Постанова від 16.04.2009 по справі АС12/342-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.04.09

Справа №АС12/342-07.

Господарський суд Сумської області у складі судді Лугової Н.П., розглянувши матеріали справи, -

За позовом Державної податкової інспекції в м.Суми, м.Суми

до відповідача Сумського об»єднаного міського військового комісаріату, м.Суми

про стягнення 5 064 грн. 74 коп.

Представники:

від позивача: не з»явився

від відповідача: Козупиця О.О.

У судовому засіданні брали участь: секретар судового засідання Балясна В.С.

Згідно ухвали суду від 10.12.2008р. справу було передано від судді Костенко Л.А. на розгляд судді Луговій Н.П., 20.01.2009р. згідно судової ухвали провадження у справі було поновлено та призначено її до розгляду на 12.02.2009р., у судовому засіданні, що відбулося 12.02.2009р. на підставі ст.150 КАС України було оголошено перерву до 12.03.2009р., 12.03.2009р. було оголошено перерву до 27.03.2009р., 27.03.2009р. розгляд справи було відкладено до 16.04.2009р.

Суть спору: позивач просить стягнути з відповідача в доход держави в особі Державної податкової інспекції в м. Суми 5 064 грн. 74 коп. податкової заборгованості, в тому числі: податок з власників транспортних засобів -3 018 грн. 00 коп., основний платіж -978 грн. 00 коп., штрафні санкції -2 040 грн. 00 коп., збір за забруднення навколишнього середовища -2046 грн. 74 коп., основний платіж -6 грн. 74 коп., штрафні санкції -2040 грн. 00 коп., яка виникла станом на 20.04.2007р., відповідно до Закону України “Про систему оподаткування”, Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-111 від 21.12.2000р. із змінами та доповненнями.

Відповідач подав відзив на позовну заяву, в якому заперечує проти позовних вимог, посилаючись на те, що військові формування Збройних Сил України повністю фінансуються з державного бюджету та не мають транспортних засобів на правах оперативного управління, а тому не є платниками податку з власників транспортних засобів та збору за забруднення навколишнього природного середовища.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши повноважного представника відповідача, оцінивши надані докази, суд встановив :

Сумський об»єднаний міський військовий комісаріат заснований на загальнодержавній власності та включений до ЄДРПОУ.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» до обов»язків платників податків входить сплата належних сум податків і зборів у встановлені законами терміни.

Станом на 20.04.2007р. за відповідачем рахується податкова заборгованість на загальну суму 5 064 грн. 74 коп., в тому числі: по податку з власників транспортних засобів -3 018 грн. 00 коп., основний платіж -978 грн. 00 коп., штрафні санкції -2 040 грн. 00 коп., по збору за забруднення навколишнього середовища -2046 грн. 74 коп., в т.ч. основний платіж -6 грн. 74 коп., штрафні санкції -2040 грн. 00 коп.

Дана заборгованість підтверджується копіями особового рахунку відповідача, копіями податкових вимог, розрахунком суми заборгованості.

Відповідач, заперечуючи проти позовних вимог посилається на те, що закріплене за установами та організаціями Збройних Сил України майно є державною власністю і належить йому на праві оперативного управління.

Відповідно до ст.1 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” від 11.12.91р. №1963-XII (зі змінами і доповненнями) платниками цього податку є підприємства, організації, установи, які є юридичними особами та мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, визначені в ст.2 цього Закону, як об”єкт оподаткування.

Згідно до ст.39 Закону України “Про власність” від 07.02.91р. №697-ХII (зі змінами і доповненнями) майно, що є державною власністю та закріплене за державною установою, належить їй на праві оперативного управління.

На праві оперативного управління, як передбачено ч.2 ст.14 Закону України “Про Збройні Сили України”, належить військовим частинам і майно, яке закріплене за ними.

Згідно Закону України “Про обов”язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів” власники транспортних засобів - юридичні та фізичні особи, які відповідно до законів України є власниками або законними володільцями (користувачами) наземних транспортних засобів на підставі права власності, права господарського відання, оперативного управління на основі договору оренди, довіреності або правомірно експлуатують транспортні засоби на інших законних підставах.

Аналіз змісту зазначених правових норм дає підстави для висновку, що платниками вищевказаного податку є підприємства, організації й установи безвідносно до форми власності, на якій вони засновані, в т.ч. й державні, оскільки державні установи можуть мати закріплене за ними майно лише на праві оперативного управління, при відсутності законодавчо встановленого виключення щодо державної установи як платника податку та при чітко визначеному статтею 4 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів” кола осіб, які звільняються від сплати цього податку, застосоване в ст.1 вищевказаного Закону поняття “власні транспортні засоби” наряду з правом власності на транспортні засоби, означає також їх перебування у платника податку на праві повного господарського відання та на праві оперативного управління.

Відповідно до ст. ст. 5, 6 Закону України “Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів”№ 1963-ХП від 11.12.1991 р. (із змінами та доповненнями) податок з власників транспортних засобів сплачується юридичними особами -щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.

Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів обчислюється юридичними особами на підставі звітних даних про кількість транспортних засобів станом на 01 січня поточного року. Юридичні особи на основі бухгалтерського звіту (балансу) у строки, визначені законом для річного звітного періоду, подають відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації транспортних засобів розрахунок суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на поточний рік за формою, затвердженою центральним податковим органом України.

Таким чином, відповідач є платником вказаного податку, відповідно до вимог чинного законодавства.

Відповідачеві була виставлена перша податкова вимога про сплату боргу за № 1/1177 від 11.10.2006р. та друга податкова вимога за № 2/1471 від 30.11.2007р.

Але, станом на час розгляду справи судом податкова заборгованість в розмірі 5064 грн. 74 коп. відповідачем не сплачена.

Відповідно до ст. 18 Закону України «Про порядок погашення зобов»язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-Ш від 21.12.2000р., вказана заборгованість не підлягає списанню та розстроченню.

Слід зазначити, що відповідач звернувся до господарського суду Сумської області з позовною заявою про скасування рішення Державної податкової інспекції в м. Суми № 0001482305 від 27.09.2006 р. про сплату збору за забруднення навколишнього середовища та рішення № 0002191707 від 27.09.2006 р. про сплату податку з власників транспорту.

Як встановлено судом, згідно постанови суду від 08.11.2007р. по справі № АС 12/510-07 в задоволенні позовних вимог Сумському об»єднаному міському військовому комісаріату було відмовлено.

Факт податкової заборгованості в сумі 5064 грн. 74 коп. підтверджується матеріалами справи, доказів сплати суми боргу відповідач не надав.

За таких обставин вимоги позивача по стягненню 5 064 грн. 74 коп. податкової заборгованості з відповідача визнаються правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Сумського об»єднаного міського військового комісаріату (40000, м.Суми, вул. Кірова, 157, код 07695365) на користь Державної податкової інспекції в м.Суми (40030, м.Суми, Червона площа, 2, код 21102740) 5 064 грн. 74 коп. податкової заборгованості.

3. Видати виконавчий документ після набрання постановою законної сили.

4. Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

5. Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом 10 днів з дня її складення у повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову подається протягом 20 дні після подання заяви про апеляційне оскарження.

6. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СУДДЯ Н.П. ЛУГОВА

У судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Повний текст постанови підписано 16.04.2009 року