Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
Від "25" жовтня 2013 р. Справа № 14/5007/1036-Б/12.
За заявою Управління Пенсійного фонду України в м.Бердичеві та Бердичівському районі Житомирської області (м.Бердичів)
до Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 (м.Бердичів)
про визнання банкрутом
Присутні:
від кредиторів: Бортнікова А.Ю. - представник УПФУ в м.Бердичеві та Бердичівському районі, дов. №1/07 від 02.01.2013р. (була присутня в засіданні суду 24.10.2013р.); Давидчук Т.І. - представник Бердичівської ОДПІ, дов. від 12.09.2013р. (була присутня в засіданні суду 24.10.2013р.); Жорова Л.М. - представник ДК "Газ України" НАК "Нафтогаз України", дов. №260/10 від 14.12.2012р. (була присутня в засіданні суду 24.10.2013р.); Єгоров В.С. - представник НАК "Нафтогаз України", дов. №14-30 від 30.01.2013р. (був присутній в засіданні суду 24.10.2013р.).
від боржника: Кошліченко В.С. дов. від 25.02.2011р.; Продиус І.О. - директор МК ВЖРЕП №3 (була присутня в засіданні суду 24.10.2013р.).
прийняли участь: Хаустович С.С. - представник Бердичівської міської ради, дов.№02-27/1193 від 25.04.2013р.(був присутній в засіданні суду 24.10.2013р.), Онофрійчук С.П. - представник Бердичівської міської ради, дов. №02-17/1083 від 15.04.2013р.(був присутній в засіданні суду 24.10.2013р.)
від ВДВС Бердичівського МРУЮ: Наумчук В.П. дор. від 15.01.2013р. (був присутній в засіданні суду 24.10.2013р.).
Суддя Костриця О.О.
Відповідно до ст. 77 ГПК України в засіданні суду 24.10.2013р. оголошувалась перерва до 25.10.2013р.
Дослідивши матеріали справи про банкрутство Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 (м.Бердичів), заслухавши пояснення представників кредиторів, представника розпорядника майном боржника, представника боржника та представників Бердичівської міської ради господарський суд, -
Міське комунальне виробниче житлово ремонтно-експлуатаційне підприємство №3 як юридичну особу зареєстровано виконавчим комітетом Бердичівської міської ради 21.06.2007р., ідентифікаційний код 35006430, юридична адреса: Житомирська область, м.Бердичів, вул.Червона Гора, будинок 296, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 58 том 1).
Згідно п.1.1. статуту Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3, затвердженого рішенням міської ради від 05.06.2007р. №233 та зареєстрованого державним реєстратором від 21.06.2007р., Міське комунальне виробниче житлово ремонтно-експлуатаційне підприємство №3 засноване на комунальній власності міста на підставі рішення Бердичівської міської ради від 28.08.2005р. №621, засновником підприємства є Бердичівська міська рада.
Майно підприємства складається з основних фондів та оборотних коштів, що відображаються в самостійному балансі (п.3.1. статуту).
Майно є комунальною власністю і закріплюється за підприємством на праві господарського відання. Підприємство користується та розпоряджається майном за згодою засновника (п.3.2. статуту).
На підприємстві формується статутний фонд грошовими коштами засновника у розмірі 170 грн. (п.3.3. статуту).
Ліквідація і реорганізація підприємства здійснюється за рішенням засновника з участю трудового колективу або за рішенням суду згідно з чинним законодавством (п.8.1. статуту).
Рішенням Бердичівської міської ради дев'ятнадцятої сесії шостого скликання від 27.07.2012р. №445 "Про надання згоди на визнання МК ВЖРЕП №3 банкрутом" було вирішено, зокрема, дати згоду на визнання Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 банкрутом (а.с.62 том 1).
Ухвалою суду від 11.09.2012р. господарський суд порушив провадження за заявою ініціюючого кредитора Управління Пенсійного фонду України в м.Бердичеві та Бердичівському районі у справі про банкрутство Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 (м.Бердичів) за правилами ст.ст. 6-12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та призначив підготовче засідання господарського суду на 11.10.2012р.
