлив з гірничих виробок;

- у 2012 році: початок видобування граніту;

- у 2016 році: вихід на проектну потужність.

При цьому, згідно п. 4.2. Угоди, програма робіт вцілому або окремі її показники, у разі потреби та за наявності достатніх обґрунтувань, можуть уточнюватися або змінюватися за взаємною згодою Сторін. Сторона, яка ініціює внесення уточнень або змін до Програми робіт, зобов'язана надати другій стороні відповідні письмові обґрунтування та пропозиції.

Так, з наданих до справи документів вбачається, що до програми робіт вносилися зміни, зокрема початок розробки змінено на 2012 рік.

Крім того, з зв'язку з необхідністю внесення змін до програми робіт, 15.05.2013 року Центральним міжрегіональним територіальним відділом Департаменту державного геологічного контролю Держгеонадр України було проведено перевірку, за результатами якої складено Акт №06-02/25/2013-43п (121) перевірки дотримання вимог земельного законодавства у сфері видобування корисних копалин (металічні руди, неметалічні корисні копалини, горючі тверді корисні копалини) ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" (а.с. 47-57, т.1).

Під час перевірки, серед іншого, було встановлено, що стан виконання програми робіт є наступним:

- складання проекту земельного відводу та підписання договору оренди - виконано;

- капітальне вкладення в промислове будівництво - кінцевий термін не настав;

- підготовка родовища до розробки - не виконано;

- початок видобування граніту - не виконано;

- вихід на проектну потужність - кінцевий термін на виконання не настав.

Також у п.п. 10-14,16 Акта перевірки зафіксовано, що Кутищенське родовище (ділянки Західна, Східна) гранітів, мігматитів та гнейсів не розробляється.

В ході перевірки було виявлено наступні порушення:

- не виконується ст. 4 Угоди про умови користування надрами від 17.12.2007, а саме на протязі 6 місяців з часу отримання дозволу не проведений аналіз фонового вихідного екологічного стану навколишнього природного середовища за програмою, погодженою Держуправлінням екоресурсів в Житомирській області, з метою визначення його фізичних параметрів на час надання дозволу, чим порушено ст. 24 Кодексу України про надра;

- не виконується ст. 4 Угоди про умови користування надрами від 17.12.2007, а саме на протязі 18 місяців з часу реєстрації Спеціального дозволу не проведений моніторинг екологічного стану навколишнього природного середовища (надра, водні об'єкти, ґрунти, біоресурси) у зоні впливу гірничого виробництва, включаючи ведення радіаційного контролю, у відповідності з програмою, погодженою з Держгірпромнаглядом України, чим порушено ст. 24 Кодексу України про надра;

- не виконується п.п. 3,4 Програми робіт ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр", чим порушено ст. 24 Кодексу України про надра.

Акт перевірки без зауважень підписано директором ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" Бойко Ю.В. та отримано останнім 15.05.2013 (а.с. 27, т. 1).

За результатами перевірки було винесено припис №492-14/06 від 15.05.2013 (а.с. 58-59, т.1) про усунення вищевказаних порушень та зобов'язано товариство подати в письмовій формі до Центрального міжрегіонального територіального відділу Департаменту державного геологічного контролю Держгеонадр України матеріали, які підтверджують стан усунення порушень.

Також попереджено, що у разі невиконання припису ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" в зазначений термін, Центральним міжрегіональним територіальним відділом буде винесено подання щодо зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами №4542 від 17.12.2007.

Водночас, як вбачається з акту перевірки (а.с. 47-57, т.1), за період 2007 -2013 роки товариством були виготовлено та отримано наступні дозвільні документи:

- Спеціальний дозвіл на користування надрами від 17.12.2007 №4542, виданий ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр";

- Статут ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" від 22.03.2007 №12901020000000257;

- Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" від 22.03.2007 №12901020000000257 АОО №609083;

- Довідку ЄДРПОУ від 23.03.2007 №164,

- Акт про надання гірничого відводу; - Довідка про реєстрацію гірничого відводу;

- корегування робочого проекту кар'єру промислового видобування будівельного каменю Кутищенського родовища кристалічних порід Любарського району Житомирської області;

- робочий проект із землеустрою щодо поліпшення малопродуктивних угідь знятим родючим шаром ґрунту при відведенні земель під промислову розробку Кутищенського родовища гранітів (Східна ділянка) ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" на землях запасу Веселківської сільської ради Любарського району Житомирської області ДУ ДП "Житомирський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою";

- робочий проект із землеустрою щодо рекультивації порушених земель після промислової розробки Кутищенського родовища гранітів (Східна ділянка) ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" на землях запасу Липненської та Веселківської сільських рад Любарського району Житомирської області ДУ ДП "Житомирський науково-дослідний та проектний інститут землеустрою";

- висновок Держуправління охорони навколишнього природного середовища про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 17,6562 га в оренду строком на 17 років ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" під промислову розробку Східної ділянки Кутищенського родовища гранітів та будівництво щебеневого заводу на землях запасу Веселківської сільської ради Любарського району Житомирської області від 06.10.2010 №4503/6-6/1-4-4088;

- висновок Держуправління охорони навколишнього природного середовища про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 7,3171 га в оренду строком на 17 років ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" під промислову розробку Східної ділянки Кутищенського родовища гранітів та будівництво щебеневого заводу на землях запасу Липненської сільської ради Любарського району Житомирської області від 06.10.2010 №4503/6-6/1-4-4089.

