Постанова від 23.10.2013 по справі 810/5043/13-а

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2013 року 810/5043/13-а

Приміщення суду за адресою: місто Київ, бульвар Лесі Українки, 26, зал судових засідань № 1018

Київський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Леонтовича А.М.

при секретарі - Бончева О.С.

за участю представників сторін:

від позивача: Швець О.І. (за довіреністю)

від відповідача 1,2: Чуй М.І. (за довіреністю)

від відповідача 3: не прибув

від відповідача 4: не прибув

третя особа: не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом до проБориспільської міжрайонної прокуратури Київської області Виконавчого комітету Головурівської сільської ради, Головурівської сільської ради, Комунального підприємства Бориспільської районної ради "Бюро технічної інвентаризації", Реєстраційної служби Бориспільського міськрайонного управління юстиції, третя особа- Публічне акціонерне товариство "Автотранспортна акціонерна співдружність "Славутич-Бориспіль" визнання протиправним та скасування рішення та зобов'язати вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Бориспільська міжрайонна прокуратура (далі - позивач) звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Виконавчого комітету Головурівської сільської ради (далі - відповідач-1), Головурівської сільської ради (далі - відповідач-2), Комунального підприємства Бориспільської районної ради "Бюро технічної інвентаризації"(далі- відповідач-3), Реєстраційної служби Бориспільського міськрайонного управління юстиції (далі - відповідач-4) про визнання протиправним та скасування рішення Виконавчого комітету Головурівської сільської ради № 97 від 30 травня 2007 щодо оформлення права власності Публічного акціонерного товариства "Автотранспортна співдружність "Славутич-Бориспіль" на об'єкти майнового комплексу бази відпочинку "Дубки" по вул.. Гайова, буд 6, с. Кийлів, Бориспільський район, Київська область, визнання протиправними дій Головурівської сільської ради щодо видачі свідоцтва від 12 лютого 2008 року на право власності на нерухоме майно Публічного акціонерного товариства "Автотранспортна акціонерна співдружність "Славутич-Бориспіль", визнання протиправним та скасування свідоцтва від 12 лютого 2008 року, визнання незаконним та скасування рішення Комунального підприємства "Бюро технічної інвентаризації" від 13 лютого 2008 року про державну реєстрацію права власності Публічного акціонерного товариства "Автотранспортна акціонерна співдружність "Славутич-Бориспіль" на об'єкти майнового комплексу бази відпочинку "Дубки" по вул.. Гайова, буд 6, с. Кийлів, Бориспільський район, Київська область (реєстраційний номер 17722339 від 13 лютого 2008 року), та зобов'язання Реєстраційної служби Бориспільського міськрайонного управління юстиції внести запис до державного реєстру прав про скасування державної реєстрації права власності " на об'єкти майнового комплексу бази відпочинку "Дубки" по вул. Гайова, буд 6, с. Кийлів, Бориспільський район, Київська область.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржуване рішення Головурівської сільської ради від 30 травня 2007 року № 97 та рішення Бориспільського БТІ про проведення державної реєстрації права власності від 13 лютого 2008 року прийняті не в межах наданих повноважень, що передбачені законодавством. Також позивач пояснив, що статтею 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» встановлений вичерпний перелік правовстановлюючих документів, якими підтверджується право власності осіб на об'єкти нерухомого майна, відповідно до якого, довідка про перебування майна на балансі підприємства не належить до правовстановлюючих документів на нерухоме майно.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив суд позов задовольнити.

Представник відповідача 1, 2 позов не визнав, зазначивши, що рішення Головурівської сільської ради № 97 від 30 травня 2007 щодо оформлення права власності Публічного акціонерного товариства "Автотранспортна співдружність "Славутич-Бориспіль" прийнято в межах повноважень та у відповідності до законодавства України, оскільки довідка про перебування майна на балансі підприємства є правовстановлюючим документом на нерухоме майно.

Відповідач 3, 4 та третя особа явку уповноважених представників не забезпечили, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи були повідомлені належним чином. За таких обставин суд ухвалив здійснювати розгляд справи без участі представників відповідача 3,4 та третьої особи.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, врахувавши норми закону, які діяли на момент виникнення правовідносин між сторонами, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

На підставі постанови від 16 липня 2013 року №123 про проведення перевірки у порядку нагляду за додержанням і застосуванням законів Бориспільською міжрайонною прокуратурою Київської області було проведено перевірку з питань додержання службовими особами Головурівської сільської ради вимог законодавства при вибутті баз відпочинку з державної та комунальної власності.