Ухвалою суду від 25.12.2012р. було зокрема, визнано ознаки неплатоспроможності боржника Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 (м.Бердичів); визнано грошові вимоги ініціюючого кредитора Управління Пенсійного фонду України в м.Бердичеві та Бердичівському районі Житомирська область до боржника на суму 2162349,14 грн. основного боргу. Окремо визнано 178733,19 грн. фінансових санкцій, 129024,81 грн. пені; Введено процедуру розпорядження майном боржника - Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 строком на шість місяців по 25.06.2013р. включно.; призначено розпорядником майна Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 арбітражного керуючого Серебрякова Олександра Володимировича (ліцензія серії АВ № 499208 від 25.02.2010р., місце проживання: АР Крим, м.Севастополь, вул.Новикова, буд.10-А, кв.21, ідентифікаційний номер платника податків 2293801833) строком на шість місяців - по 25.06.2013р. включно.
Ухвалою суду від 25.07.2013р. було, зокрема, затверджено реєстр вимог кредиторів боржника.
24.10.2013р. на адресу суду від арбітражного керуючого Серебрякова О.В. надійшов супровідний лист про направлення звіту арбітражного керуючого - розпорядника майна МКВЖРЕП №3 в рамках справи №14/5007/1036-Б/12 (за період 19.09.2013р. - 24.10.2013рр.); виписки руху грошових коштів по особовому рахунку боржника, відкритого в ПАТ "Укрсиббанк"; копій документів на підтвердження обставин, викладених у звіті розпорядника майна за період з 25.12.2012р. по 18.09.2013р.; довідки про рух коштів на банківських рахунках МКВЖРЕП №3 за період з 11.09.2012р. по 01.10.2013р., згідно даних бухгалтерського обліку МКВЖРЕП 3№.
24.10.2013р. до суду від арбітражного керуючого Серебрякова О.В. надійшов супровідний лист про направлення клопотань голови комітету кредиторів про припинення процедури розпорядження майном боржника; перехід до ліквідаційної процедури по справі та призначення ліквідатором Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 (м.Бердичів) арбітражного керуючого Серебрякова Олександра Володимировича (свідоцтво №391 від 28.02.2013р.); заява арбітражного керуючого Серебрякова О.В., в якій він не заперечує проти призначення його ліквідатором по справі №14/5007/1036-Б/12; протокол засідання комітету кредиторів засідання комітету кредиторів боржника №18/10/2013-2 від 18.10.2013р.
Представники кредиторів, представники боржника та представники Бердичівської міської ради в засіданні суду підтримали клопотання про перехід до ліквідаційної процедури по справі та призначення ліквідатором арбітражного керуючого СеребряковаО.В.
Розглянувши у судовому засіданні вищевказані клопотання про перехід до ліквідаційної процедури по справі та призначення ліквідатором, надіслані розпорядником майна матеріали, заслухавши представників кредиторів та представників боржника, суд встановив:
На момент розгляду справи, а саме, 19.01.2013р. набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22.12.2011 р. № 4212-VI відповідно до п. 1-1 Прикінцевих та перехідних положень якого "Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури".
За таких обставин, правові підстави прийняття постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури визначаються відповідно до раніше чинної редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а правові наслідки введення ліквідаційної процедури згідно Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону України від 22.12.2011р. №4212-VI.
Як вбачається із матеріалів справи,11.09.2013р. були проведені збори кредиторів Міського комунального виробничого ремонтно-експлуатаційного підприємства №3, на яких був обраний комітет кредиторів у складі трьох осіб, а саме: Дочірньої компанії "Газ Україна" Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"; Публічного акціонерного товариства Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України"; Приватного підприємства "Велідіт".
Відповідно до ч. 2 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011р. перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві треті голосів.
