Ухвала від 31.10.2013 по справі 822/4211/13-а

Копія

Справа № 822/4211/13-а

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

31 жовтня 2013 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Тарновецький І.І. ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Кам'янець-Подільського району Кам'янець-Подільського міськрайонного управління юстиції про зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Кам'янець-Подільського району Кам'янець-Подільського міськрайонного управління юстиції про зобов'язання вчинити дії.

Відповідно до п.5 ч.1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Судом встановлено, що позивач звертався до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Кам'янець-Подільського району Кам'янець-Подільського міськрайонного управління юстиції із заявою про внесення змін до актового запису про народження №14 від 18.12.2005 року. Висновком від 25.03.2013 року позивачу було відмовлено у внесенні виправлень та змін до даного актового запису.

Відповідно до статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Згідно зі статтею 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

Оскільки відмова у внесенні виправлень та змін до даного актового запису датована 25.03.2013 року, а позивач звернувся до суду 31.10.2013 року, то шестимісячний строк звернення до суду позивачем пропущено.

Вказані обставини у своїй сукупності підтверджують факт порушення позивачем встановленого строку звернення до суду з адміністративним позовом. Жодних підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними позовна заява та додані до неї матеріали не містять.

Таким чином, у зв'язку з встановленням в ході розгляду матеріалів адміністративного позову факту пропуску позивачем строків встановлених для звернення до адміністративного суду, позовна заява підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ст. 100, 107 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної реєстрації актів цивільного стану Кам'янець-Подільського району Кам'янець-Подільського міськрайонного управління юстиції про зобов'язання вчинити дії - залишити без розгляду.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/І.І. Тарновецький

"Згідно з оригіналом" Суддя І.І. Тарновецький