Перевіркою встановлено, що рішення Головурівської сільської ради № 97 від 30 травня 2007 року та рішення Бориспільського Бюро технічної інвентаризації про проведення державної реєстрації права власності від 13 лютого 2008 року прийняті не в межах наданих повноважень, що передбачені законодавством, яке регулює відносини щодо державної реєстрації прав. Державна реєстрація прав не нерухоме майно бази відпочинку «Дубки» здійснена за відсутності належних правовстановлюючих документів в розумінні статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» від 20 січня 2005 року № 2375-IV в редакції, що діяла на момент виникнення спірних правовідносин.

Так, відповідно до рішення виконавчого комітету Головурівської сільської ради від 30 травня 2007 року № 97, на підставі заяви ВАТ «АТАСС-Бориспіль» від 11 травня 2007 року(а.с.43), вирішено оформити право власності на майно бази відпочинку ВАТ «АТАСС-Бориспіль» за адресою: село Кийлів, Бориспільського району, Київської області(а.с.42).

12 лютого 2008 року, на підставі рішення виконкому Головурівської сільської ради від 30 травня 2007 року № 97 Головурівською сільською радою видано свідоцтво про право власності на нерухоме майно № 1221(а.с.21)

На підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 12 лютого 2008 року, Бориспільським районним бюро технічної інвентаризації прийнято рішення про реєстрацію права власності від 13 лютого 2008 року(а.с.135).

Не погоджуючись з рішеннями відповідачів, Бориспільська міжрайонна прокуратура звернулась до суду.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно із частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: 1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; 2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.

Правові, економічні, організаційні засади створення у складі державного земельного кадастру єдиної системи державної реєстрації речових прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно, обмежень цих прав, а також відносини, пов'язані з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно всіх форм власності, їх обмежень та правочинів щодо нерухомості. визначені Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» 20 січня 2005 року № 2375-IV (Закон № 2375-IV).

Відповідно до статті 2 Закону № 2375-IV державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обмежень - офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення речових прав на нерухоме майно та їх обмежень, що супроводжується внесенням даних до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обмежень.

Частиною 1 статті 3 Закону № 2375-IV встановлено, що речові права на нерухоме майно, їх обмеження та правочини щодо нерухомого майна підлягають обов'язковій державній реєстрації в порядку, встановленому цим Законом.

Приписами частини 3 статті 3 Закону № 2375-IV передбачено, що державна реєстрація прав є публічною, здійснюється місцевим органом державної реєстрації прав, який зобов'язаний надавати інформацію про зареєстровані речові права та їх обмеження в порядку, встановленому законом.

Відповідно до частини 5 статті 3 Закону № 2375-IV право власності та інші речові права на нерухоме майно, набуті згідно з діючими нормативно-правовими актами до набрання чинності цим Законом, визнаються державою. Відповідно до цього Закону реєстрація речових прав на нерухомість, їх обмежень здійснюється лише в разі вчинення правочинів щодо нерухомого майна, а також за заявою власника (володільця) нерухомого майна.

Правочини щодо нерухомого майна вчиняються, якщо право власності на це майно зареєстровано відповідно до цього Закону (частина 6 статті 3 Закону № 2375-IV).

Згідно частина 8 статті 3 Закону № 2375-IV реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обмежень проводиться місцевим органом державної реєстрації прав того реєстраційного (кадастрового) округу, в якому розміщена нерухомість або більша за площею її частина.

Відповідно до пункту 5 розділу V Прикінцеві положення Закону № 2375-IV до створення єдиної системи органів реєстрації прав, а також до формування Державного реєстру прав у складі державного земельного кадастру реєстрація об'єктів нерухомості проводиться комунальними підприємствами бюро технічної інвентаризації.

Порядок державної реєстрації прав встановлено статтею 17 Закону № 2375-IV , відповідно до якої державна реєстрація речових прав проводиться в такому порядку:облік заяви про державну реєстрацію речових прав; прийняття і перевірка документів, поданих для державної реєстрації речових прав; установлення відсутності підстав для відмови в державній реєстрації речових прав; державна реєстрація речових прав або відмова в такій реєстрації прав та внесення даних до Державного реєстру прав; присвоєння кадастрового номера об'єкту нерухомого майна; видача документів, що підтверджують зареєстроване речове право.

