Справа № 115/5478/13-ц
Провадження № 2-о/115/294/2013
Іменем України
"17" жовтня 2013 р. м. Саки
Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим у складі
головуючого, судді Щербіни Д.С.
народних засідателів Новосельченкової С.Л.
Палія В.І.
при секретарі Аттаровій А.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_2, заінтересована особа - служба по справах дітей Сакської районної державної адміністрації АР Крим, про визнання особи безвісно відсутньою, -
ОСОБА_2 звернулася до суду із заявою про визнання безвісно відсутньою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, мотивуючи свої вимоги тим, що у 2002 року, коли її онуку було один рік, її дочка ОСОБА_3 виїхала на заробітки до Італії та на протязі перших п'яти років щороку приїжджала, після зв'язок підтримувався за телефоном, а останні два роки ніякого зв'язку із дочкою не має, про місце її перебування не відомо. Визнання ОСОБА_3 безвісно відсутньою необхідно заявниці для встановлення над онуком ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, опіки з боку бабусі ОСОБА_2, яка займається його вихованням, навчанням та утриманням.
В судовому засіданні заявниця підтримала заявлені вимоги та дала пояснення, аналогічні висловленим у заяві, просили вимоги задовольнити.
Представник заінтересованої особи - Служби по справах дітей Сакської районної державної адміністрації АР Крим - з заявою повністю погодився.
Вислухавши пояснення заявниці та представника заінтересованої особи, проаналізувавши обставини справи, дослідивши в сукупності представлені докази, суд дійшов висновку про обґрунтованість заяви і необхідність її задоволення.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка є дочкою ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про народження серії НОМЕР_1, виїхала на заробітки до Італії та 2011 року відомостей про своє місцезнаходження не повідомляє. За цим фактом Сакським МВ ГУ МВС України в АР Крим заведено ОРС № 11336034 від 13.06.2013р.
ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, є сином ОСОБА_3 на підставі свідоцтва про народження серії НОМЕР_2, та на даний час проживає із бабусею ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_1. Батько дитини записаний зі слів матері на підставі ч. 1 ст. 135 СК України, що підтверджується витягом № 00012881115 від 15.10.2013р.
Відповідно до паспорту громадянина України серії НОМЕР_3 виданої на ім'я ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, остання зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1. Згідно з довідкою Ліснівської сільської ради Сакського району АР Крим № 2322 від 05.09.2013р. громадянка України ОСОБА_3 за вищевказаною адресою фактично не проживає з часу реєстрації, тобто з 18.05.2006р.
Відповідно до ст. 43 ЦК України фізична особа може бути визнана судом безвісно відсутньою, якщо протягом одного року в місці її постійного проживання немає відомостей про місце її перебування.
Таким чином, проаналізувавши обставини справи, дослідивши в сукупності представлені докази, врахувавши, що відомостей про місце прибування ОСОБА_3 не має, суд дійшов висновку про обґрунтованість заяви і необхідності її задоволення.
Спору про майнове право немає.
Визнання ОСОБА_3 безвісно відсутньою необхідно для встановлення над онуком ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, опіки з боку бабусі ОСОБА_2, яка займається його вихованням, навчанням та утриманням.
На підставі ст. 43 ЦК України, керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 214 - 215, 246 - 250 ЦПК України, суд
Заяву ОСОБА_2, - задовольнити.
Визнати ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку м. Ялта Криму - безвісно відсутньою.
Рішення може бути оскаржено в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим через Сакський міськрайонний суд Автономної Республіки Крим протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя Щербіна Д. С.
Народні засідателі С.Л. Новосельченкова
В.І. Палій