Справа № 295/11234/13-ц
4-с/295/81/13
11.10.2013 р. Іменем України м. Житомир
Богунський районний суд міста Житомира у складі
судді Корицької В.О.,
при секретарі Зоренко Т.О.,
з участю: представника стягувача - Снігірьової О.С. (довіреність № 15-08/7804 від
27.08.2012 р.) /а.с. 12/, представника Богунського ВДВС Житомирського МУЮ -
Ковальчук А.В. (довіреність від 10.09.2013 р.) /а.с. 11/, та прокурора - Пустовіта М.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали скарги
Головного управління Державної казначейської служби України у Житомирській області,
10008, м. Житомир, вул. 1-го Травня, буд. 24,
на постанову державного виконавця Богунського відділу ДВС Житомирського МУЮ,
10003, м. Житомир, вул. Перемоги, буд. 55,
про відмову у відкритті виконавчого провадження та зобов'язання вчинити певні дії,
щодо виконання виконавчого листа, виданого 21.10.2010 р. на виконання рішення від
06.11.2008 р. по цивільній справі № 2-1214/08 за позовом
прокурора Корольовського району міста Житомира,
10014, м. Житомир, вул. Черняхівського, буд. 2,
в інтересах держави в особі ГУ ДКС України у Житомирській області,
до ОСОБА_3,
10029, АДРЕСА_1,
про стягнення матеріальної шкоди у сумі 1403 грн. 50 коп., -
Скаржник 22.07.2013 р. звернувся до суду із вказаною скаргою, в якій просить скасувати постанову серії ВП № 38661231, винесену 02.07.2013 р. ст. державним виконавцем Ковальчук А.В. про відмову у відкритті виконавчого провадження з примусового виконання виконавчого листа № 2-1214/08, виданого 21.10.2010 р. Богунським районним судом міста Житомира з посиланням на пропуск строку звернення до виконання. Крім того, стягувач просить зобов'язати Богунський відділ ДВС Житомирського міського управління юстиції прийняти до виконання згаданий вище виконавчий лист.
У судовому засіданні 11.10.2013 р. представник скаржника подану скаргу підтримала повністю з підстав, викладених у ній, та просила задовольнити її. /а.с. 15/
Представник Богунського ВДВС Житомирського МУЮ старший державний виконавець Ковальчук А.В. у судовому засіданні вказала на те, що дана скарга не підлягає задоволенню у зв'язку з її необґрунтованістю та просила відхилити її. При цьому, надала суду заперечення на скаргу. /а.с. 13-14/
Прокурор м. Житомира Пустовіт М.Л. подану скаргу підтримав та проти задоволення не заперечував. /а.с. 16/
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали скарги та оглянувши матеріали цивільної справи № 2-1214/08, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом вважає, що скарга підлягає задоволенню частково, виходячи із наступних підстав.
Судом встановлено, що 06.11.2008 р. Богунським районним судом м. Житомира видано виконавчий лист по цивільній справі № 2-1214/08 за позовом прокурора Корольовського району м. Житомира в інтересах держави в особі ГУ ДКСУ в Житомирській області до ОСОБА_3 про стягнення матеріальної шкоди у сумі 1403,50 грн., із визначенням строку звернення виконавчого документа до виконання - протягом трьох років з наступного дня після набрання рішенням законної сили. Рішення у даній справі набрало законної сили 17.11.2008 р. /а.с. 5/
Старшим державним виконавцем Ковальчук А.В. винесено постанову серії ВП за № 38661231 від 02.07.2013 р. про відмову у відкритті виконавчого провадження (відмову у прийнятті до провадження виконавчого документа) з посиланням на пропуск строку повторного звернення виконавчого документа до виконання. /а.с. 4/
Нормами частини четвертої статті 82 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Пунктом четвертим Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)» від 04.11.2010 р., встановлено, що виконавчі документи, видані до набрання чинності цим Законом, пред'являються до виконання у строки, встановлені на момент їх видачі.
Таким чином, відповідно до зазначеної норми - виконавчі документи, видані судами до 09.03.2011 р., підлягають пред'явленню до виконання впродовж трьох років починаючи із наступного дня після їх видачі.
При цьому, згідно норм встановлених статтею 23 Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про виконавче провадження» та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб)» строки перериваються у разі пред'явлення його до виконання (у даному випадку до виконавчої служби). У випадку повернення виконавчого документа стягувачу у зв'язку із неможливістю в повному обсязі або частково виконати рішення, строк пред'явлення його до виконання після переривання встановлюється з дня його повернення.
За таких обставин, виконавчий лист № 2-1214/08, що виданий 21.10.2010 р. Богунським районним судом міста Житомира, підлягає пред'явленню до виконання упродовж трьох років.
Разом з тим, враховуючи, що прийняття виконавчого документа до примусового виконання належить виключно до компетенції органу ДВС у задоволені скарги частині зобов'язання вчинити певні дії - належить відмовити.
Виходячи з викладеного вище, державний виконавець прийшов помилкового висновку про те, що термін пред'явлення даного виконавчого документа до виконання - один рік.
Керуючись статтями 386, 387 ЦПК України та статтею 22 Закону України «Про виконавче провадження», суд, -
Скаргу ГУ Державної казначейської служби України у Житомирській області - задовольнити частково.
Скасувати постанову серії ВП № 38661231, винесену 02.07.2013 р. старшим державним виконавцем Богунського відділу ДВС Житомирського МУЮ Ковальчук А.В. про відмову у відкритті виконавчого провадження.
У задоволенні решти вимог скарги - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Житомирської області через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Суддя В.О.Корицька
Повний текст ухвали виготовлено 16.10.2013 р.