Відповідно до ч. 4 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011р., конкурсні кредитори мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, та кратну одній тисячі гривень. Під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу не враховуються суми неустойки (штрафу, пені), інші фінансові санкції, моральна шкода, судовий збір у справі про банкрутство, заявлені або сплачені кредиторами в провадженні у справі про банкрутство.
Як вбачається із протоколу зборів кредиторів Міського комунального виробничого ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 від 11.09.2013р. на засіданні зборів були присутні 5 кредиторів, а саме: ПАТ "Дельта-банк" - 238 голосів, ДК "Газ Україна" НАК "Нафтогаз України" -3383 голосів, УПФУ в м.Бердичеві та Бердичівському районі - 2470 голосів, ПП "Велідіт" - 89 голосів, ПАТ НАК "Нафтогаз України" - 1756 голосів, з кредиторськими вимогами на загальну суму 7 938 066,00 грн. при сумі затвердженій судом 9 060 654,06 грн.
Судом встановлено, що при проведенні зборів кредиторів боржника та засідання комітету кредиторів боржника від 11.09.2013р. було порушено порядок врахування голосів кредиторів - ДК "Газ Україна" НАК "Нафтогаз України", УПФУ в м.Бердичеві та Бердичівському районі, ПАТ НАК "Нафтогаз України", оскільки до сум основного боргу включено суми штрафних санкцій.
Згідно ч. 2 ст. 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у реєстрі вимог кредиторів повинні міститися відомості про кожного кредитора, розмір його вимог за грошовими зобов'язаннями чи зобов'язаннями, черговість задоволення кожної вимоги.
Черговість задоволення вимог кредиторів визначена у ст. 45 Закону, у зв'язку з чим неустойка (пеня, штраф) відображається у реєстрі окремим рядком та підлягає задоволенню у шосту чергу.
Неустойка (штраф, пеня) враховується в реєстрі вимог кредиторів окремо від основних зобов'язань у шосту чергу.
Разом з тим, оскільки вищезазначені обставини не вплинули на підсумкові результати голосування щодо прийняття рішень, господарський суд приймає до уваги протокол зборів кредиторів боржника та протокол засідання комітету кредиторів від 11.09.2013р. та вважає їх такими, що прийняті з дотриманням норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
За таких обставин, вищевикладене свідчить про легітимність прийнятих на зборах та засіданні комітету кредиторів боржника рішень.
Згідно з вимогами п.4 ч.6 ст.26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011р., під час проведенні процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону.
В силу абз.3 п.1 ч.8 ст.26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011р., прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття ліквідаційної процедури належить до компетенції комітету кредиторів.
Згідно протоколу засідання комітету кредиторів у справі №14/5007/1036-Б/12 про банкрутство боржника від 18.10.2013р., присутніми членами комітету кредиторів було зокрема вирішено ввести процедуру ліквідації по справі та клопотати перед судом призначити ліквідатором Міського комунального виробничого ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 арбітражного керуючого Серебрякова О.В. (свідоцтво №391 від 28.02.2013р.).
Як зазначалося вище, відповідне клопотання про перехід по справі до ліквідаційної процедури було подане головою комітету кредиторів боржника.
Як свідчать матеріали справи, розпорядником майна вчинялись відповідні дї, щодо виявлення майнових активів боржника та повідомлено, що згідно зроблених наступних запитів встановлено:
Згідно довідки Бердичівської ОДПІ за боржником рахуються 4 розрахункових рахунків, відкритих в банківських установах (а.с. 41 том 8).
Відповідно до довідки КП "Бердичівське міжміське бюро технічної інвентаризації" №65 від 18.01.2013р. за кодам та назвою підприємства боржника архівні справи ніколи не велись, а формувались лише за адресою об'єктів. Від Реєстру прав власності з 31.12.2012р. підприємство відключено (а.с.26 том 8).
