Постанова від 29.10.2013 по справі 801/9689/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА

Іменем України

29 жовтня 2013 р. (о 10:20) Справа №801/9689/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Кірєєва Д.В., за участю секретаря Цатурян С.О.,

за участю представників сторін:

від позивача - не з'явився

від відповідача - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Управління пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим

до Дочірнього підприємства національної акціонерної компанії «Надра України» «Кримгеологія»,

про стягнення 219,08 грн.

Суть спору: Управління пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим (далі - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом до Дочірнього підприємства національної акціонерної компанії «Надра України» «Кримгеологія» (далі - відповідач), про стягнення заборгованісті з відшкодування витрат на виплату різниці між сумою пенсії, призначеної науковим робітникам відповідно до Закону України "Про наукову і науково - технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів в сумі 219,08 гривень.

Позивач у судове засідання 29.10.13 року не з'явився, надіслав клопотання про розгляд справи за відсутності представника, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання 29.10.13 року не з'явився, про час дату та місце розгляду справи був сповіщений належним чином.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вислухавши представників сторін, суд.

ВСТАНОВИВ:

Відповідач зареєстрований в якості юридичної особи Виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 23.08.2001 року, код ЄДРПОУ 01432055, місцезнаходження юридичної особи 95007, АР Крим, м. Сімферополь, Київський район, вул.. Беспалова, б. 47, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. (а.с. 6)

Судом встановлено, що відповідач перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду в Київському районі м. Сімферополя АР Крим.

Управлінням Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя, відповідач зареєстрований, як платник збору на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та зобов'язаний, відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", Закону України "Про наукову і науково - технічну діяльність" відшкодовувати позивачу різницю між сумою призначеної пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник. Позивачем на адресу відповідача було направлено відповідне повідомлення про необхідність відшкодування понесених витрат в сумі 219,08 гривень (а.с. 4), проте сума боргу в передбачені законодавством строки відповідачем не сплачена.

Принципи, основи та механізм функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначені в Законі України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 року №1058-IV (далі по тексту - Закон).

Стаття 3 Закону визначає, що Пенсійний фонд і юридичні особи є суб'єктами системи пенсійного забезпечення в Україні.

Розмір пенсії науковим працівникам, умови її виплати та доставки, окрім Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", визначаються також Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність" від 13.12.1991 № 1977-XII (далі по тексту - Закон № 1977-XII).

Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону № 1977-XII держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.

Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 цього Закону та частини другої статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески).

Відповідно до Закону № 1977-XII різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується у тому числі за рахунок коштів Державного бюджету України.

Так, згідно з п.2 Постанови Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 № 372 "Про затвердження Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи" за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів

Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.

Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках (п. 5 Порядку).

Відповідно до п. 8 Порядку у разі порушення строку сплати коштів, які спрямовуються на фінансування різниці у розмірі пенсії, органи Пенсійного фонду стягують відповідні суми у порядку, визначеному законодавством.

Позивачем на адресу відповідача було направлено повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково - технічну діяльність" та виплаченої науковим співробітникам, і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів.

Відповідно до вказаного повідомлення сума, що підлягає відшкодуванню за вересень 2013 року становить 219,08 грн. (а.с. 4).

Відповідач не надав суду доказів погашення зазначеної заборгованості.

За таких обставин, позовні вимоги Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. ст. 158-163 України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити.

2. Стягнути з Дочірнього підприємства Національної акціонерної компанії "Надра України" "Кримгеологія" (вул. Беспалова, 47, Сімферополь, Автономна Республіка Крим,ЄДРПОУ 01432055) на користь Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Сімферополя АР Крим (95034, АР Крим, м. Сімферополь, вул. Київська, 125-б;) заборгованість з витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсії обчисленою відповідно до інших законодавчих актів у розмірі 219,08 грн. (двісті дев'ятнадцять гривень 08 копійок) на р/р № 25600010045701 в КРУ ВАТ "Державний Ощадний банк України" м. Сімферополь, МФО 324805, ЄДРПОУ 20725930.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення десятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Кірєєв Д.В.