Ухвала від 01.11.2013 по справі 801/10174/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

01 листопада 2013 р.Справа №801/10174/13-а

Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Кушнова А.О., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Громадської організації НТСАЮ "ЮСТІС" в інтересах члена НТСАЮ "ЮСТІС" ОСОБА_1 (позивач 1), ОСОБА_1 (позивач 2)

до Ради Міністрів АР Крим, Євпаторійського міськвиконкому

про визнання бездіяльності незаконною,

ВСТАНОВИВ:

Громадська організація НТСАЮ "ЮСТІС" в інтересах члена НТСАЮ "ЮСТІС" ОСОБА_1, ОСОБА_1 звернулись до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з адміністративним позовом до Ради міністрів АР Крим, Євпаторійського міськвиконкому про визнання протиправною бездіяльності Ради Міністрів АР Крим незаконною в частині визнання житла непридатним для проживання та переведення житлової кімнати НОМЕР_1 площею 11,9 м.кв. в квартирі АДРЕСА_1 в нежитлову.

Згідно ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Дослідивши матеріали адміністративного позову, суд встановив недотримання вимог ст. 106 КАС України.

Пунктом 4 ч. 1 ст. 106 КАС України визначено, що у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Суд зазначає, що предметом адміністративного позову згідно прохальної частини позову є визнання протиправною бездіяльності Ради Міністрів АР Крим незаконною в частині визнання житла непридатним для проживання та переведення житлової кімнати НОМЕР_1 площею 11,9 м.кв. в квартирі АДРЕСА_1 в нежитлову.

Відповідачами за даним адміністративним позовом зазначені Рада Міністрів АР Крим та Євпаторійський міськвиконком, отже позовні вимоги заявлені лише до Ради міністрів АР Крим, а позовних вимог до Євпаторійського міськвиконкому не заявлено.

Частиною 2 ст. 106 КАС України встановлено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

В обґрунтування позовних вимог позивачі посилаються на наявність звернень до відповідачів. Також в позові позивачі вказують, що листами СЕС від 01.07.2010р., Ради Міністрів АР Крим від 06.09.13р., відділу Євпаторійського міськвиконкому від 04.10.13р. питання не вирішується по суті предмету спору.

В якості доказів позивачем залучені до матеріалів адміністративного позову копії листів ДП "Євпаторійська міська СЕС" № 02/1-1553 від 01.07.10р., Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства від 06.09.13р. № Л-4/1389/2/10, Управління міського господарства від 04.10.13р. № Л-4/1263.1. Із зазначених листів вбачається, що листа Ради Міністрів АРК від 06.09.13р. до позову не надано, в той час як на бланку листа Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства від 06.09.13р. № Л-4/1389/2/10 присутнє посилання на Раду Міністрів АРК.

Приймаючи до уваги предмет позову та докази на підтвердження обставин, якими позивач обґрунтовує свої позовні вимоги, слідує, що або позивачі не звертались до Ради Міністрів АРК, або є іншій лист Ради Міністрів АРК, який позивачі не додали до позову, але послались на нього у позові.

На підтвердження зазначеного спеціалістами відділу документообігу суду складено Акт від 31.10.2013р. № 05-04/10174/13/13-а, про те, що до позовної заяви не додано шість копій листа Ради Міністрів АРК від 06.09.13р.

Суд зазначає, що від Громадської організації НТСАЮ "ЮСТІС" адміністративний позов підписаний невідомою особою, підпис якої засвідчений печаткою Громадської організації НТСАЮ "ЮСТІ*С".

Відповідно до частини 1 статті 60 КАС України у випадках, встановлених законом, юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.

Законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом (ч.7 ст. 56 КАС України).

Згідно із статтею 246 Цивільного кодексу України довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами, та скріплюється печаткою цієї юридичної особи.

Зі змісту положень ч.5 ст. 106 КАС України вбачається, що у випадку, якщо позовна заява подається представником, то одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.