Згідно довідки Бердичівського ВРЕР УДАІ УМВС України №37 від 16.01.2013р. станом на 15.01.2013р. було надано інформацію з копії журналу карток про зареєстровані транспортні засоби за МКВЖРЕП №3 (а.с.32 том 8).
Відповідно до листа Інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Житомирській області № 2-17/159/13 від 17.01.2013р., надання дозволів на виконання будівельних робіт та прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, в період з травня 2009р. по січень 2013р. не надходило (а.с.34 том 8).
Згідно довідки Регіонального відділення Фонду державного майна України по Житомирській області №08/275 від 22.01.2013р., відділення не приймало участі в створенні Міського комунального виробничого ремонтно-експлуатаційного підприємства №3. Інформація щодо перебування на балансі вищезазначеного підприємства житлових будинків і гуртожитків, а також укладання договорів оренди приміщень підприємства у відділенні, відсутня (а.с.67 том 8).
Листом №10 від 15.01.2013р. Відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства Бердичівської РДА, повідомив, що Міським комунальним виробничим ремонтно-експлуатаційним підприємством №3 не складалася проектно-кошторисна документація на об'єкти, розташовані на території Бердичівського району (а.с.69 том 8).
Відповідно до довідки Інспекції Держтехнагляду по м.Бердичеву та Бердичівському районі №17 від 31.08.2012р., станом на 31.08.2012р. в електронній базі даних інспекції "Корпорація2: corp2.net" зареєстрована техніка за Міським комунальним виробничим ремонтно-експлуатаційним підприємством №3 згідно доданого додатку (а.с.49 том1).
Згідно довідки Відділу Держкомзему у м.Бердичеві №1340/10/01-13 від 24.10.2012р., відповідно до книги записів реєстрації других примірників державних актів на земельну ділянку, державної статистичної звітності (форма 6- зем, форма 2-зем) за МКВЖРЕП №3 земельні ділянки не обліковуються (а.с.50 том 2).
Окрім того, на замовлення розпорядника майна з метою визначення ознак кризового стану, неплатоспроможності та подальших перспектив розвитку суб'єкта господарювання на підставі показників фінансової, господарської діяльності МКВЖРЕП №3, Приватним підприємством "Центр антикризових технологій" було надано висновок про наявність або відсутність ознак неплатоспроможності, фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування неплатоспроможності та варіанти виходу з кризового стану МКВЖРЕП №3 м. Бердичів (а.с.42-65 том 8).
Як вбачається із змісту вищезазначеного висновку, в результаті проведеного аналізу встановлено:
1. Показники поточної неплатоспроможності МК ВЖРЕП №3 по періодах, що передують прийняттю рішення про подальшу долю підприємства, мають від'ємний результат.
2. Відповідно до п. 3.2.1 Методичних рекомендацій, фінансовий стан підприємства, у якого на початку і в кінці звітного кварталу мають місце ознаки поточної неплатоспроможності, відпові дає законодавчому визначенню боржника, який неспроможний виконати свої грошові зобов'я зання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати. Таким чином, стосовно МК ВЖРЕП №3 присутні ознаки поточної неплатоспроможності, що відповідає законо давчому визначенню його як боржника.
3. Всі ознаки критичної неплатоспроможності, що відповідають фінансовому стану потен ційного банкрутства, присутні, так як за підсумками останнього звітного періоду, що передує при йняттю рішення щодо подання заяви про порушення справи про банкрутство МК ВЖРЕП №3, присутні ознаки поточної неплатоспроможності, а всі базові коефіцієнти: покриття (Кп), забезпе чення власними засобами (Кз) знаходяться за межами їх нормативних значень. При цьому кое фіцієнт фінансової стабільності (автономії) значно вищий за його нормативне значення.
