Ухвала від 11.06.2012 по справі 0311/6450/2012

Справа № 0311/6450/2012

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2012 року Суддя Маневицького районного суду Волинської області

Невар О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату підвищення до пенсії як дитині війни, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 звернулася в суд з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату підвищення до пенсії як дитині війни. В позовній заяві позивачем заявлено клопотання про поновлення строку для звернення до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату підвищення до пенсії як дитині війни як пропущеного з поважних причин. Свої вимоги обґрунтувала тим, що вона наділена правовим статусом дитини війни, а тому відповідно до ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни" користується правом на одержання щомісячної державної соціальної допомоги в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. В порушення норм вказаного Закону відповідачем їй виплачується підвищення до пенсії в розмірі, який значно менший, ніж передбачено законодавством. Разом із ти, будь-яких поважних причин пропуску строку звернення до суду не вказала.

Проаналізувавши матеріали справи, вважаю, що у задоволенні клопотання позивача ОСОБА_2 про поновлення строку для звернення до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату підвищення до пенсії як дитині війни за період з 1.01.2011 року по 7.12.2011 року слід відмовити, а її адміністративний позов в цій частині залишити без розгляду з наступних підстав.

Згідно п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску звернення до суду поважними).

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно ч. 1 ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Відповідно до ст. 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі. Питання про поновлення чи продовження пропущеного строку суд вирішує в порядку письмового провадження чи в судовому засіданні на розсуд суду. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду клопотання. Ухвала суду про відмову в поновленні чи продовженні пропущеного процесуального строку може бути оскаржена особами, які беруть участь у справі. Правила даної статті не поширюються на строки звернення до адміністративного суду.

ОСОБА_2 подано до суду адміністративний позов до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату підвищення до пенсії як дитині війни за період з 1.01.2011 року та в подальшому лише 8 червня 2012 року. Будь-яких поважних причин пропуску строку звернення до суду з вказаним позовом позивачем в поданій до суду позовній заяві не вказано, як і не додано до позовної заяви доказів в обґрунтування причин поважності пропуску строку звернення до суду за період з 1.01.2011 року по 7.12.2011 року.

Враховуючи викладене, вважаю, що з матеріалів справи не вбачається, що позивачем пропущено строк звернення до суду за період з 1.01.2011 року по 7.12.2011 року з поважних причин, оскільки пенсія виплачувалася за цей період позивачу щомісячно, тобто вказана виплата не носила разовий характер, а тому вимога позивача про поновлення строку звернення до суду є необґрунтованою. Крім того, позивачем подано до суду адміністративний позов лише 8 червня 2012 року, будь-яких перешкод для звернення до суду з відповідним позовом у передбачений законом строк у позивача не було, а тому у задоволенні клопотання ОСОБА_2 про поновлення строку звернення до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі про зобов'язання провести перерахунок і виплату підвищення до пенсії як дитині війни за період з 1.01.2011 року по 7.12.2011 року слід відмовити, а поданий нею адміністративний позов в цій частині залишити без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 99, 100, 102, 107 КАС України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання ОСОБА_2 про поновлення строку для звернення до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату підвищення до пенсії як дитині війни за період з 1.01.2011 року по 7.12.2011 року відмовити, а поданий нею адміністративний позов до управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області про зобов'язання провести перерахунок і виплату підвищення до пенсії як дитині війни за період з 1.01.2011 року по 7.12.2011 року залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Маневицький районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: