Ухвала від 11.10.2013 по справі 805/14581/13-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про відкриття скороченого провадження у адміністративній справі

11 жовтня 2013 року Справа № 805/14581/13-а

приміщення суду за адресою: м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

суддя Донецького окружного адміністративного суду Зеленов А.С., ознайомившись з позовною заявою Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК-Добропіллявугілля» в особі структурного підрозділу «Шахтоуправління «Білозерське» шахта «Новодонецька» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом повного зупинення проведення південного хідника похилу №2 пласта k7 горизонту 320 метрів ,-

ВСТАНОВИВ:

Територіальне управління Держгірпромнагляду у Донецькій області звернулось до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК-Добропіллявугілля» в особі структурного підрозділу «Шахтоуправління «Білозерське» шахта «Новодонецька» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом повного зупинення проведення південного хідника похилу №2 пласта k7 горизонту 320 метрів.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключено за судовим рішенням.

Позовна заява відповідає вимогам статтей 17, 18, 104, 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, підсудна Донецькому окружному адміністративному суду, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.

Підстав для повернення позовної заяви особі, яка її подала, а також для відмови у відкритті провадження в адміністративній справі немає. Заява вважається поданою у день її первинного подання до адміністративного суду.

До позовної заяви позивач додав клопотання про відстрочку сплати судового збору. В обґрунтування заяви зазначив, що позивач є неприбутковою організацією, бюджетною установою, яка утримується за рахунок коштів Державного бюджету України. Відповідно до кошторису витрат тер управління на 2013 рік по видаткам КЕКВ 2800 виділено 2 тис.грн., які станом на 01.07.2013 витрачено. До кінця поточного року внесення змін до кошторису по цій статті витрат не можливе. Таким чином, у позивача немає можливості сплатити судовий збір.

Відповідно до частин 1, 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Як передбачено частиною 1 статті 88 цього Кодексу, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Також, згідно з частинами 1, 2 статті 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Враховуючи скрутний майновий стан позивача, підтверджений відповідними документами, суд, з урахуванням приведених вище положень законодавства, вважає за можливе відстрочити сплату судового збору до ухвалення рішення по справі.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

1.Відкрити провадження в адміністративній справі № 805/14581/13-а за позовом Територіального управління Держгірпромнагляду у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК-Добропіллявугілля» в особі структурного підрозділу «Шахтоуправління «Білозерське» шахта «Новодонецька» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду шляхом повного зупинення проведення південного хідника похилу №2 пласта k7 горизонту 320 метрів.

Справу розглядати у порядку скороченого провадження суддею одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

3.Відстрочити Територіальному управлінню Держгірпромнагляду у Донецькій області сплату судового збору до ухвалення рішення по справі.

4.Надіслати відповідачу копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі.

5.Відповідачу у десятиденний строк з дня одержання цієї ухвали подати до канцелярії Донецького окружного адміністративного суду (83052, м. Донецьк, вул. 50-ї Гвардійської дивізії, 17) заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову, а також установчі документи.

6.Роз'яснити відповідачу, що у разі неподання ним у встановлений строк заперечень проти позову, справу буде розглянуто у порядку скороченого провадження в наступні строки:

- не пізніше наступного дня з дня надходження до суду заяви відповідача про визнання позову;

- не пізніше трьох днів з дня закінчення десятиденного строку з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження та копій документів, якщо до суду не було подано заперечення;

- не пізніше п'яти днів з дня подання відповідачем заперечення проти позову до канцелярії суду.

7.Справа буде розглядатися одноособово суддею Зеленовим Андрієм Сергійовичем без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

8.Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту проголошення.

Суддя Зеленов А. С.