Справа № 646/10076/13-к Пр.№ 1-в/646/503/2013
31.10.2013 року Червонозаводський районний суд м.Харкова у складі:
головуючого - судді Олізаренко С.М.,
при секретарі - Кочукавій О.П.,
за участю прокурора -Єрмолаєвої-Задорожньої С.В.,
представника Диканівської виправної колонії - Котвицького В.М.,
засудженого -ОСОБА_2
розглянув у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в режимі відеоконференції подання начальника установи - начальника арештного дому Диканівської ВК Харківської області № 12 про умовно-дострокове звільнення ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с.Велика Костромка Апостолівського району Дніпропетровської області, громадянина України, з середньо-спеціальною освітою, раніше судимого: Маловисківським районним судом Кіровоградської області 26.10.2004 року за ч.3 ст.185 КК України до 3 років позбавлення волі, відповідно ст.75 КК України з іспитовим строком на 1 рік;
відбуваючого покарання за вироком Маловисківським районним судом Кіровоградської області від 07.10.2010 року за ч.3 ст.185, ч.2 ст.185, 70 КК України до 5 років позбавлення волі.
До Червонозаводського районного суду м. Харкова звернувся начальник установи - начальник арештного дому Диканівської ВК Харківської області № 12 з вищевказаним поданням про умовно-дострокового звільнення ОСОБА_2, засудженого вироком Маловисківським районним судом Кіровоградської області від 07.10.2010 року за ч.3 ст.185, ч.2 ст.185, 70 КК України до 5 років позбавлення волі.
Адміністрація установи клопоче про умовно-дострокове звільнення засудженого ОСОБА_2, зважаючи на те, що останній позитивно характеризується, режим тримання не порушує, довів своє виправлення, подальше його перевиховування можливе без ізоляції від суспільства.
Суд, вислухавши думку прокурора, представника адміністрації, засудженого, які підтримали подання, вивчивши матеріали справи, прийшов до висновку, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно вироку Маловисківським районним судом Кіровоградської області від 07.10.2010 року, початок строку відбування покарання ОСОБА_2- 18.05.2010 року, кінець строку - 18.05.2015 року.
Таким чином, на момент розгляду подання засуджений відбув 03 роки 5 місяців 13 днів, що більше, ніж 2/3 строку призначеного йому покарання: залишилось 1 рік 06 місяців 17 днів.
Відповідно до п.2 ч.3 ст.81 КК України умовно-дострокове звільнення від відбування покарання може бути застосоване після фактичного відбування засудженого не менше двох третин строку покарання, призначеного судом за умисний тяжкий злочин.
З характеристики засудженого вбачається, що з 19.09.2011 року він відбуває покарання в Диканівській виправній колонії (№12), дотримується правил поведінки та розпорядку для тримання установи, має 2 заохочення, працевлаштований на виробництві установи на швацькій дільниці у відділ технічного контролю з відрядною оплатою праці, до поставлених завдань відноситься відповідально, постановлені завдання виконує у повному обсязі, проявляє ініціативу. Приймає участь у програмах диференційного виховного впливу на засуджених: «Фізкультура і спорт», «Духовне відродження», до їх реалізації ставиться з зацікавленістю, у відношенні до представників адміністрації колонії ввічливий, її вимоги виконує, підтримує доброзичливі стосунки з родичами.
За матеріалами справи вбачається ОСОБА_2, після УДЗ буде проживати за місцем реєстрації за адресою: Кіровоградська область, Маловисківський район, с.Краснопілка, вул.Жовтнева, 22.
На підставі викладено, ст. 537,539 КПК України, керуючись ст. 81 КК України, -
Подання адміністрації Диканівської виправної Колонії (№12) від 16 жовтня 2013 року задовольнити.
Засудженого ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, умовно-достроково звільнити від покарання на невідбуту його частину 1 (один) рік 06 (шість) місяців 17 днів.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Харківської області через Червонозаводський районний суд м.Харкова протягом семи днів з дня її проголошення.
Суддя Олізаренко С.М.