про залишення позовної заяви без руху
07 листопада 2013 року справа № 823/3437/13-а
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Паламар П.Г., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області про визнання рішення незаконним та поновлення на роботі, -
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, в якому просить визнати протиправним наказ 15 о/с УМВС України в Черкаській області від 17.01.2013, визнати незаконним звільнення ОСОБА_1 зі служби в ОВС та поновити ОСОБА_1 на службі на посаді начальника УОТЗ УМВС України в Черкаській області.
Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому повинна бути залишена без руху для усунення недоліків, виходячи з наступного.
Згідно зі ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків
Відповідно до ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Згідно ч. 3 зазначеної статті для звернення до адміністративного суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк. При цьому обчислення строку починається з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
В пункті 13 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" від 06.03.2008 року №2 міститься роз'яснення про те, що при розгляді спорів з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби застосовуються строки звернення до суду, встановлені спеціальними законами.
В свою чергу, ст. 99 Кодексу адміністративного судочинства України є нормою спеціального закону.
З наданих матеріалів вбачається, що до позивача 12 лютого 2013 року надійшло повідомлення від УМВС України в Черкаській області про його звільнення на підставі наказу 15 о/с від 17.01.2013, при цьому до матеріалів справи додано повторне звернення відповідача з повідомленням про звільнення та про необхідність з'явитися в управління, разом з тим позивач зазначає, що ознайомлений з наказом про звільнення та отримав трудову книжку лише 14 вересня 2013 року.
Таким чином, в період часу між тим, коли позивач дізнався по порушення свого права та отримання оскарженого наказу минуло 7 місяців, що не узгоджується зі спеціальними нормами закону щодо строків звернення до суду, при цьому позивач не додає жодного доказу та правового обґрунтування причини отримання оскарженого наказу поза межами визначеного строку для звернення до суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
За таких обставин, позовна заява подана без додержання вимог адміністративного процесуального законодавства, а тому, згідно ст. 108 КАС України, підлягає залишенню без руху.
Зазначені недоліки можуть бути усунені позивачем шляхом надання до суду уточнення суми позовних вимог.
На підставі викладеного, керуючись ст. 106, ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області про визнання рішення незаконним та поновлення на роботі - залишити без руху.
Надати позивачу строк до 21 листопада 2013 року для усунення виявлених недоліків при поданні позовної заяви, а саме надати докази поважності пропущеного строку звернення до суду.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку ст.186 КАС.
Суддя П.Г. Паламар