Відповідно до частини 3 статті 17 Закону № 2375-IV державній реєстрації підлягають заявлені речові права на нерухоме майно за наявності документів, що підтверджують вчинення правочинів щодо таких об'єктів, посвідчених відповідно до закону, або свідчать про наявність інших, передбачених законом підстав.

В силу приписів статті 18 Закону № 2375-IV державна реєстрація речових прав на нерухоме майно проводиться на підставі заяви правоволодільця (правонабувача), сторін (сторони) правочину, за яким виникло речове право, або уповноважених ними (нею) осіб.

Відповідно до частини 4 статті 18 для державної реєстрації виникнення, переходу, припинення прав на нерухоме майно до місцевого органу державної реєстрації прав разом із заявою про державну реєстрацію прав подаються документи про правочини щодо такого об'єкта нерухомого майна та їх копії або інші документи, що свідчать про встановлення, зміну чи припинення речового права.

Порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно в Україні на момент виникнення спірних правовідносин регулювався Тимчасовим положенням про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затверджений наказом Мінюсту N 7/5 від 07.02.2002 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 лютого 2002 р. за N 157/6445

Відповідно до підпкту 6.1 пункту 6 Тимчасового положення оформлення права власності на об'єкти нерухомого майна провадиться з видачею свідоцтва про право власності:

а) місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування:

- фізичним та юридичним особам на підставі документів, установлених законодавством, які підтверджують їх право власності на об'єкти нерухомого майна, крім правовстановлювальних документів, передбачених у додатку 1 до пункту 2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно

Перелік документів для державної реєстрації прав на нерухоме майно встановлено статтею 19 Закону № 2375-IV, відповідно до якої підставою для державної реєстрації прав, що посвідчують виникнення, перехід, припинення речових прав на нерухоме майно, обмежень цих прав, є: державний акт про право власності на земельну ділянку; нотаріально посвідчений договір купівлі-продажу, довічного утримання, дарування, міни земельної ділянки або іншого нерухомого майна; договір про приватизацію майна державних підприємств; договір купівлі-продажу нерухомого майна, зареєстрований на біржі в установленому порядку; нотаріально посвідчений договір про поділ, перерозподіл, об'єднання нерухомого майна; свідоцтво про право на спадщину; свідоцтво про право власності на частку в спільному майні подружжя; свідоцтво про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів; свідоцтво про право власності на будівлю (частину будівлі), споруду; рішення суду про право власності на об'єкт незавершеного будівництва; акти прийому нерухомого майна до експлуатації; договори про іпотеку, оренду строком більше одного року, інші визначені законом документи щодо речових прав на нерухоме майно; рішення суду стосовно речових прав на нерухоме майно, обмежень цих прав, що набрали законної сили; інші акти органів державної влади або органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, прийнятих у межах повноважень, визначених законом.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено, що рішення Головурівської сільської ради від 30 травня 2007 року № 97 щодо оформлення права власності на об'єкти майнового комплексу бази відпочинку «Дубки» в селі Кийлів (а.с. 42) прийняте на підставі довідки про майно, що розміщене на території бази відпочинку «Дубки» та обліковується на балансі ВАТ «АТАСС-Бориспіль» (а.с. 130).

Разом з тим, суд зазначає, що довідка про перебування майна на балансі підприємства не є підставою для державної реєстрації прав що посвідчують виникнення, припинення, перехід речових прав на нерухоме майно та їх обмежень в розумінні статті 19 Закону № 2375-IV, оскільки зазначена довідка засвідчує право ВАТ «АТАСС-Бориспіль» право користування таким майном та не встановлює виникнення, припинення чи перехід права власності на нерухоме майно.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що рішення Головурівської сільської ради від 30 травня 2007 року № 97 прийняте в порушення приписів Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» від 20 січня 2005 року № 2375-IV, є протиправним та підлягає скасуванню.

Враховуючи, що Головурівська сільська рада при прийнятті рішення від 30 травня 2007 року № 97 діяла не в межах та не у спосіб, що передбачені законодавством України, дії Головурівської сільської ради в частині видачі свідоцтва на право власності на нерухоме майно Публічного акціонерного товариства "Автотранспортна акціонерна співдружність "Славутич-Бориспіль" від 12 лютого 2008 року є протиправними.