4. 3а підсумками останнього звітного періоду (на 01.01.2013 року) МК ВЖРЕП №3 має зби ток за результатам господарської діяльності в розмірі -2045,00 тис. гривень, показник покриття за підсумками звітного періоду менший за 1 (Кп = 0,41), що свідчить про наявність всіх ознак понадкритичної неплатоспроможності МК ВЖРЕП №3,
5. В діяльності МК ВЖРЕП №3 не вбачаються ознаки фіктивного банкрутства. В результаті проведеного аналізу встановлено, що на початок звітного періоду, який передує прийняттю кредитором рішення про звернення до Господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство МК ВЖРЕП №3, були присутні всі ознаки понадкритичної неплатоспроможності, тобто фактичний коефіцієнт покриття був менший за 1 при щоквартальних збитках.
6. Центр не має яких - небудь даних відносно надання боржником недостовірних відомостей про своє майно в бухгалтерському балансі або в інших документах, які свідчать про його добрий фінансовий або майновий стан, який фактично характеризується ознаками понадкритичної не платоспроможності
7. Прогнозні показники щодо імовірності банкрутства МК ВЖРЕП №3 свідчать про такий стан підприємства, коли розрахунки з кредиторами можливі за умови застосування до боржника комплексу заходів, спрямованих на відновлення платоспроможності боржника.
Державна політика в галузі банкрутства передбачає, що, якщо хоча б один з контрольних показників платоспроможності підприємства має в звітному періоді тенденцію до зростання (Додаток 1), перевага при прийнятті рішення про подальшу долю боржника повинна віддаватися заходам, спрямованим на відновлення платоспроможності підприємства.
Виходячи з вищевикладеного, поточна неплатоспроможність Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 (м.Бердичів) зумовлена в значній мірі не суб'єктивними, а об'єктивними (екзогенними) факторами, такими, зокрема, як: спад кон'юнктури в економіці в цілому, зменшення купівельної здатності населення та суб'єктів госпо дарювання внаслідок знецінення обігових коштів, а також їх дефіциту, відмови контрагентів від пролонгації договорів про співпрацю, нестабільності фінансового і валютного ринків, наявності значних заборгованостей бюджету і контрагентів перед підприємством, сезонні коливання і т.п.
З огляду на вищезазначене, розпорядник майна зазначає, що умови для відновлення платоспроможності боржника відсутні, тому доцільніше відкрити ліквідаційну процедуру.
Дослідивши матеріали справи в сукупності відповідно до ст. 43 ГПК України та на предмет їх відповідності вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", господарський суд прийшов до висновку, що майновий та фінансовий стан боржника підтверджує той факт, що останній не може самостійно ліквідувати борг перед своїми кредиторами, а тому погашення заборгованості має відбуватися не інакше, як через процедуру ліквідації відповідно до норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно ч.1 ст.37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011р., у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.
Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Згідно ч.1 ст.40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011р., у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
В силу абз.5 п.1 ч.8 ст.26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011р. прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (ліквідатора) належить до компетенції комітету кредиторів.
Відповідно до приписів ст.114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011р. кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів.
18.10.2013р. на засіданні комітету кредиторів боржника було, зокрема, вирішено клопотати перед судом про призначення на посаду ліквідатора Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 арбітражного керуючого Серебрякова О.В.
24.10.2013р. до суду від голови комітету кредиторів боржника надійшло, зокрема, клопотання про призначення ліквідатором Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 (м.Бердичів) арбітражного керуючого Серебрякова Олександра Володимировича (свідоцтво №391 від 28.02.2013р.)
Як зазначалося вище, від розпорядника майна 24.10.2013р. надійшла заява на участь у справі про банкрутство, в якій він дав згоду на призначення ліквідатором боржника.
Присутні в судовому засіданні представники кредиторів, представник боржника та представник Бердичівської міської ради не надали заперечень відносно призначення Серебрякова Олександра Володимировича ліквідатором по даній справі.
Згідно ч.2 ст.114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011р., розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня усунення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов'язків, покладених цим Законом.
До призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної категорії вищезазначених осіб.
