3.5
про відмову у відкритті провадження у адміністративній справі
30 жовтня 2013 рокуСправа № 812/8932/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ципко О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську до Територіальної державної інспекції з питань праці у Луганській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог - товариство з обмеженою відповідальністю «Фірма «Дія-ЛТД», ОСОБА_1 про скасування акту перевірки від 22.11.2012 №12-01-124/0022 , -
28.10.2013 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську до Територіальної державної інспекції з питань праці у Луганській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог - товариство з обмеженою відповідальністю «Фірма «Дія-ЛТД», ОСОБА_1 про скасування акту перевірки від 22.11.2012 №12-01-124/0022.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 12.10.2012 на підприємстві ТОВ «Фірма «Дія-ЛТД» стався нещасний випадок з громадянином ОСОБА_1 при обробці фланця на деталях, в результаті чого ОСОБА_1 був травмований.
16.10.2012 ТОВ «Фірма «Дія-ЛТД» був направлений запит до Територіальної державної інспекції з питань праці у Луганській області про надання висновку про перебування потерпілого у трудових чи інших відносинах з роботодавцем, на підставі чого Територіальною державною інспекцією з питань праці у Луганській області було проведено перевірку додержання суб'єктами господарювання законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування
За результатами проведеної перевірки було складено акт від 22.11.2012 №12-01-124/0022, яким встановлено наявність трудових відносин між потерпілим та ТОВ «Фірма «Дія-ЛТД».
Позивач вважає, що даний нещасний випадок не пов'язаний із виробництвом, у зв'язку з чим просить скасувати акт перевірки від 22.11.2012 №12-01-124/0022.
Процедура проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій, що сталися з працівниками на підприємствах регламентується Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 №1232.
Відповідно до п.54 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві №1232 у разі надходження від роботодавця, робочого органу Фонду, представника профспілки, потерпілого або члена його сім'ї чи уповноваженої ним особи, яка представляє його інтереси, скарги або їх незгоди з висновками спеціальної комісії щодо обставин і причин настання нещасного випадку керівник Держгірпромнагляду або його територіального органу з метою забезпечення об'єктивності проведення спеціального розслідування має право призначити повторне (додаткове) спеціальне розслідування нещасного випадку спеціальною комісією в іншому складі, за результатами її роботи скасувати акти за формою Н-5 і Н-1, притягти до відповідальності посадових осіб підприємства та органів Держгірпромнагляду, які порушили вимоги цього Порядку.
Рішення спеціальної комісії в іншому складі щодо результатів повторного (додаткового) спеціального розслідування обставин і причин настання нещасного випадку може бути оскаржено лише у судовому порядку.
Статтею 17 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.15 Цивільного процесуального кодексу України, суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
Таким чином, суд вважає, що між сторонами існує спір про трудові відносини, що в свою чергу виключає розгляд справи в порядку адміністративного судочинства.
В свою чергу суддя вважає за необхідне зазначити, що акт - це службовий документ, який підтверджує факт проведення перевірки і є носієм доказової інформації про виявлені порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства.
У цьому випадку акт перевірки, в якому відображено узагальнений опис виявлених перевіркою порушень законодавства, що в свою чергу відповідає встановленим правилам складання акта перевірки, не є правовим документом, який встановлює відповідальність суб'єкта господарювання та, відповідно, не є актом індивідуальної дії в розумінні ч.1 ст.17 КАС. Акт не є остаточним документом, який зобов'язує до вчинення будь-яких дій. Права та обов'язки для суб'єкта господарювання, перевірку якого проведено, породжує саме рішення, прийняте на підставі складеного за результатами перевірки акта.
Оскільки акт не зумовлює виникнення будь-яких прав і обов'язків для осіб, робота (діяльність) яких перевірялися, тому його висновки не можуть бути предметом спору.
Відповідно до ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Тому суддя вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження за адміністративним позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську до Територіальної державної інспекції з питань праці у Луганській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог - товариство з обмеженою відповідальністю «Фірма «Дія-ЛТД», ОСОБА_1, про скасування акту перевірки від 22.11.2012 №12-01-124/0022.
Керуючись п. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Відмовити у відкритті провадження по адміністративній справі за позовом Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Луганську до Територіальної державної інспекції з питань праці у Луганській області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог - товариство з обмеженою відповідальністю «Фірма «Дія-ЛТД», ОСОБА_1, про скасування акту перевірки від 22.11.2012 №12-01-124/0022.
Роз'яснити позивачу право на звернення до суду в порядку цивільного судочинства відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В. Ципко