Рішення від 07.10.2013 по справі 712/10999/13-ц

Справа №712/10999/13ц

Провадження № 2/712/3148/13

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2013 року Соснівський районний суд м.Черкаси в складі:

головуючого судді - Марцішевської О.М.

при секретарі - Снігурській Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Кредитної спілки «Фенікс - Черкаси» про стягнення грошових коштів,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до кредитної спілки «Фенікс - Черкаси», посилаючись на те, що 15.07.2010 року між ним та кредитною спілкою «Фенікс-Черкаси» був укладений договір № 38Д/10 про внесення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок « Мирний», згідно якого позивач як вкладник, вніс на депозитний рахунок відповідача грошову суму 12000 грн.строком на 12 місяців зі сплатою 30% річних за користування депозитним внеском. Згідно додатку до договору нараховані відсотки, які за час дії договору становлять 3600грн. Позивач як вкладник повністю виконав умови договору, але відповідач - КС «Фенікс» у строки, передбачені договором, свої зобов»язання не виконав, кошти не повернули. Просить суд стягнути з відповідача депозитний вклад 12000грн., відсотки 3600грн., 3% річних від простроченої суми за період з 15.07.2011року по 15.05.2013року включно складає 816грн., 9680,50грн. не отриману ( упущену) вигоду та моральну шкоду в сумі 5000 грн.

До судового засідання позивач скерував заяву, просив вимоги задоволити та розглянути справу в його відсутність.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, згідно наданої суду заяви представника КС "Фенікс-Черкаси" ОСОБА_2, відповідач знайомий з позовниим вимогами, проти їх задоволення не заперечує.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до Закону України «Про кредитні спілки» кредитна спілка відповідно до свого статуту приймає вступні та обов'язкові пайові та інші внески від членів спілки; надає кредити своїм членам на умовах їх платності, строковості та забезпеченості в готівковій та безготівковій формі, залучає на договірних умовах внески (вклади) своїх членів на депозитні рахунки як у готівковій, так і в безготівковій формі.

Внески (вклади) членів кредитної спілки на депозитні рахунки, а також нарахована на такі кошти та пайові внески плата (проценти) належать членам кредитної спілки на праві приватної власності. Кожний член кредитної спілки має право одержати належні йому кошти, зазначені в частині першій цієї статті, у порядку і строки, які визначені відповідно до частини сьомої статті 10 цього Закону, статуту кредитної спілки або укладеними з членом кредитної спілки договорами ( стаття 23 вищевказаного Закону).

Стаття 526 ЦК України встановлює, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору.

Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк(термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ч. 1 ст. 22 ЦКУ особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Відповідно до п.2 ч. 2 ст. 22 ЦКУ збитками є: доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода). За змістом ст. 1167 ЦК України моральна шкода, завдана неправомірними діями підлягає до відшкодування.

Судом встановлено, що позивач є членом кредитної спілки "Фенікс-Черкаси", 15.07.2010 року між сторонами був укладений договір № 420Д-9/10 про внесення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок “Мирний”, згідно якого позивач вніс, а відповідач прийняв на депозитний рахунок грошову суму 12000грн. строком на 12місяців зі сплатою 30% річних за користування депозитним внеском з кінцевим строком повернення 15.07.2011року, сума відсотків за період строку вкладу 3600грн.

Внаслідок неповернення в повному обсязі суми боргу за договором внеску (вкладу) в строк, передбачений договором, відповідачем порушені в односторонньому порядку договірні зобов'язання за даним договором, чим допущено прострочення грошового зобов'язання та порушено права та законні інтереси позивача, завдано моральну шкоду, вказані обставини відповідач не оспорював, що відповідно до ст.61 ЦПК України звільняє позивача від обов'язку їх доказування, тому позовні вимоги про стягнення боргу за договором вкладу підлягають до задоволення. Визнання позову відповідачем не суперечить закону та не порушує права та законні інтерси будь-яких осіб.

Відповідно до ч.2 ст. 625 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

До стягнення з відповідача підлягає заборгованість за договором про залучення внеску (вкладу) члена кредитної спілки на депозитний рахунок 12000грн. , 3600грн. відсотки, 3% річних 816грн., утрачена вигода в розмірі 9680,50грн., моральна шкода в сумі 5000грн., а всього 31096,50грн.

Також до стягнення з відповідача на користь держави в силу вимог ст. 88 ЦПК України підлягає судовий збір в сумі 229,40грн.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає вимогам ст. 224 ЦПК України

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.3, 10, 60, 88, 212-215, 218, 224-226 ЦПК України, ст.ст.11, 15, 84, 88, 526-527, 530, 625, 629, 631 ЦК України, Законом України “Про кредитні спілки” суд -

ВИРІШИВ:

Позов задоволити.

Стягнути з Кредитної спілки “Фенікс-Черкаси” на користь ОСОБА_1 заборгованість 31096,50грн.

Стягнути з КС “Фенікс-Черкаси” на користь держави судовий збір в сумі 229,40грн.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції і в 10-ти денний строк, відповідачем у випадку залишення заяви про перегляд рішення без задоволення.

ГОЛОВУЮЧИЙ:
Попередній документ
34192413
Наступний документ
34192415
Інформація про рішення:
№ рішення: 34192414
№ справи: 712/10999/13-ц
Дата рішення: 07.10.2013
Дата публікації: 20.01.2014
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Соснівський районний суд м. Черкаси
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із договорів; Спори, що виникають із договорів позики, кредиту, банківського вкладу