Ухвала від 17.10.2013 по справі 118/2214/13-ц

СУДАЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Справа 118/2214/13-цроку

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

17 жовтня 2013 року м. Судак

Суддя Судацького міського суду Автономної Республіки Крим Сич М.Ю., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме майно, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся у жовтні 2013 року до суду з позовною заявою до ОСОБА_2, в якій просить визнати право власності на нерухоме майно - приміщення літер «В», літер «Г», літер «Д», згідно технічного паспорту станом на 28 березня 2007 року, виданого Судацьким міським бюро реєстрації та технічної інвентаризації ОСОБА_2, розташовані на земельній ділянці по АДРЕСА_1, а саме: більярдну літер «Д» (у теперішній час інвентаризована, як літер «В»); майданчик відпочинку, з металопрофільним навісом та літню кухню, під літерами «Г», «Е», «Ж» (у теперішній час інвентаризовані, як літер «Г», «Д»); а також зелені насадження: 4 блакитні ялини та 4 піхти.

Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху за таких підстав.

Відповідно до положень частини 5 статті 119 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у розмірі, встановленому діючим законодавством.

З 01 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір», який визначає правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Пунктом 1.1 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що за подання до суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір в розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати, тобто не менше 229 грн. 40 коп. та не більше 3441 грн. 00 коп.

ОСОБА_1 судовий збір при подачі позовної заяви сплачений в сумі 115 грн. 00 коп.

З позову вбачається, що останній має майновий характер. Однак, в порушення вимог п.4 ч.2 ст.119 ЦПК України позов не містить його ціни, у зв'язку з чим відсутня можливість визначити дійсний розмір судового збору, який необхідно сплатити при зверненні до суду.

Згідно з п.2 ч.1 ст.80 ЦПК України, ціна позову визначається у позовах про визнання власності на майно або його витребування - вартістю майна.

Підстави для звільнення від сплати судового збору, передбачені законом, позивачем не наведені.

Таким чином, позивачу, з урахуванням наведених вимог закону, необхідно зазначити ціну позову та сплатити судовий збір відповідно до неї, керуючись при цьому вимогами п.10 ч.1 ст.80 ЦПК України.

Відповідно до положень ст.121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.119-120 ЦПК України, постановляє ухвалу про

залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 119, 121 ЦПК України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме майно - залишити без руху.

Встановити позивачу строк для усунення вказаних недоліків - п'ять днів з дня отримання позивачем копії ухвали.

Роз'яснити позивачу, що у випадку не усунення недоліків позовна заява буде вважатися неподаною та повернена позивачу.

Ухвала щодо сплати судового збору може бути оскаржена в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня винесення ухвали.

В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: -

Попередній документ
34170773
Наступний документ
34170775
Інформація про рішення:
№ рішення: 34170774
№ справи: 118/2214/13-ц
Дата рішення: 17.10.2013
Дата публікації: 27.11.2013
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Судацький міський суд Автономної Республіки Крим
Категорія справи: