Постанова від 28.10.2013 по справі 805/3669/13-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2013 р. Справа №805/3669/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Загацької Т.В.,

при секретарі Телешові В.О.,

за участю:

представника позивача Давиденко Г.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку адміністративну справу за позовом Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 3400,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області, звернувся до суду з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 3400,00 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що 02 листопада 2012 року рішенням №050316-0162-21-289 до відповідача застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 3400,00 грн. за нерозміщення наочної інформації, передбаченої ст. 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Рішення про застосування фінансових санкцій направлено на юридичну адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням 02.11.2012 року. Зазначене рішення отримано відповідачем 03.12.2012 року, в адміністративному або судовому порядку не оскаржувалось та є чинним.

Враховуючи вищезазначене, позивач просив суд стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 3400,00 грн.

В судовому засіданні суд на місці ухвалив здійснити процесуальне правонаступництво відповідача у справі, замінити Регіональне управління Департаменту контролю за

виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області на Головне управління Міндоходів у Донецькій області.

В судовому засіданні представник позивача надав пояснення аналогічні змісту позовних вимог, позовні вимоги підтримав та просив задовольнити їх у повному обсязі.

Відповідач до судового засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, будь - яких заперечень та клопотань до суду не надав. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Донецькій області, є суб'єктом владних повноважень та здійснює в даних правовідносинах надані йому повноваження Законом України «Про державну податкову службу в Україні» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Основні завдання та функції Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Донецькій області визначені пунктах 5, 6 Положення про Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Донецькій області (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин).

Відповідно до 6.17 зазначеного положення Департаменту надано право звертатися до суду з позовами, в тому числі про стягнення із суб'єктів господарювання сум фінансових санкцій у вигляді штрафів за порушення вимог законодавства, яке регулює відносини у сфері виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.

Головне управління Міндоходів у Донецькій області є суб'єктом владних повноважень, який реалізує владні управлінські функції у сфері контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення фінансових санкцій прямо визначені законодавством України.

Відповідач, фізична особа - підприємець ОСОБА_2, зареєстрована як фізична особа - підприємець виконавчим комітетом Донецької міської ради, реєстраційний номер облікової картки платника податків та інших обов'язкових платежів - НОМЕР_1, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців серія ААБ №860456.

Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області на підставі законів України «Про державну податкову службу» та «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) було проведено перевірку магазину за адресою: м.Донецьк, пр. Звільнення Донбасу, 6.

За результатами вищевказаної перевірки посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту і тютюнових виробів Державної податкової служби України в Донецькій області складено акт про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами № 344/02/НОМЕР_1 від 02 лютого 2012 року, яким встановлено порушення відповідачем вимог чинного законодавства України:

- статті 15-2 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо не розміщення наочної інформації, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту «Куріння заборонено!»;

На підставі вищезазначеного акту перевірки Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області 02 листопада 2012 року прийняте рішення № 050316-0162-21-289 від 02 листопада 2012 року про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 3400,00 грн.

Рішення про застосування фінансових санкцій направлено на юридичну адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням 02.11.2012 року. Однак поштове відправлення було повернуто на адресу позивача у зв'язку з закінченням терміну зберігання, що підтверджується наявною в матеріалах справи копією конверта (зворотній бік а.с. 8).

В судовому засіданні встановлено, що відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій № 050316-0162-21-289 від 02 листопада 2012 року на загальну суму 3400,00 грн. було оскаржене в судовому порядку.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 24 квітня 2013 року по справі № 805/3698/13-а у задоволенні позовних вимог фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій № 050316-0162-21-289 від 02 листопада 2012 року відмовлено.

Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 12 червня 2013 року апеляційну скаргу фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 залишено без задоволення, постанову Донецького окружного адміністративного суду від 24 квітня 2013 року по справі № 805/3698/13-а за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області про скасування рішення про застосування фінансових санкцій № 050316-0162-21-289 від 02 листопада 2012 року залишено без змін.

Відповідно до ст. 152 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», у місцях та закладах, де куріння заборонено, має бути розміщена наочна інформація, яка складається із графічного знака про заборону куріння та тексту такого змісту: «Куріння заборонено!».

У спеціально відведених для куріння місцях розміщується наочна інформація, яка складається із відповідного графічного знака та тексту такого змісту: «Місце для куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!».

У закладах громадського харчування відводиться не менше 50 відсотків площі торгових залів таких закладів для обслуговування осіб, які не курять.

Власник або уповноважені ним особи чи орендарі відповідних споруд, окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для куріння, обладнані витяжною вентиляцією чи іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити наочну інформацію про розташування таких місць та про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів.

У місцях для куріння має бути розміщено прямокутний графічний знак із текстом такого змісту: «Місце для куріння» та інформація про шкоду, яку завдає здоров'ю людини куріння тютюнових виробів, із текстом такого змісту: «Куріння шкодить Вашому здоров'ю!».

Відповідно до абз.10 ч.2 ст. 17 вказаного Закону за необладнання спеціально відведених для куріння місць та нерозміщення наочної інформації, передбаченої статтею 152 цього Закону до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів - 3400,00 гривень.

Відповідно до частини 1 статті 16 цього закону рішення про стягнення штрафів, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.

Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту і тютюнових виробів Державної податкової служби України у Донецькій області за вказані порушення до відповідача правомірно застосовані фінансові санкції в розмірі 3400,00 грн.

Згідно з пунктом 1 статті 8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» Державна податкова служба України виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану з проведенням роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів, веденням реєстрів імпортерів, експортерів, оптових та роздрібних торговців, місць зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, застосуванням у випадках, передбачених законодавством, фінансових санкцій до суб'єктів підприємницької діяльності за порушення законодавства про виробництво і обіг спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, здійсненням заходів по вилученню та знищенню або передачі на промислову переробку алкогольних напоїв, знищенню тютюнових виробів, що були незаконно вироблені чи знаходилися у незаконному обігу.

Право органів державної податкової служби на прийняття рішення про застосування до суб'єктів підприємницької діяльності фінансових санкцій за порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» випливає з норми частини 4 статті 17 цього Закону.

Частиною 5 статті 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення органів, зазначених у частині третій цієї статті, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Пунктом 10 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 N 790, передбачено, що у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання, сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки відповідачем у встановлений законом строк фінансові санкцій сплачені не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення зазначеної суми фінансових санкцій з відповідача на користь Державного бюджету України.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами статей 10, 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», керуючись статтями 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Головного управління Міндоходів у Донецькій області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 3400,00 грн. - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн. 00 коп. до Державного бюджету України (код платежу 21081100, код 38033949, МФО 834016, ГУДКСУ в Донецькій області, р/р 31110106700004).

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті в нарадчій кімнаті та проголошені в судовому засіданні 28.10.2013 року, постанова в повному обсязі буде виготовлена 01.11.2013 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Апеляційна скарга про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі з подачею її копії до апеляційної інстанції. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Суддя Загацька Т. В.