Ухвала від 30.10.2013 по справі 106/5136/13-а

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

Справа № 106/5136/13-а

30.10.2013 м. Севастополь

Суддя Севастопольського апеляційного адміністративного суду Воробйова С.О., розглянувши апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія АР Крим на постанову Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим (суддя Володарець Н.М. ) від 06.09.13 у справі № 106/5136/13-а

за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)

до Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія АР Крим (вул. Революції, б.61, м.Євпаторія, Автономна Республіка Крим,97408)

про визнання дій неправомірними, зобов'язання зарахувати до загального трудового стажу періоди військової служби у віддаленій місцевості у пільговому обчисленні та провести перерахунок пенсії з урахуванням пільгової вислуги з 5 липня 2012 року,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Євпаторійського міського суду АР Крим від 06.09.2013 року позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія про визнання дій неправомірними, зобов'язання зарахувати до загального трудового стажу періоди військової служби в віддаленій місцевості у пільговому обчисленні та провести перерахунок пенсії з урахуванням пільгової вислуги з 5 липня 2012 року задоволено. Визнано дії Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія щодо обчислення трудового стажу ОСОБА_1 без урахування пільгового обчислення стажу за період проходження військової служби у с. Буревесник (Курильські острови) - неправомірними. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м. Євпаторія зарахувати до загального трудового стажу ОСОБА_1 період військової служби у віддаленій місцевості в пільговому обчисленні відповідно до довідки № 1556/ВСЗ, виданої 03 липня 2012 року Військовим комісаріатом АР Крим, а саме з 16 листопада 1967 року по 20 січня 1969 року на пільгових умовах, як один місяць служби за два місяці, та провести перерахунок пенсії ОСОБА_1 з урахуванням зазначеного періоду з 05 липня 2012 року.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить постанову Євпаторійського міського суду АР Крим від 06.09.2013 року скасувати та прийняти нову постанову суду, якою у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити.

Вивчивши матеріали апеляційної скарги суд приходить до висновку, що вона підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до ч.1, ч. 2 ст.189 КАС України адміністративна справа реєструється у день її надходження до адміністративного суду апеляційної інстанції в порядку, встановленому частиною третьою статті 151 цього Кодексу, та не пізніше наступного дня передається судді-доповідачу. Отримавши апеляційну скаргу, суддя-доповідач протягом трьох днів перевіряє її відповідність вимогам статті 187 цього Кодексу і за відсутності перешкод постановляє ухвалу про відкриття апеляційного провадження.

Згідно статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга повинна відповідати певним вимогам.

Відповідно до з ч.2 ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

З матеріалів справи вбачається, що оскаржувану постанову судом прийнято 06.09.2013 року (а.с.88-96).

Однак, апеляційну скаргу заявник надав до суду лише 19.09.2013 року, тобто з пропуском встановленого законом десятиденного строку на апеляційне оскарження.

При цьому, заявник апеляційної скарги не заявляє клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження та не надає доказів на підтвердження поважності причин пропуску цього строку.

У відповідності до ч.4 ст.189 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням заявнику тридцятиденного строку для усунення вищевказаних недоліків.

Керуючись статтями 108, 187, 189, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Залишити апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в м.Євпаторія Автономної Республіки Крим без руху.

Встановити заявнику апеляційної скарги тридцятиденний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення вказаних недоліків.

Запропонувати заявнику апеляційної скарги усунути в тридцятиденний строк з моменту отримання копії цієї ухвали вищезазначені недоліки апеляційної скарги.

Роз'яснити, що в іншому разі апеляційна скарга буде повернута заявнику.

Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

СуддяпідписС.О. Воробйова

З оригіналом згідно

Суддя С.О. Воробйова