Ухвала від 05.11.2013 по справі 805/15707/13-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05 листопада 2013 року Справа № 805/15707/13-а

м. Донецьк, вул. 50 Гвардійської дивізії, 17

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Смагар С.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, м. Добропілля

до Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі і Добропільському районі

про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу від 1 серпня 2013 року №820/1, зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011 року № 3674-VІ (в редакції, що діє з 23 жовтня 2013 року) судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Стаття 4 зазначеного Закону передбачає, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Ставки судового збору встановлюються у таких розмірах, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Правова позиція при визначенні характеру адміністративного позову як майнового викладена у листі Вищого адміністративного суду України від 18.01.2012р. № 165/11/13-2, відповідно до якого судам необхідно враховувати таке. Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна. З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.

Таким чином, звернені до суду вимоги про визнання протиправною та скасування вимоги суб'єкта владних повноважень про сплату боргу від 1 серпня 2013 року №820/1 в сумі 6270 грн. 65 коп., безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача, є майновими, а звернені до суду вимоги про зобов'язання вчинити певні дії - є немайновими.

Частиною 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.

Позивачем до позовної заяви було надано квитанцію від 28 жовтня 2013 року №10004/01 про сплату судового збору в сумі 114 грн. 70 коп.

Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за позовні вимоги немайнового характеру у розмірі 68 грн. 82 коп. (0,06 розміру мінімальної заробітної плати), та доплатити судовий збір за позовні вимоги майнового характеру у сумі 57 грн. 35 коп. (172 грн. 05 коп. (10 відсотків розміру ставки судового збору) - 114 грн. 70 коп.)

Реквізити для сплати судового збору при подачі адміністративного позову: р/р 31217206784005, отримувач - Держбюджет Калінінського району м. Донецьк, банк отримувач - ГУДКСУ у Донецькій області, МФО банку - 834016, ЄДРПОУ отримувача: 38034015, призначення платежу - судовий збір за позовом (найменування позивача), Донецький окружний адміністративний суд, код 35099148.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява подана позивачем без дотримання вимог частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху.

Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись частиною 3 статті 106, частинами 1, 2, 5 статті 108, статтями 160, 165, 185, 186, 254, Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Добропіллі і Добропільському районі про визнання протиправною та скасування вимоги про сплату боргу від 1 серпня 2013 року №820/1, зобов'язання вчинити певні дії, залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк до 29 листопада 2013 року на усунення недоліків шляхом належного оформлення позовної заяви відповідно до вищезазначених норм Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: надання (надіслання) суду оригіналу документу про сплату судового збору за позовні вимоги немайнового характеру у розмірі 68 грн. 82 коп. та судового збору за позовні вимоги майнового характеру у сумі 57 грн. 35 коп. на розрахунковий рахунок: р/р 31217206784005, отримувач - Держбюджет Калінінського району м. Донецьк, банк отримувач - ГУДКСУ у Донецькій області, МФО банку - 834016, ЄДРПОУ отримувача: 38034015, призначення платежу - судовий збір за позовом (найменування позивача), Донецький окружний адміністративний суд, код 35099148. Якщо позивач здійснить усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява вважатиметься поданою у день первинного її подання до суду.

3. Ухвала про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Смагар С.В.