28.08.2013
Справа № 482/1281/13-а
Іменем України
(про залишення заяви без розгляду)
28 серпня 2013 року м. Нова Одеса
Новоодеським районним судом Миколаївської області в складі:
головуючого судді - Ітріна М.В.,
при секретарі - Андреєвій Ю.В., розглядаючи у відкритому судовому засіданні м. Нова Одеса заяву ОСОБА_1 про перегляд рішення суду у зв'язку з нововиявленими обставинами у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Новоодеської районної державної адміністрації Миколаївської області (далі - райдержадміністрація) та колективу співвласників земельної ділянки про визнання недійсним Державного акту на земельну ділянку, -
10 липня 21013 р. заявник звернувся до суду з вказаною заявою. В обґрунтування своїх вимог посилався на те, що 29.11.2012 р. рішенням Новоодеського районного суду Миколаївської області йому відмовлено у задоволенні вимог до райдержадміністрації та колективу співвласників земельної ділянки про визнання недійсним Державного акту на земельну ділянку.
Апеляційною інстанцією рішення залишено без змін.
Заявник зазначив, що 16 квітня 2013 р. йому стало відомі обставини, які істотними для справи, і які не були і не могли бути відомі під час розгляду вищезгаданої справи.
Так, Державною інспекцією сільського господарства в Миколаївській області встановлено, що розпорядження райдержадміністрації № 627-р від 25.09.2006 р., 627-р від 08.05.2007 р. і 373-р від 30.04.2009 р. винесені передчасно, необґрунтовано із з порушенням норм законодавства. Спірна земельна ділянка площею 16,2 га несільськогосподарських угідь, що розташована під теплично-овочевим комбінатом відповідно до Указу Президента України «Про порядок паювання земель переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємств та організаціям» від 08.08.1995 р., а відтак, то райдержадміністрація незаконно передала у приватну власність цю відповідачам цю земельну ділянку.
На даний час ці розпорядження скасовані розпорядженням голови райдержадміністрації від 21 травня 2013 р.
Крім того, на той час відповідачі, які є членами СГВК «Тепличний» використали своє право на безоплатну приватизацію, оскільки отримали земельні частки (пай) згідно сертифікатів, із земель колективної власності КСП «ім. Кірова».
Посилаючись на те, що ці обставини не були йому відомі під час розгляду справи по суті просив скасувати рішення Новоодеського районного суду Миколаївської області від 29 листопада 2012 р., а справу призначити до нового розгляду.
У судовому засіданні представник заявника доводи заяви підтримав та просив її задовольнити.
Представник відповідача - колективу співвласників земельної ділянки просила відмовити у задоволенні заяви ОСОБА_1.
Представник відповідача - райдержадміністрації не заперечував проти задоволення заяви ОСОБА_1
У подальшому заявник ОСОБА_1 через канцелярію суду надав суду письмову заяву, в якій просить заяву залишити без розгляду.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 207 ЦПК України суд виносить ухвалу про залишення заяви без розгляду в разі подання позивачем такої заяви.
Керуючись п. 5 ч. 1 ст. 207 ЦПК України, суд, -
Заяву ОСОБА_1 про перегляд рішення суду у зв'язку з нововиявленими обставинами у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Новоодеської районної державної адміністрації Миколаївської області та колективу співвласників земельної ділянки про визнання недійсним Державного акту на земельну ділянку - залишити без розгляду.
Роз'яснити заявнику його право на повторне звернення до суду після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Новоодеський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Суддя