Ухвала від 31.10.2013 по справі К/9991/73991/11-С

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"31" жовтня 2013 р. м. Київ К/9991/73991/11

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України у складі:

головуючого Загороднього А.Ф,

суддів Білуги С.В.,

Гаманка О.І.,

розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Артемівського районного суду м. Луганська від 04 березня 2010 року та ухвалу апеляційного суду Луганської області від 28 липня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, третя особа - Луганський обласний військовий комісаріат, про перерахунок пенсії, -

встановила:

ОСОБА_2 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, третя особа - Луганський обласний військовий комісаріат, про перерахунок пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 року № 594.

Постановою Артемівського районного суду м. Луганська від 04 березня 2010 року, залишеною без змін ухвалою апеляційного суду Луганської області від 28 липня 2010 року, в задоволенні позовних вимог відмовлено.

У касаційній скарзі ОСОБА_2, не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, просить скасувати прийняті судові рішення та постановити нове, яким позовні вимоги задовольнити повністю.

Заслухавши доповідь судді - доповідача, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, оскільки рішення судів першої та апеляційної інстанцій постановлені з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, а доводи касаційної скарги є необґрунтованими і не дають підстав, які передбачені статтями 225-229 Кодексу адміністративного судочинства України для зміни чи скасування судових рішень.

Судом було встановлено, що ОСОБА_2 є пенсіонером та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Згідно частини 3 статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Статтею 63 вказаного Закону передбачено здійснення перерахунку всіх призначених пенсій, у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, або у зв'язку з введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видій грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсії і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 року № 594 дозволено здійснювати у поточному році з 01 квітня преміювання військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу понад установлений законодавством розмір у межах видатків, передбачених для грошового забезпечення у 2007 році.

На виконання зазначеної постанови наказом Міністра оборони України від 14 квітня 2007 року № 175 встановлено граничні розміри премії, які можуть бути виплачені військовослужбовцям у межах видатків на грошове забезпечення на 2007 рік.

З огляду на викладене, премія запроваджена постановою Кабінету Міністрів України від 28 березня 2007 року № 594, є додатковим видом грошового забезпечення і встановлюються в межах бюджетних асигнувань які, відповідно, виділяються на утримання відповідних органів на відповідний бюджетний рік. При цьому, встановлення таких премій є правом, а не обов'язком керівника державного органу.

Колегія суддів погоджується з висновками судів попередніх інстанцій про те, що при відмові ОСОБА_2 в проведенні перерахунку пенсії, Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області діяло відповідно до вимог чинного законодавства, і відповідно, правомірно відмовили позивачу в задоволенні позовних вимог, з огляду на їх безпідставність.

Враховуючи викладене, доводи касаційної скарги не дають підстав для висновку про неправильне застосування судами першої та апеляційної інстанцій норм матеріального чи процесуального права, що призвело або могло б призвести до невірного вирішення спору, а тому оскаржувані судові рішення є законними та обґрунтованими і підстави для їх скасування відсутні.

Керуючись статтями 220, 2201, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів -

ухвалила:

Касаційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а постанову Артемівського районного суду м. Луганська від 04 березня 2010 року та ухвалу апеляційного суду Луганської області від 28 липня 2010 року у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області, третя особа - Луганський обласний військовий комісаріат, про перерахунок пенсії - без змін.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий А.Ф. Загородній

Судді С.В. Білуга

О.І. Гаманко