Як наслідок, свідоцтво на право власності на нерухоме майно Публічного акціонерного товариства "Автотранспортна акціонерна співдружність "Славутич-Бориспіль" від 12 лютого 2008 року, видане Головурівською сільською радою є протиправним та також підлягає скасуванню.

Щодо вимоги позивача про визнання незаконним та скасування рішення Комунального підприємства Бориспільської районної ради Бориспільське районне «Бюро технічної інвентаризації» про державну реєстрацію права власності ПАТ «АТАСС-Бориспіль», суд звертає увагу на наступне.

Відповідно до статті 26 Закону № 2375-IV записи до Державного реєстру прав вносяться на підставі прийнятого рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень. У разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав.

Згідно пункту 1 наказу Міністерства юстиції України № 7/5 від 7 лютого 2002 року року "Про затвердження Тимчасового положення про порядок державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно" встановлено, що до 1 січня 2012 року державна реєстрація права власності та права користування (сервітут) на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельних ділянках; права користування (найму, оренди) будівлею або іншими капітальними спорудами, їх окремими частинами; права власності на об'єкти незавершеного будівництва, а також облік безхазяйного нерухомого майна, довірче управління нерухомим майном проводиться реєстраторами бюро технічної інвентаризації (далі - БТІ), створеними до набрання чинності Законом України від 11.02.2010 року № 1878-VI (1878-17) "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та інших законодавчих актів України" та підключеними до Реєстру прав власності на нерухоме майно.

Комунальне підприємство «Бориспільське районне Бюро технічної інвентаризації» є підприємством, в межах визначеної адміністративно-територіальної одиниці виконує делеговані йому виконавчим органом місцевого самоврядування повноваження щодо державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, є суб'єктом владних повноважень.

Згідно із пункту 1.4. Тимчасового положення, обов'язковій державній реєстрації підлягають право власності та інші речові права на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування.

Пунктом 1.7. Тимчасового положення передбачено, що державна реєстрація прав проводиться реєстратором БТІ за наявності матеріалів технічної інвентаризації, підготовлених тим БТІ, реєстратор якого проводить державну реєстрацію прав на цей об'єкт.

Згідно пункту 2.1. Тимчасового положення, для проведення державної реєстрації виникнення, переходу або припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно власник (власники), інший правонабувач (правонабувачі) або уповноважена ним (ними) особа подає реєстратору БТІ заяву про державну реєстрацію прав за формою, визначеною у додатку 1.

Згідно із пункту 2.5. Тимчасового положення, для проведення державної реєстрації права власності та інших речових прав на нерухоме майно, які виникли відповідно до правочинів, що не підлягають нотаріальному посвідченню, заявником (заявниками) подаються витяг про наявність/відсутність заборони та/або арешту нерухомого майна з Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна та витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна про наявність чи відсутність податкової застави на об'єкт нерухомого майна.

В силу приписів пункту 3.1.Тимчасового положення, з моменту прийняття заяви про державну реєстрацію прав реєстратором БТІ розпочинається її розгляд. Реєстратор БТІ встановлює відповідність заявлених прав і поданих документів вимогам законодавства, а також відсутність суперечностей між заявленими та вже зареєстрованими правами на об'єкти, права щодо яких підлягають державній реєстрації, зокрема: відповідність даних про наявність (або відсутність) інформації та/або відповідних документів, що свідчать про накладення (зняття) заборони (арешту) або інших обтяжень, що перешкоджають проведенню державної реєстрації прав, у тому числі відсутність встановлених законом заборон на відчуження нерухомого майна.

Пунктом 3.5.7. Тимчасового Положення встановлено, що реєстратор БТІ відмовляє у проведенні державної реєстрації прав, якщо: право власності та інші речові права на нерухоме майно виникли на підставі правочинів за наявності в Єдиному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна відомостей про накладення заборони та/або арешту нерухомого майна, що підтверджується відповідним витягом.

Згідно пункту 3.8. Тимчасового положення, державній реєстрації підлягають виключно заявлені права за умови їх відповідності законодавству і поданим документам.

