Рішення від 29.10.2013 по справі 385/1439/13-ц

Гайворонський районний суд Кіровоградської області

м.Гайворон, вул.Воровського, 3 Кіровоградської області, 26300

385/1439/13-ц

2/385/482/13

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29.10.2013 року Гайворонський районний суд Кіровоградської області в складі:

головуючого судді Поліщука В. В.,

при секретарі Діхтяренко М.Ф..

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайвороні справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про втрату права на користування житлом, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Гайворонського районного суду з позовом до ОСОБА_2 про втрату права на користування житлом.

Позов мотивований тим, що відповідачка по справі, ОСОБА_2, колишня її невістка, прописана в її житловому будинку АДРЕСА_1 Кіровоградської області, який належить їй на праві приватної власності, згідно свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 15.03.1978 р.

Відповідачку по справі в 1998 році вона прописала і дозволила проживати в належному їй житловому будинку, так як на той час вона перебувала в зареєстрованому шлюбі з її сином, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Сім'я сина мала неповнолітню дитину, не маючи свого помешкання, проживали в належному їй будинку.

Так як сімейні відносини у відповідачки з її сином не склались, то в 2006 році їхній шлюб було розірвано. Уже понад два роки відповідачка, ОСОБА_2, в належному їй житловому будинку не проживає.

На сьогоднішній день місце проживання, чи місце перебування відповідачки їй не відоме.

Неодноразово зверталася до відповідачки, щоб вона виписалася. Вона обіцяла, що випишеться, але до цього часу так і не виписалася.

В даний час, вона, як власниця, не має змоги в повній мірі розпоряджатися своєю власністю, отримувати субсидію і таке інше, а тому змушена звертатися за захистом своїх прав до суду.

В судовому засіданні позивачка, позовні вимоги підтримала та просить їх задовільнити.

Відповідачка в судове засідання не з'явилася. Про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. Згідно ст. 77 ЦПК України про причини неявки суд не повідомила.

Вивчивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що позивачка являється власником будинку АДРЕСА_1 Кіровоградської обл. Право власності на вищезазначений об'єкт нерухомості вона набула у відповідності до свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 15.03.1978 р. (а.с. 6).

У 1998 р. у неї зареєструвалася відповідачка, але вже понад два роки там не проживає.

Відповідно до ч. 1 ст. 319 ЦК власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Згідно із ч. 1 ст. 321 ЦК право власності є не порушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. При цьому відповідно до ст. 391 ЦК власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно до ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільного вибору місця проживання» зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть.

Згідно ч. 2 ст. 405 ЦК України член сімї, власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності без поважних причин понад один рік.

Судом встановлено з пояснень позивачки, свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5 та матеріалів справи, що відповідачка з 2011 року не проживає АДРЕСА_1 Кіровоградської області, оскільки вибула на постійне проживання в інший населений пункт, а тому згідно ч. 1 ст. 71, ст. 163 ЖК України втратила право на користування житловим будинком АДРЕСА_1

Керуючись ст.ст. 319, 391, ч. 2 ст. 405 ЦК України,

ст.ст. 71, 163 ЖК України,

ст.ст. 213-215 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про втрату права на користування житлом задовільнити.

Визнати, що ОСОБА_2 втратила право на користування житлом - будинком АДРЕСА_1

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції (Гайворонський районний суд), шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.

Cуддя: В. В. Поліщук

Дата документу 29.10.2013

Попередній документ
34405554
Наступний документ
34405556
Інформація про рішення:
№ рішення: 34405555
№ справи: 385/1439/13-ц
Дата рішення: 29.10.2013
Дата публікації: 04.11.2013
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Гайворонський районний суд Кіровоградської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із житлових правовідносин; Спори, що виникають із житлових правовідносин про визнання особи такою, що втратила право користуванням жилим приміщенням