- умови скиду кар'єрних вод від 27.04.2011 №2045/С-3/1-4-1657 "Кутищанський гранітний кар'єр";

- договори оренди землі від 01.11.2011 між ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" та Любарською РДА з терміном дії до 17.12.2027;

- дозвіл №1823183602 - 26 на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;

- ліміт на утворення та розміщення відходів на 2013 рік;

- дозвіл №344 від 21.09.2012 на розміщення відходів у 2013 році;

- довідку ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" від 15.05.2013 №41 щодо відсутності свердловин на балансі підприємства;

- форму 5-гр за 2012 рік з фіскальним чеком про відправку ДНВП "Геоінформ України" від 05.02.2013 №4938.

Наданими до справи звітом про виконання моніторингу екологічного стану в зоні впливу розробки Кутищенського родовища гранітів, мігматитів та гнейсів (західна та східна ділянки) ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" та звітом про виконання аналізу вихідного екологічного стану навколишнього природного середовища (надра, водні об'єкти, ґрунти, біоресурси) в зоні впливу розробки Кутищенського родовища гранітів, мігматитів та гнейсів (західна та східна дільниці) ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" станом на І півріччя 2013 року (оригінали яких оглядалися судом) підтверджено, що відповідач виконав п.п.1,2 припису Державної служби геології та надр України № 492-14/06 від 15.05.2013. Що стосується п.4 Припису, то згідно пояснень представника відповідача, на даний час закінчуються роботи по проведенню експертизи кар'єру ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр", геологічної та технічної документації. Також матеріали справи містять лист від 05.07.2013 за №76 (а.с. 60, т.1), згідно якого відповідач повідомив Центральний міжрегіональний департамент про те, що на виконання ст. 4 Угоди про умови користування надрами від 17.12.2007 Товариством заключено договори з ТОВ "НВП "УКРГЕОЛСТРОМ" та проведено оплату 50% вартості робіт.

Тобто, 2/3 порушень, зафіксованих приписом Центрального міжрегіонального територіального відділу Департаменту державного геологічного контролю Держгеонадр України №492-14/06 від 15.05.2013 відповідачем виконано, решта в процесі виконання.

На даний час, як вбачається з матеріалів справи та пояснень відповідача, не вирішеним залишається питання по оформленню земельної ділянки під залізничну колію, що є необхідним для роботи кар'єру, однак відповідачем вживаються всі заходи для вирішення вказаного питання.

Отже, вищенаведеними обставинами підтверджено, що відповідач саме з поважних причин не приступив до користування надрами. Разом з тим, матеріалами справи підтверджено також і те, що ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" здійснює всі необхідні заходи для того, щоб приступити до використання Кутищанського родовища.

Водночас, слід зазначити, що матеріалами справи також спростовуються твердження прокурора про те, що оскільки відповідач з часу отримання спеціального дозволу на користування надрами не приступив до користування ними, зазначене негативно впливає на стан надр, оскільки актом Державної служби геології та надр України від 15.05.2013 №06-02/25/2013-13п (121) та матеріалами проведеної прокуратурою перевірки встановлено, що на час звернення до суду родовище не розробляється.

Таким чином, прокурором не доведено, що відповідач б е з п о в а ж н и х причин не приступив до користування надрами, а також те, що вказане негативно впливає на стан надр.

Крім, того, судом беруться до уваги довідки Веселківської та Липненської сільських рад (а.с. 135, 136, т.1), згідно яких останні повідомляють, що 01.11.2011 з ТОВ "Кутищанський гранітний кар'єр" було укладено договори оренди земельних ділянок, при цьому, орендна плата останнім сплачується щомісячно і у повному обсязі. Зокрема, згідно Довідки Липненської сільської ради відповідачем сплачено 120974,00грн. в рік. Тобто, на думку суду, припинення користування надрами відповідачу може завдати шкоду місцевим бюджетам.

Згідно ст. 33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ст. 32 ГПК України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги та заперечення сторін.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

При цьому суд враховує приписи п. 4.6. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.13р. №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VІ Господарського процесуального кодексу України", згідно якого приймаючи рішення зі справи, провадження в якій порушено за заявою прокурора, господарський суд у разі повного, або часткового задоволення позову (скарги) стягує судовий збір з відповідача (повністю або пропорційно задоволеним вимогам), якщо він не звільнений від сплати судового збору; у разі ж повної або часткової відмови в позові судовий збір стягується з визначеного прокурором позивача (так само повністю або пропорційно задоволеним вимогам), за винятком випадків, коли останнього звільнено від сплати судового збору, та коли позивачем у справі є сам прокурор. Стягнення відповідних сум судового збору здійснюється в доход державного бюджету України.

З огляду на вказане та враховуючи вищенаведені приписи Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.13р. №7, судові витрати по сплаті судового збору покладаються на позивачів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 32-34, 49, 69, 82-85 ГПК України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні позову відмовити.

2. Стягнути з Житомирської обласної ради (10014, Житомирська обл., Корольовський р-н., м. Житомир, майдан С.П. Корольова, буд. 1, ід. код 13576948) в дохід Державного бюджету України - 535,50грн. судового збору.

3. Стягнути з Державної служби геології та надр України (03680, м. Київ, Шевченківський р-н., вул. Ежена Потьє, 16, ід. код 37536031) в дохід Державного бюджету України 535,50грн. судового збору.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

Повне рішення складено 11.11.2013.

Суддя Вельмакіна Т.М.

Віддрукувати:

1- у справу

2-- позивачу1 (рек. з пов.)

3- позивачу2 (рек. з пов.)

4- відповідачу (рек. з пов.)

5- прокурору м. Житомира (рек. з пов.)