Як вбачається з матеріалів справи, Комунальним підприємством Бориспільської районної ради Бориспільським районним "Бюро технічної інвентаризації" не було встановлено відповідність заявлених прав і поданих документів Публічним акціонерним товариством "Автотранспортна акціонерна співдружність "Славутич-Бориспіль" вимогам законодавства України, і як наслідок, прийнято рішення про державну реєстрацію права власності від 13 лютого 2008 року на підставі свідоцтва, що не відповідає вимогам законодавства України. За таких обставин, рішення про державну реєстрацію права власності від 13 лютого 2008 року є протиправним та підлягає скасуванню.

Таким чином, в силу приписів частини 2 статті 26 Закону 2375-IV, суд вважає за необхідне зобов'язати реєстраційну службу Бориспільського міськрайонного управління юстиції внести запис до Державного реєстру прав про скасування державної реєстрації права власності ПАТ «АТАСС-Бориспіль» на об'єкти майнового комплексу бази відпочинку «Дубки» по вулиці Гайова,6 в селі Кийлів, Бориспільського району Київської області від 13 лютого 2008 року, оформлене витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно (реєстраційний номер 17722339 від 13 лютого 2008 року)

Відповідно частини 1 статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Відповідно частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідачем не надано суду належних та допустимих доказів щодо правомірності вчинення оскаржуваних дій та прийняття рішень.

Згідно із частиною 2 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки в разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.

Суд дійшов висновку, що належною формою захисту порушеного права позивача є визнання протиправним та скасування рішення виконкому Головурівської сільської ради від 30 травня 2007 року № 97 про оформлення права власності Публічного акціонерного товариства "Автотранспортна акціонерна співдружність "Славутич-Бориспіль" на обёєкти майнового комплексу бази відпочинку "Дубки" по вулиці Гайова,6 в селі Кийлів, Бориспільського району Київської області та визнання протиправним та скасування рішення Комунального підприємства Бориспільської районної ради "Бюро технічної інвентаризації" про державну реєстрацію права власності Публічного акціонерного товариства «Автотранспортна акціонерна співдружність «Славутич-Бориспіль» на об'єкти майнового комплексу бази відпочинку «Дубки» по вулиці Гайова,6 в селі Кийлів, Бориспільського району Київської області від 13 лютого 2008 року, оформлене витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно (реєстраційний номер 17722339 від 13 лютого 2008 року).

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що адміністративний позов Бориспільської міжрайонної прокуратури підлягає задоволенню.

Керуючись статтями 9, 11, 14, 70, 71, 86, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення виконкому Головурівської сільської ради від 30 травня 2007 року № 97 про оформлення права власності Публічного акціонерного товариства "Автотранспортна акціонерна співдружність "Славутич-Бориспіль" на об'єкти майнового комплексу бази відпочинку "Дубки" по вулиці Гайова,6, в селі Кийлів, Бориспільського району Київської області.

Визнати протиправними дії Головурівської сільської ради в частині видачі свідоцтва на право власності на нерухоме майно Публічного акціонерного товариства «Автотранспортна акціонерна співдружність «Славутич-Бориспіль» від 12 лютого 2008 року.

Визнати протиправним та скасувати свідоцтво від 12 лютого 2008 року на право власності на нерухоме майно Публічного акціонерного товариства «Автотранспортна акціонерна співдружність «Славутич-Бориспіль».

Визнати протиправним та скасувати рішення Комунального підприємства Бориспільської районної ради "Бюро технічної інвентаризації" про державну реєстрацію права власності Публічного акціонерного товариства «Автотранспортна акціонерна співдружність «Славутич-Бориспіль» на об'єкти майнового комплексу бази відпочинку «Дубки» по вулиці Гайова,6 в селі Кийлів, Бориспільського району Київської області від 13 лютого 2008 року, оформлене витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно (реєстраційний номер 17722339 від 13 лютого 2008 року).

Зобов'язати Реєстраційну службу Бориспільського міськрайонного управління юстиції внести запис до Державного реєстру прав та скасування державної реєстрації права власності Публічного акціонерного товариства «Автотранспортна акціонерна співдружність «Славутич-Бориспіль» на об'єкти майнового комплексу бази відпочинку «Дубки» по вулиці Гайова,6 в селі Кийлів, Бориспільського району Київської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі проголошення лише вступної та резолютивної частини постанови або прийняття постанови у письмовому провадженні - протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя Леонтович А.М.

Повний текст постанови виготовлено 29 жовтня 2013 року.