про повернення позовної заяви
05 листопада 2013 року 810/5971/13-а
Київський окружний адміністративний суд у складі судді Скрипки І.М., розглянувши адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Управління у справах захисту прав споживачів у Київській області про скасування постанови,
5 листопада 2013 року до Київського окружного адміністративного суду звернулась фізична особа-підприємець ОСОБА_2 із позовом до Управління у справах захисту прав споживачів у Київській області про скасування постанови №1155 від 9 жовтня 2013 року.
Зазначала, що відповідачем за наслідками планової перевірки магазину позивача з питань дотримання вимог законодавства про захист прав споживачів складено протокол про адміністративне правопорушення №001162 від 3 жовтня 2013 року, а 9 жовтня 2013 року прийнято оскаржувану постанову у справі про адміністративне правопорушення №1155, якою накладено штраф у сумі 170 грн. у зв'язку із недотриманням вимог статті 155 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд зазначає таке.
За приписами статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
За правилами частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Водночас пунктом 2 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, ФОП ОСОБА_2 просить суд скасувати постанову відповідача про притягнення її до адміністративної відповідальності.
Це означає, що такий спір не підсудний Київському окружному адміністративному суду, а має вирішуватися місцевим загальним судом як адміністративним.
За нормами пункту 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Суд звертає увагу, що повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до місцевого загального суду як адміністративного в порядку, встановленому законом.
Крім цього, позивачем за подання адміністративного позову було сплачено судовий збір у розмірі 68,83 грн. згідно із квитанцією №к33/1/137 від 1 листопада 2013 року.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 7 Закону України "Про судовий збір", сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду у разі повернення заяви.
Керуючись статтями 18, 107, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Управління у справах захисту прав споживачів у Київській області про скасування постанови - повернути позивачу.
2. Повернути фізичній особі-підприємцю ОСОБА_2 із Державного бюджету України сплачений судовий збір у сумі 68 (шістдесят вісім) грн. 83 коп. згідно квитанції №к33/1/137 від 1 листопада 2013 року.
3. Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами - надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Скрипка І.М.