Обставин, передбачених пунктами 1-3 ч.2 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011р. щодо вищезазначеної кандидатури, в ході судового засідання встановлено не було.
Заяви інших арбітражних керуючих на призначення ліквідатором по справі до суду не надходили.
З огляду на викладене, господарський суд прийшов до висновку призначити ліквідатором Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 (м.Бердичів) арбітражного керуючого Серебрякова Олександра Володимировича.
Частиною 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 22.12.2011р., передбачено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема, строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута; скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором боржника Серебрякова О.В.
Крім того, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні клопотання директора МК ВЖРЕП №3 Продиус І.О. №909 від 18.09.2013р., з огляду на наступне.
Прийняття постанови про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури впливає на правовий статус органів управління банкрута, керівника, власника.
Відповідно до статті 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
За приписами статті 41 Закону ліквідатор з дня свого призначення, крім іншого, виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута. З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.
Як зазначалося вище, боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором банкрута арбітражного керуючого СеребряковаО.В.
Керуючись ст.ст. 3-1, 22-25, 32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції чинній до 18.01.2013р.), ч.1 ст.2, ч.8 ст.26, ст.ст.37-41, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції чинній на день винесення постанови про визнання боржника банкрутом), ст.86, 90 ГПК України, суд -
1. Припинити процедуру розпорядження майном Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3.
2. Припинити повноваження арбітражного керуючого Серебрякова О.В., як розпорядника майна Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3.
3. Визнати банкрутом Міське комунальне виробниче житлово ремонтно-експлуатаційне підприємство №3, ідентифікаційний код 35006430, юридична адреса: Житомирська область, м.Бердичів, вул.Червона Гора, будинок 296.
4. Відкрити ліквідаційну процедуру Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 строком на 12 місяців до 25 жовтня 2014р. включно.
5. Призначити ліквідатором Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 арбітражного керуючого Серебрякова Олександра Володимировича (свідоцтво Міністерства юстиції України на право провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), №391 від 28.02.2013р., ідентифікаційний номер 2293801833; адреса місця проживання: АР Крим, м.Севастополь, вул.Новикова, буд.10-А, кв.21) за його згодою.
6. Відмовити в задоволенні клопотання директора МК ВЖРЕП №3 Продиус І.О. №909 від 18.09.2013р.
7. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав (25.10.2013р.).
8. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості.
9. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 25.10.2013р.
10. Скасувати арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
11. Зобов'язати ліквідатора Серебрякова О.В., забезпечити виконання повноважень ліквідатора банкрута в порядку, визначеному ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011р. та належне виконання заходів, передбачених ст. 42-45 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції від 22.12.2011р., спрямованих на задоволення вимог кредиторів, а саме:
- у п'ятиденний строк з дня отримання постанови про визнання боржника банкрутом, здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури в офіційних друкованих органах, докази публікації оголошення надати суду;
- виявити додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування;
- здійснити інвентаризацію майнових активів та заборгованості банкрута, в тому числі, перед найманими працівниками;
- виявити документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню, зокрема, згідно переліку видів документів, пов'язаних із забезпеченням соціального захисту громадян, що мають надходити до архівних установ у разі ліквідації підприємств, установ, організацій, які не належать до джерел формування Національного архівного фонду, затвердженого наказом Міністерства юстиції України 14.03.2013р. №430/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.03.2013р. за №428/22960;
