Рішення від 31.10.2013 по справі 664/2585/13-ц

31.10.2013

Справа № 664/2585/13-ц

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2013 року Цюрупинський районний суд

Херсонської області

в складі:

головуючого судді Яценко О.М.,

при секретарі Брустман О.М.,

за участю позивача ОСОБА_1,

за участю представника позивача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Цюрупинську матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання права власності на 1/18 частину житлового будинку в порядку спадкування за законом,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про визнання права власності на 1/18 частину житлового будинку в порядку спадкування за законом.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та суду пояснив, що 22 лютого 2003 року померла мати позивача - ОСОБА_4. Після її смерті відкралась спадщина на 1/18 частину житлового будинку № 121, розташованого по вул.. Леваневського в м. Цюрупинськ Херсонської області, яка належала ОСОБА_4 на праві власності відповідно до рішення Цюрупинського районного суду Херсонської області від 12 січня 2012 року. Позивач прийняла спадщину, проте оформити спадкові права у реєстраційній службі вона не змогла у зв'язку із змінами чинного законодавства, а саме не передбачено реєстрації нерухомого майна за померлим. У зв'язку із вищевикладеним, позовні вимоги просить задовольнити в повному обсязі.

Позивач у судовому засіданні пояснення представника підтримала, просила позовні вимоги задовольнити в повному обсязі та визнати за нею право власності на 1/18 частину житлового будинку № 1231, розташованого по вул.. Леваневського в м. Цюрупинськ Херсонської області.

Відповідач у судове засідання не з'явився, до суду надав заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги визнає в повному обсязі.

Заслухавши пояснення позивача, її представника, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.

Згідно ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних сімейних, трудових відносин.

За правилами ч.1 ст.11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до вимог ст.ст.10, 60 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.

Судом встановлено, що 22 лютого 2003 року померла мати позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_4. Після смерті спадкодавця відкрилася спадщина на житловий будинок 1/18 частину житлового будинку № 121, розташованого по вул.. Леваневського в м. Цюрупинськ Херсонської області, яка належала ОСОБА_4 на праві власності відповідно до рішення Цюрупинського районного суду Херсонської області від 12 січня 2012 року. Позивач у встановлений законодавством строк прийняла спадщину та звернулася до реєстраційної служби з заявою про реєстрацію права власності на нерухоме майно, проте їй було відмовлено в результаті змін чинного законодавства, яким не передбачено реєстрації нерухомого майна за померлим.

Ці обставини підтверджуються копією свідоцтва про смерть ОСОБА_4, копією свідоцтва про право на спадщину за законом, копією додаткового рішення Цюрупинського районного суду, копією свідоцтва про народження та іншими письмовими документами.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України, спадкування є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Відповідно до ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст.1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Оскільки є законні підстави для визнання за позивачем права власності на 1/18 частину житлового будинку № 121, розташованого по вул.. Леваневського в м. Цюрупинськ Херсонської області у порядку спадкування за законом, позов необхідно задовольнити в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 328, 1216-1218, 1261 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 15, 60, 174, 209, 213-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання права власності на 1/18 частину житлового будинку в порядку спадкування за законом - задовольнити в повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/18 частину житлового будинку № 121, що розташований по вул. Леваневського в м. Цюрупинськ Херсонської області.

На рішення може бути подана апеляційна скарга протягом десяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається апеляційному суду Херсонської області через Цюрупинський районний суд.

Повний текст рішення складений

та підписаний 04 листопада 2013 року.

Суддя (підпис) Яценко О. М.

Копія відповідає оригіналу.

Рішення набрало законної сили «___»_______________________

Суддя О. М. Яценко

Попередній документ
34516764
Наступний документ
34516766
Інформація про рішення:
№ рішення: 34516765
№ справи: 664/2585/13-ц
Дата рішення: 31.10.2013
Дата публікації: 21.01.2014
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Олешківський районний суд Херсонської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори про право власності та інші речові права; Спори про право власності та інші речові права про приватну власність