29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
"15" липня 2008 р.
Справа № 12/121-НА
Господарський суд Хмельницької області у складі судді розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
За позовом Військового прокурора Рівненського гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України, його органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних відносинах -Шепетівсько-Полонського об'єднаного міського військового комісаріату м. Шепетівка
до Полонської міської Ради м. Полонне
про визнання протиправним та скасування рішення Полонської міської Ради №4 від 20.10.2006р. та зобов'язання вжити заходів щодо ведення персонально-первинного обліку військовозобов'язаних і призовників за місцем їх проживання та сформувати військово-обліковий персонал у мирний час і пункт збору військовозобов'язаних в особливий період при Полонській міській Раді
розглядається скарга Полонської міської ради про скасування постанови про накладення штрафу
Суддя Шпак В.О.
Представники сторін :
Позивача: Лєтін Д.А.- довіреність від 14.07.2008року
Відповідача: не з'явився
Прокурор : не з'явився
Суть спору:
Постановою господарського суду Хмельницької області по справі №12/121-НА від 16.04.2007р. задоволено адміністративний позов Військового прокурора Рівненського гарнізону в інтересах держави в особі Міністерства оборони України, його органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних відносинах -Шепетівсько-Полонського об'єднаного міського військового комісаріату м. Шепетівка до Полонської міської Ради м. Полонне про визнання протиправним та скасування рішення Полонської міської Ради №4 від 20.10.2006р. та зобов'язання вжити заходів щодо ведення персонально-первинного обліку військовозобов'язаних і призовників за місцем їх проживання та сформувати військово-обліковий персонал у мирний час і пункт збору військовозобов'язаних в особливий період при Полонській міській Раді
Ухвалою Львівського апеляційного суду від 24.07.2007р. заяву Виконавчого комітету Полонської міської ради Хмельницької обл. про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови господарського суду Хмельницької обл. від 16.04.2007р. залишено без задоволення, а апеляційну скаргу на згадану постанову - без розгляду.
Господарським судом Хмельницької області видано виконавчий лист.
Ухвалою Господарського суду Хмельницької області 12/121-НА від 27.11.2007р. відстрочено виконання постанови суду від 16.07.2007р. строком на три місяці.
Головним державним виконавцем підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області винесено постанову про накладення штрафу за невиконання постанови Господарського суду від 16.04.2007р. у розмірі 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян у сумі 510 грн.
Не погоджуючись з даною постановою Полонська міська Рада м. Полонне подала скаргу до господарського суду про скасування постанови про накладення штрафу.
Відповідач подав до суду заяву про відкладення розгляду справи через неможливість явки повноважного представника.
Відповідно до ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Статтею 181 Кодексу передбачено, що учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Позовну заяву може бути подано до суду:
у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів;
у триденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів, у разі оскарження постанови про відкладення провадження виконавчих дій.
Відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.
Як вбачається з матеріалів справи, Полонська міська рада подала скаргу ( а не позов) на постанову про накладення штрафу. При цьому, в якості правових підстав послалась на норму Цивільного процесуального кодексу України в межах справи №12/121-НА, хоча справа розглядалась в порядку адміністративного судочинства. В порушення вимог ст. 181 Кодексу взагалі не зазначив відповідача.
З огляду на викладене, скаргу Полонської міської Ради м. Полонне про скасування постанови про накладення штрафу слід залишити без розгляду відповідно до ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України.
Проте, вказане не позбавляє права Полонської міської ради звернутись з відповідном позовом в порядку положень Кодексу адміністративного судочинства України з позовною заявою про оскарження неправомірних дій підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області.
Керуючись п.п. 6 та 7 Розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення", ст.ст. 155,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Скаргу Полонської міської Ради м. Полонне про скасування постанови про накладення штрафу залишити без розгляду.
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку ухвалу повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження ухвали подається протягом 5 днів з дня її проголошення, апеляційна скарга подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Ухвала, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
1 - до справи, 2 - позивачу, 3 -відповідачу, 4 -ДВС, 5 - прокуратурі.
Секретар судового засідання О.В. Кобріна