21 жовтня 2013 року м. Київ В/800/4236/13
Колегія Вищого адміністративного суду України у складі:
Головуючого судді:Островича С.Е.
суддів: Лосєва А.М.
Моторного О.А.
Степашка О.І.
Федорова М.О.
перевіривши заяву Виробничо-торгівельного товариства з обмеженою відповідальністю «Ресторан Театральний» ЛТД про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 23 липня 2013 року у справі №2а/0370/1905/11 за позовом Виробничо-торгівельного товариства з обмеженою відповідальністю «Ресторан Театральний» ЛТД до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 23 липня 2013 року касаційну скаргу Виробничо-торгівельного товариства з обмеженою відповідальністю «Ресторан Театральний» ЛТД залишено без задоволення, а постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 26 лютого 2013 року - залишено без змін.
Виробничо-торгівельне товариство з обмеженою відповідальністю «Ресторан Театральний» ЛТД звернулось із заявою про перегляд Верховним Судом України цієї адміністративної справи, посилаючись на різне застосування судом касаційної інстанції норм матеріального права, а саме - пункт 9 статті 3 та пункт 4 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Як приклад неоднакового застосування цих норм заявник посилається на ухвалу Вищого адміністративного суду України від 31 серпня 2011 року та постанову Верховного суду України від 16 квітня 2013 року в яких, на його думку, згадані норми матеріального права застосовано інакше, ніж у даній справі.
Згідно зі статтею 237 КАС України заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з мотивів: 1) неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах; 2) встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов'язань при вирішенні справи судом.
Як в ухвалі від 26 лютого 2013 року, так і в ухвалі від 31 серпня 2011 року Вищого адміністративного суду України, так і в постанові Верховного суду України від 16 квітня 2013 року суди неоднаково застосували норми матеріального права, а саме - пункт 9 статті 3 та пункт 4 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
З огляду на різне застосування судом касаційної інстанції одних і тих же норм матеріального права до подібних правовідносин, що потягло різні висновки при вирішенні спорів з подібними предметом та підстав, є передбачені статтею 237 КАС України підстави для допуску справи до перегляду Верховним Судом України.
Керуючись ст.ст. 236-240 Кодексу адміністративного судочинства України, Вищий адміністративний суд України,-
Допустити до перегляду Верховним Судом України адміністративну справу №2а/0370/1905/11 Волинського окружного адміністративного суду за позовом Виробничо-торгівельного товариства з обмеженою відповідальністю «Ресторан Театральний» ЛТД до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.
Судді Острович С. Е.
Лосєв А.М.
Моторний О.А.
Степашко О. І.
Федоров М.О.