Справа № 524/5131/13-ц
2/524/1958/13
19.09.2013 року Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області у складі: головуючого - судді - Зємцова В.В.
при секретарі - Радіоненко Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці справу за позовом ПАТ КБ «Приватбанк» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по кредитному договору,
У червні 2013 р. до суду звернувся ПАТ КБ «Приватбанк» з вказаним позовом до ОСОБА_1
Відповідно до укладеного договору № PL0XR15050461 від 21.05.2008 року ОСОБА_1 отримав кредит у розмірі 5989,81 грн. зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 12,00 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом.
Згідно умов укладеного договору Договір складається із Заяви позичальника та умов надання споживчого кредиту фізичним особам. Відповідно до умов договору погашення заборгованості здійснюється в наступному порядку: щомісяця в період сплати, позичальник повинен надавати банку грошові кошти (щомісячний платіж) для погашення заборгованості за кредитом, яка складається із заборгованості за кредитом, за відсотками, комісією, а також інші витрати згідно умов.
У зв'язку з порушеннями зобов'язань за кредитним договором відповідач станом на 27.05.2013 року має заборгованість яку позивач просить з нього стягнути у сумі - 43838,25 грн., яка складається з наступного:
-5689,82 грн. - заборгованість за кредитом;
-807,47 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом;
-3329,72 грн. - заборгованість по комісії за користування кредитом;
-31447,51 грн. - пеня за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором, а також штрафи відповідно до пункту 5.3 Умов та правил надання банківських послу;
-500,00 грн. - штраф (фіксована частина);
-2063,73 грн. - штраф(процентна складова).
У добровільному порядку прострочену заборгованість за кредитом погашено не було.
Позивач просить суд стягнути з відповідача вищезазначену заборгованість, а також стягнути судовий збір у розмірі 438,38 грн.
Представник позивача в судове засідання не прибув. Справу просив розглядати без його участі. Позов підтримав, не заперечував проти винесення заочного рішення.
Відповідач в судове засідання не прибув. Належним чином повідомлявся про час та місце проведення судового розгляду.
Судом достовірно встановлено, що відповідно до укладеного договору № PL0XR15050461 від 21.05.2008 року ОСОБА_1 отримав кредит у розмірі 5989,81 грн. зі сплатою відсотків за користування кредитом у розмірі 12,00 % на рік на суму залишку заборгованості за кредитом.
Згідно умов укладеного договору Договір складається із Заяви позичальника та умов надання споживчого кредиту фізичним особам. Відповідно до умов договору погашення заборгованості здійснюється в наступному порядку: щомісяця в період сплати, позичальник повинен надавати банку грошові кошти (щомісячний платіж) для погашення заборгованості за
кредитом, яка складається із заборгованості за кредитом, за відсотками, комісією, а також інші витрати згідно умов.
У зв'язку з порушеннями зобов'язань за кредитним договором відповідач станом на 27.05.2013 року має заборгованість яку позивач просить з нього стягнути у сумі - 43838,25 грн., яка складається з наступного:
-5689,82 грн. - заборгованість за кредитом;
-807,47 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом;
-3329,72 грн. - заборгованість по комісії за користування кредитом;
-31447,51 грн. - пеня за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором, а також штрафи відповідно до пункту 5.3 Умов та правил надання банківських послу;
-500,00 грн. - штраф (фіксована частина);
-2063,73 грн. - штраф(процентна складова).
Згідно ст.ст. 526, 527, 530 ЦК України зобов'язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строку відповідно умов договору та вимог закону.
Відповідно до ч.2 ст.1054 та ч.2 ст. 1050 ЦК України наслідками порушення боржником зобов'язання щодо повернення чергової частини суми кредиту є право заявника достроково вимагати повернення всієї суми кредиту.
Згідно ст. 551 ЦК України предметом неустойки може бути грошова сума, рухоме і нерухоме майно.
Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
Розмір неустойки, встановлений законом, може бути збільшений у договорі.
Сторони можуть домовитися про зменшення розміру неустойки, встановленого актом цивільного законодавства, крім випадків, передбачених законом.
Розмір неустойки може бути зменшений за рішенням суду, якщо він значно перевищує розмір збитків, та за наявності інших обставин, які мають істотне значення.
Враховуючи співвідношення суми заборгованості за кредитом та суми заборгованості по процентам за користування кредитом з розміром нарахованої банком пені, виходячи з принципів розумності та справедливості, суд вважає за необхідне зменшити розмір неустойки та позов задовольнити частково, стягнувши з відповідача 5689,82 грн. - заборгованість за кредитом; 807,47 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом; 3329,72 грн. - заборгованість по комісії за користування кредитом, 6000,00 грн.- пеня за несвоєчасність виконання зобов'язань за договором, а також штрафи відповідно до пункту 5.3 Умов та правил надання банківських послу; 500,00 грн. - штраф (фіксована частина);2063,73 грн. - штраф(процентна складова), а всього 18390,74 грн.
Керуючись ст. ст. 526, 527, 530, 553, 554, 1050, 1054 ЦК України, ст. ст. 14, 57 - 59, 208, 209, 212 - 215, 233 ЦПК України,
Позов ПАТ КБ «Приватбанку» - задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН: НОМЕР_1 на користь позивача заборгованість у розмірі 18390,74 грн. за кредитним договором від 21.05.2008 року.
В іншій частині позову відмовити.
Також стягнути ОСОБА_1 на користь позивача судовий збір у розмірі 183,90 грн.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: