Справа №: 134/1623/13-п
05 серпня 2013 року Суддя Рудь О. Г.
Крижопільського районного суду Вінницької області розглянувши матеріали, які надійшли від головного державного інспектора праці ТДІП у Вінницькій області, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянку ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку ІНФОРМАЦІЯ_2, жительку смт. Крижопіль Вінницької області, вул. Радянська, 15/50, працюючої начальником відділу освіти Крижопільської РДА, ІПН - НОМЕР_1.
Раніше не притягувалась до адміністративної відповідальності .
За ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
На розгляд Крижопільського районного суду надійшов адміністративний протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.
В протоколі про адміністративне правопорушення №02-15-23/439 від 16.07.2013 року вказано, що ОСОБА_1 являючись начальником відділу освіти Крижопільської РДА не виконала норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у кількості 15 інвалідів, чим порушила вимоги Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні».
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП не визнала та пояснила суду, що до неї як до керівника не звертались громадяни які мають інвалідність щодо працевлаштування у відділі освіти. Окрім цього, правом прийняття на роботу володіє не лише вона а й директори шкіл, які входять до складу відділу освіти. При зверненні громадянина який має інвалідність з питанням працевлаштування йому буде надано переважне право на працевлаштування.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що справу слід закрити за наступних підстав.
Відповідно до ст. 18 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосередньо до звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.
Відповідно до ч. ст. 19 цього Закону для підприємств, установ, організацій, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів Виконанням нормативу робочих місць вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
В ході судового розгляду в діях ОСОБА_1 не встановлено, ознак які б свідчили про умисну чи необережну форму вини у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, що унеможливлює кваліфікацію дій ОСОБА_1 за даною статтею.
Згідно із п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 247 п. 1, 283, 284 КУпАП,-
Провадження в справі по притягненню до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст.188-1 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На постанову може бути подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Вінницької області в 10-ти денний строк з дня винесення постанови.
Суддя: