Ухвала від 29.10.2013 по справі 367/7986/13-а

Справа № 367/7986/13-а

ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 жовтня 2013 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючого судді Пархоменко О.В.,

при секретарі Ринда Н.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду справу за адміністративним позовом кандидата у депутати Гостомельської селищної ради ОСОБА_1 до Ірпінської міської виборчої комісії Київської області про скасування рішення суб'єкта оскарження,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Ірпінського міського суду знаходиться дана справа. Позивач - кандидат у депутати Гостомельської селищної ради ОСОБА_1 , звертаючись до суду із даним позовом, посилається на те, що 18 жовтня 2013 року відбулося засідання Ірпінської виборчої комісії Київської області, на повістку дня якої було винесено всього два питання: про склад дільничної виборчої комісії № 320019 та різне. На своєму засідання комісія не затвердила подану кандидатуру до складу дільничної виборчої комісії від кандидата в депутати ОСОБА_1 на тій підставі, що ОСОБА_3 ( кандидатура до складу дільничної виборчої комісії) хоч і проживає в смт. Гостомель, але не проживає на вулицях округу № 20, в якому безпосередньо проводяться проміжні вибори. З таким рішенням комісії вона не погоджується та вказує, що відповідно до порядку утворення дільничних виборчих комісій встановлено ст. 21 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", вимоги до членів виборчих комісій визначено ст. 23 цього закону. З метою забезпечення застосування окремих положень Закону під час утворення дільничних виборчих комісій, що здійснюють організацію підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, постановою Центральної виборчої комісії від 22 вересня 2010 року № 362 затверджено роз'яснення щодо утворення дільничних виборчих комісій під час проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Згідно з п. 15 вказаного Роз'яснення до складу дільничної виборчої дільниці, утвореної в межах села, селища, міста можуть входити громадяни України, які відповідно до ч.1 ст. 3 Закону мають право голосу на виборах депутатів відповідних сільських, селищних, міських рад та на виборах сільського, селищного, міського голови. Враховуючи те, що ОСОБА_3 проживає АДРЕСА_1 і має право голосу на виборах депутатів Гостомельської селищної ради Ірпінської міської ради Київської області, то відповідно до вищезгаданого роз'яснення може входити до складу дільничної виборчої комісії, що забезпечує організацію і проведення виборів до цієї ради. Аналогічну позицію займає і Центральна виборча комісія, до якої вона звернулася за роз'ясненнями з цього приводу. Також вказує, що на протязі декількох днів вона зверталася до голови комісії з проханням надати їй належним чином завірену копію рішення Ірпінської міської виборчої комісії від 18 жовтня 2013 року, але так її і не отримала на тій підставі, що "то рішення не виготовлено прийдіть завтра", то взагалі декілька днів перед зверненням до суду з позовом приміщення, де працює комісія постійно закрито. На дошці оголошень рішення Ірпінської міської виборчої комісії від 18 жовтня 2013 року весь цей час було відсутнє.

В зв'язку із викладеними обставинами позивач просила розглянути позовну заяву про порушення Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", скасувати рішення суб'єкта оскарження в частині відмови затвердити подану кандидатуру до складу дільничної виборчої комісії від кандидата в депутати ОСОБА_1

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримала, підтвердила обставини, викладені в позовній заяві, пояснила, що у передбачений законом п'ятиденний строк вона не зверталася до суду з приводу оскарження дій чи бездіяльності Ірпінської міської виборчої комісії щодо ненадання їй копії оскаржуваного рішення або будь-яких інших дій, вона зверталася до Центральної виборчої комісії з цього приводу. Просила позов задовольнити.

Представник відповідача - Ірпінської міської виборчої комісії Київської області Гавриленко О.В. в судовому засіданні позов не визнав у повному обсязі, просив у позові відмовити.

Суд, заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1, представника відповідача Ірпінської міської виборчої комісії Київської області Гавриленко О.В., вивчивши матеріали справи, вважає, що позовну заяву слід залишити без розгляду виходячи із наступного.

У відповідності до ст. 172 КАС України право оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій мають суб'єкти відповідного виборчого процесу (крім виборчої комісії), а також ініціативна група референдуму, інші суб'єкти ініціювання референдуму. Виборець (громадянин, який має право голосу у відповідних виборах або референдумі) може оскаржити рішення, дію чи бездіяльність виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій, якщо таке рішення, дія чи бездіяльність порушує виборчі права або інтереси щодо участі у виборчому процесі чи процесі референдуму його особисто. Рішення, дії чи бездіяльність виборчих комісій, комісій з референдуму, членів цих комісій, за винятком рішень, дій чи бездіяльності, що визначені частинами третьою - четвертою цієї статті, оскаржуються до місцевого загального суду як адміністративного суду за місцезнаходженням відповідної комісії. Позовні заяви щодо рішень, дій чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму, членів цих комісій може бути подано до адміністративного суду у п'ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності.

Як вбачається із матеріалів справи, вищезазначений адміністративний позов кандидата у депутати Гостомельської селищної ради ОСОБА_1 до Ірпінської міської виборчої комісії Київської області про скасування рішення суб'єкта оскарження поданий до Ірпінського міського суду Київської області 28 жовтня 2013 року.

У відповідності до ч.5 ст. 179 КАС України днем подання позовної заяви, апеляційної скарги є день їх надходження до відповідного суду. Строки подання позовних заяв і апеляційних скарг, встановлені статтями 172-177 цього Кодексу, не може бути поновлено. Позовні заяви, апеляційні скарги, подані після закінчення цих строків, суд залишає без розгляду.

Враховуючи, що позивач оскаржує рішення Ірпінської міської виборчої комісії Київської області від 18 жовтня 2013 року, позивачем адміністративний позов поданий із пропущенням строку звернення до адміністративного суду і строк подання даної позовної заяви не може бути поновлено, суд вважає за необхідне адміністративний позов кандидата у депутати Гостомельської селищної ради ОСОБА_1 до Ірпінської міської виборчої комісії Київської області про скасування рішення суб'єкта оскарження залишити без розгляду.

Керуючись ст. ст. 107, 172, 179 КАС України суд,

УХВАЛИВ:

Позовну заяву кандидата у депутати Гостомельської селищної ради ОСОБА_1 до Ірпінської міської виборчої комісії Київської області про скасування рішення суб'єкта оскарження залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом двох днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: О. В. Пархоменко