В порушення зазначених вимог в позові не зазначено статусу, прізвища та ініціалів особи, яка підписала позовну заяву від імені Громадської організації НТСАЮ "ЮСТІС" та не надані докази на підтвердження повноважень особи, яка підписала позов від імені Громадської організації НТСАЮ "ЮСТІС". Як зазначалось вище, повноваження законного представника юридичної особи, мають бути підтверджені положенням або Статутом. Повноваження представника також можуть бути визначені належним чином оформленою довіреністю.

Також до матеріалів адміністративного позову не надано копій реєстраційних документів позивача (Свідоцтво про державну реєстрацію, довідку статистики, Статут тощо), що позбавляє суд можливості з'ясування адміністративної правосуб'єктності юридичної особи - Громадської організації НТСАЮ "ЮСТІС", що діє в інтересах члена ГО НТСАЮ "ЮСТІС" ОСОБА_1.

Крім того, суд зазначає, що в позовній заяві позивачі просять застосувати порядок норм ст. 5 ч. 7 Закону України "Про судовий збір".

Суд зазначає, що стаття 5 Закону України "Про судовий збір" містить одну частину, яка складається з 24 пунктів, тобто не містить частини 7 взагалі на яку позивачі посилаються як на підставу для застосування норми.

Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" від сплати судового збору звільняються державні органи, підприємства, установи, організації, громадські організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачі - за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав.

Суд зазначає, що позивачами за даним адміністративним вказані Громадська організація НТСАЮ "ЮСТІС" в інтересах члена НТСАЮ "ЮСТІС" ОСОБА_1 та ОСОБА_1.

Відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.

Громадська організація НТСАЮ "ЮСТІС" як самостійний позивач звільнена від сплати судового збору, однак судовий збір не сплачений другим позивачем - ОСОБА_1.

Суд зазначає, що відповідно до п.5.26 Державного стандарту "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів ДСТУ 4163-2003", затвердженого наказом Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55 відбитком печатки організації засвідчують на документі підпис відповідальної особи. Перелік документів, на які ставлять відбиток печатки, визначає організація на підставі нормативно-правових актів. Його подають в інструкції з діловодства організації. Відбиток печатки ставлять так, щоб він охоплював останні кілька літер назви посади особи, яка підписала документ.

Суд зазначає, що одним з позивачів в позові вказано Громадську організацію НТСАЮ «ЮСТІС», однак відбиток печатки, проставлений на підписі особи, яка підписала позов від імені громадської організації НТСАЮ «ЮСТІС» містить в собі інше найменування, зокрема, громадська організація НТСАЮ «ЮСТІ*С», відтак відбиток печатки, проставлений на підписі особи, яка підписала позов від імені громадської організації НТСАЮ «ЮСТІС», не відповідає найменуванню позивача, яке вказано в позові.

Відповідно до ч. 4 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.

Суд зазначає, що до позову долучено п'ять копій позову, з яких чотири підписані невідомою особою, підпис якої засвідчений печаткою Громадської організації НТСАЮ "ЮСТІ*С" та ОСОБА_1, а п'ята копія позову підписана лише невідомою особою, підпис якої засвідчений печаткою Громадської організації НТСАЮ "ЮСТІ*С".

Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 14.11.13р.

Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

1. Залишити позовну заяву без руху.

2. У строк до 14.11.13 усунути вказані недоліки, а саме:

- уточнити відповідачів по даному адміністративному позову та зазначити позовні вимоги до кожного з відповідачів;

- надати документи, на які позивачі посилаються в обґрунтування позовних вимог, а саме: лист Ради Міністрів АРК від 06.09.13р., або зазначити причини неможливості його надання;

- надати докази сплату судового збору другим позивачем - ОСОБА_1;

- привести найменування позивача - громадської організації НТСАЮ «ЮСТІС», у відповідність до реєстраційних документів та відбитку печатки громадської організації;

- надати суду відповідну кількість копій позовів відповідно до числа осіб, які приймають участь у справі, підписаних усіма позивачами.

3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/10174/13-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.

Ухвала набирає законної сили протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо справу розглянуто у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня її отримання.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує,, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя підпис А.О. Кушнова