Ухвала від 11.11.2013 по справі 813/6891/13-а

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2;; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про призначення судової експертизи та зупинення

провадження в адміністративній справі

11 листопада 2013 року № 813/6891/13-а

м.Львів

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого - судді: Сасевича О.М.

за участю секретаря судового засідання Чижук М.М.,

за участю сторін:

представників позивача Філіппової О.В., Рака В.М.,

представника відповідача Кохана А.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання позивача про призначення судової економічної експертизи в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Яричів» до Державної податкової інспекції у Кам'янка-Бузькому районі Головного управління Міндоходів у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 04.09.2013 року №00007342200, №0000742200,-

ВСТАНОВИВ:

11 вересня 2013 року Товариство з обмеженою відповідальністю «Яричів» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державної податкової інспекції у Кам'янка-Бузькому районі Головного управління Міндоходів у Львівській області, в якій просить визнати протиправними та скасувати податкові повідомлень-рішень від 04.09.2013 року №00007342200, №0000742200.

Згідно ухвали судді від 12 вересня 2013 року, провадження у даній адміністративній справі відкрито.

06.11.2013 року через канцелярію суду позивачем було подано клопотання про призначення судової економічної експертизи, на розгляд якої вважає за необхідне поставити наступне питання:

-яким є фінансовий результат, отриманий ТзОВ «Яричів» за наслідками вчинених ним господарських операцій за Договором купівлі-продажу від 22.10.2011 року та Договором комісії від 22.10.2011року: прибуток (у якій сумі) чи збиток (у якій сумі)?

Представники позивача у судовому засіданні 11.11.2013 року клопотання про призначення комплексної судової економічної експертизи підтримали.

У судовому засіданні представник відповідача заперечив проти проведення комплексної судової експертизи та просив суд у задоволенні клопотання позивача про призначення комплексної судової економічної експертизи відмовити.

Суд, заслухавши думку представників сторін, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Згідно частини 1 статті 81 Кодексу адміністративного судочинства України, для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу.

Відповідно до п.п.3.3 п.3 Інструкції про призначення та проведення судових експертиз, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08 жовтня 1998 року №53/5, у постанові (ухвалі) про призначення експертизи вказуються питання, які виносяться на вирішення експертові, які мають значення для проведення експертизи.

Орієнтовний перелік питань, що можуть бути поставлені при проведенні експертизи, міститься в Науково-методичних рекомендаціях з питань підготовки і призначення судових експертиз, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 08 жовтня 1998 року №53/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 3 листопада 1998 року за №705/3145, із змінами і доповненнями.

Надані позивачем пропозиції щодо питань, які необхідно постановити перед експертом, відповідають обставинам, встановлення яких вимагає спеціальних знань.

Таким чином, оскільки між сторонами виник спір, предметом дослідження якого у даній справі є правовідносини, які потребують спеціальних знань в економічній галузі, тому суд приходить до висновку про необхідність призначення у справі судової економічної експертизи.

Відповідно до частини 3 статті 81 Кодексу адміністративного судочинства України, особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд призначити експертизу і доручити її проведення відповідній експертній установі або конкретному експерту. Якщо сторони домовилися про залучення експертами певних осіб, суд повинен призначити їх відповідно до цієї домовленості.

Судом з'ясовано, що експертизу в обсязі, необхідному для розгляду справи може бути проведено Львівським науково-дослідним інститутом судових експертиз (м.Львів, вул.Липинського, 54) та Інститутом судових експертиз та права (м.Львів, вул.Ак.Богомольця, 9).

У відповідності до пункту 3 частини 2 статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зупиняє провадження у справі в разі призначення судом експертизи - до одержання її результатів.

На підставі викладеного, на час проведення судової економічної експертизи необхідно зупинити провадження у справі до одержання результатів експертизи.

Керуючись ст.ст.81, 82, 84, 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

1.Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Яричів» - задовольнити повністю.

2.Призначити у справі судову економічну експертизу, на розгляд та вирішення якої поставити наступне питання:

1)Яким є фінансовий результат, отриманий ТзОВ «Яричів» за наслідками вчинених ним господарських операцій за Договором купівлі-продажу від 22.10.2011 року та Договором комісії від 22.10.2011року: прибуток (у якій сумі) чи збиток (у якій сумі)?

2.Доручити проведення економічної експертизи Львівському науково-дослідному інституту судових експертиз (м.Львів, вул.Липинського, 54).

3.Витрати за проведення експертизи покласти на позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Яричів».

4.Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст.384, 385 Кримінального кодексу України за надання завідомо неправдивого висновку та за відмову без поважних причин від надання висновку.

5.Зобов'язати сторін надати на вимогу експерта первинні документи бухгалтерського та податкового обліку з приводу поставленого питання та інші документи, необхідні для проведення експертизи.

6.У разі ненадання сторонами документів, які необхідні для проведення експертизи, судовому експерту повідомити про це суд.

7.Провадження у справі зупинити до одержання результатів експертизи.

8.Матеріали адміністративної справи №813/6891/13-а направити у Львівський науково-дослідний інститут судових експертиз (79004, м.Львів, вул.Липинського, 54).

9.Про дату, час і місце розгляду питання про поновлення провадження у справі сторони будуть повідомленні в порядку глави 3 КАС України.

Ухвала суду в частині призначення експертизи оскарженню не підлягає.

Ухвала суду в частині, що стосується зупинення провадження у справі, може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала суду набирає законної сили в строк та в порядку, визначеному ст.254 КАС України.

Суддя Сасевич О.М.