- надати докази користування печаткою та штампом банкрута;
- закрити рахунки банкрута у банківських установах, виявлені при проведенні ліквідаційної процедури за винятком основного рахунку боржника;
- надати інформацію про рух коштів на розрахункових рахунках боржника в банківських установах;
- надати довідку з МРЕВ ДАІ про наявність/відсутність у банкрута державної реєстрації права власності на транспортні засоби (станом на день розгляду справи);
- надати витяг з реєстру обтяжень (заборону відчуження) рухомого майна;
- надати довідку з відділу земельних ресурсів про наявні (відсутні) у боржника на праві власності та на праві постійного користування земельні ділянки (станом на день розгляду справи);
- надати довідку інспекції по Держтехнагляду про наявність/відсутність державної реєстрації за боржником права власності на сільськогосподарську техніку (станом на день розгляду справи);
- надати витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо наявності/відсутності записів про державну реєстрацію права власності або іншого речового права на нерухоме майно боржника; щодо наявності/відсутності записів про обтяження речових прав на нерухоме майно; щодо наявності/відсутності записів про обтяження іпотекою нерухомого майна;
- надати докази звернення з відповідною заявою до державного реєстратора для внесення до ЄДР юридичних та фізичних осіб - підприємців запису про ліквідатора банкрута Серебрякова О.В., як керівника юридичної особи, особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;
- надати витяг з ЄДР юридичних та фізичних осіб - підприємців, з внесеними до нього відомостями щодо ліквідатора банкрута Серебрякова О.В., як керівника юридичної особи, особу, уповноважену представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами та особу, яка має право вчиняти від імені юридичної особи дії без довіреності, у тому числі підписувати договори;
- надати господарському суду проміжний звіт про хід ліквідаційної процедури банкрута;
- здійснювати продаж майна з неухильним дотриманням норм Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22 грудня 2011 року.
- надати відомості з державного реєстру підприємств, установ та організацій про участь боржника, як засновника (учасника) у статутних фондах інших господарюючих суб'єктів;
- за результатами проведеної роботи, згідно зі ст. 46 зазначеного Закону, подати ліквідаційний баланс, звіт про проведену роботу та інші матеріали, що свідчать про виконання ліквідатором покладених на нього обов'язків (докази, що свідчать про відсутність ліквідаційної маси; реєстр вимог кредиторів з зазначенням сум, які є неможливими до погашення; пояснювальну записку ліквідатора до ліквідаційного балансу).
12. Зобов'язати директора банкрута Міського комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства №3 Продиус І.О. у п'ятнадцятиденний строк передати ліквідатору боржника Серебрякову О.В. бухгалтерську та іншу документацію банкрута. Печатки і штампи та інші матеріальні цінності.
13. Призначити засідання суду для з'ясування стану здійснення ліквідаційної процедури банкрута на "23" січня 2014р. о 10:00 год. в приміщенні господарського суду, каб. №407.
Викликати в судове засідання уповноважених представників кредиторів та ліквідатора Серебрякова О.В.
Постанова господарського суду набирає законної сили в установленому законом порядку.
У зв'язку із запровадженням автоматизованої системи документообігу у господарському суді будь-які заяви та клопотання у письмовому вигляді повинні бути зареєстровані в канцелярії суду до початку судового засідання.
Суддя Костриця О.О.
1-до справи;
2-боржнику (реком.);
3,4- Серебрякову О.В. (02095, м.Київ, вул.Срібнокільська,24, а/с53; АР Крим, м.Севастополь, вул.Новікова, 10-А, кв.21 (реком.)
5-Бердичівській ОДПІ (реком.)
6-ПП"Велідіт" (02160,м.Київ, пр-т Возз"єднання, 7а, офіс 320 (реком.)
7-ДК "Газ України"НАК"Нафтогаз України" (04116, м.Київ, акл.Шолуденка,1)(реком.)
8-ПАТ "Дельта Банк" (04080, м.Київ, вул.Фрунзе,39)(реком.)
9-ПАТ "НАК"Нафтогаз України" (01001,м.Київ, вул.Б.Хмельницького,6)(реком.)
10-ПАТ "УкрСиббанк" (03040, м.Київ, проспект 40-Жовтня,94) (реком.)
11- ініціюючому кредитору (реком.)
12- Бердичівській міській раді (реком.)
13- ВДВС Бердичівського МРУЮ (реком.)
14- Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції
15- Державному реєстратору Реєстраційної служби Бердичівського МРУЮ (реком.)