Ухвала від 05.11.2013 по справі 810/5964/13-а

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05 листопада 2013 року № 810/5964/13-а

Суддя Київського окружного адміністративного суду Журавель В.О., розглянувши в м. Києві позовну заяву ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції, третя особа: інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області, про визнання незаконними дій та скасування постанови,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до відділу державної виконавчої служби Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції, третя особа: інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області, про визнання незаконними дій та скасування постанови.

Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з вимогами ч. 2 ст. 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів відповідним органом державної виконавчої служби.

Зі змісту позовної заяви та додатків до неї вбачається, що постанову про відкриття виконавчого провадження державним виконавцем винесено 08.08.2013, разом з тим позивач стверджує, що лише 22.10.2013 листом від ДП "Інформаційного центру" Міністерства юстиції України позивач дізнався про порушення його прав. Разом з тим, будь-яких доказів того, що позивач дізнався про наявність постанови про відкриття виконавчого провадження саме 22.10.2013 не надано, а в наданих документах містяться відомості про накладення арешту на майно позивача, а не про відкриття виконавчого провадження. Крім того, позивачем до суду не надано жодного доказу щодо часу отримання вказаного листа (конверт, опис вкладення тощо).

Позивач стверджує, що постанову про відкриття виконавчого провадження ним не отримано за адресою постійного проживання, оскільки з 06.07.2013 по 05.09.2013 він доглядав за своєю хворою мамою, яка проживає в АДРЕСА_1, в той час як місце проживання позивача є АДРЕСА_2.

Разом з тим, у доданих до позову матеріалах є копія паспорта позивача, з якого вбачається, що позивач перебуває в шлюбі. Тобто, у разі перебування позивача з 06.07.2013 по 05.09.2013 не за місцем його проживання, відомості про надходження постанови про відкриття виконавчого провадження міг отримати будь-який повнолітній член сім'ї позивача, який проживає разом з ним. Проте, відомостей про дату надходження поштового відправлення із цією постановою про відкриття виконавчого провадження та щодо осіб, які його отримали, позивачем не наведено, конверта з цим поштовим відправленням до суду не надано.

Згідно з приписами ч.4 ст.35 КАС України вважається, що повістку вручено у разі одержання її під розписку будь-яким повнолітнім членом сім'ї адресата, який проживає разом з ним. Особа, яка одержала повістку, зобов'язана негайно повідомити про неї адресата.

Крім того, відповідно до акту від 27.09.2013 позивач до 05.09.2013 доглядав свою хвору матір, але позивачем не надано до суду жодного доказу того, що в період після 05.09.2013 по 22.10.2013 ним не було отримано вказаної постанови про відкриття виконавчого провадження.

Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).

Проте, подана позовна заява та долучені до неї документи не дають можливості встановити, чи є підстави для поновлення строку, встановленого ч. 1 ст. 181 КАС України, та не містять заяви по поновлення цього строку. У зв'язку з наведеним суддя вважає за необхідне витребувати від позивача письмове обґрунтування на підтвердження дати, коли позивачу стало відомо про порушення його прав, та, за необхідності, клопотання про поновлення строку звернення до адміністративного суду з цим адміністративним позовом.

Крім того, позивач у позовних вимогах просить визнати незаконними дії державного виконавця, проте не зазначає, які саме дії він просить визнати незаконними. Отже, ця позовна вимога є неконкретною і підлягає уточненню позивачем.

Відповідно до статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначає недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлює строк, достатній для усунення недоліків.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду позовної заяви, у якій повинно бути належним чином наведено виклад обставин, якими позивач обґрунтовує які саме незаконні дії вчиненні державним реєстратором; навести докази отримання 22.10.2013 листа від ДП "Інформаційного центру" Міністерства юстиції України; докази та письмові пояснення щодо неможливості отримання постанови про відкриття виконавчого провадження самим позивачем в період з 05.09.2013 по 22.10.2013 або з серпня 2013 р. членами сім'ї позивача, а також шляхом надання, у разі необхідності, заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду та доказів на підтвердження обґрунтованості підстав, з яких ним було пропущено строк звернення до адміністративного суду.

Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до відділу державної виконавчої служби Переяслав-Хмельницького міськрайонного управління юстиції, третя особа: інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області, про визнання незаконними дій та скасування постанови - залишити без руху.

2. Установити строк для усунення недоліків позовної заяви до 20 листопада 2013 року.

3. Копію ухвали надіслати позивачу.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Журавель В.О.