Ухвала від 10.10.2013 по справі 820/9560/13-а

Справа № 820/9560/13-а

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження

10 жовтня 2013 р. м. Харків

Суддя Харківського окружного адміністративного суду Бабаєв А.І., розглянувши позов ОСОБА_1 до Державного кадастрового реєстартора відділу Держземагенства у Балаклійському районі Харківської області Стойки Інни Василівни про визнання дій незаконними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

09 жовтня 2013 року ОСОБА_1 звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного кадастрового реєстартора відділу Держземагенства у Балаклійському районі Харківської області Стойки Інни Василівни, в якому просить суд:

- визнати незаконними дії Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагентства у Балаклійському районі Харківської області Стойки Інни Василівни щодо винесення рішення №РВ-6300140512013 від 18.09.2013 року;

- скасувати рішення №РВ-6300140512013 від 18.09.2013 року про відмову у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру України як незаконне;

- зобов'язати Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагентства у Балаклійському районі Харківської області внести відомості до Державного земельного кадастру згідно проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок громадянам ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_1 для ведення особистого селянського господарства, за рахунок земель сільськогосподарського призначення (сіножаття) в межах м. Балаклія, вул. Борова на території Балаклійської міської ради Балаклійського району Харківської області;

- притягнути до відповідальності Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагентства у Балаклійському районі Харківської області Стойку І.В. ст. 39 Закону України "Про державний земельний кадастр".

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що всупереч положенням Закону України "Про державний земельний кадастр", незважаючи на надання усіх необхідних документів, відповідач у спірних правовідносинах необґрунтовано прийняв рішення про відмову у внесенні відомостей до Державного земельного кадастру.

Відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

До адміністративного суду, як визначено у частині другій тієї ж статті, можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Частиною 2 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних справ поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до п. 6 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

Згідно ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: 1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; 2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; 3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; 4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; 5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; 6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, викладених в ній обставин та доданих матеріалів, позивач в одній з позовних вимог просить притягнути до відповідальності Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагентства у Балаклійському районі Харківської області Стойку І.В. згідно ст. 39 Закону України "Про державний земельний кадастр".

Згідно з ст. 39 Закону України "Про державний земельний кадастр" виконавці робіт із землеустрою та землеоціночних робіт, посадові особи, які здійснюють формування та/або внесення до Державного земельного кадастру відомостей про об'єкти Державного земельного кадастру, державні кадастрові реєстратори за порушення законодавства у сфері Державного земельного кадастру несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність у порядку, встановленому законом (ч. 1 ст. 39); дії або бездіяльність Державного кадастрового реєстратора можуть бути оскаржені до суду в порядку, встановленому законом (ч. 2 ст. 39); шкода, заподіяна Державним кадастровим реєстратором фізичним чи юридичним особам під час виконання своїх обов'язків, підлягає відшкодуванню за рахунок держави у порядку, встановленому законом (ч. 3 ст. 39).

З системного аналізу викладених вище положень нормативно-правових актів випливає, що вимога про притягнення державного кадастрового реєстратора до відповідальності не свідчить про виникнення (існування) публічно - правового спору.

Отже, позовна вимога щодо притягнення Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагентства у Балаклійському районі Харківської області Стойки І.В. до відповідальності згідно ст. 39 Закону України "Про державний земельний кадастр" не може бути розглянута та вирішена в порядку адміністративного судочинства, оскільки відсутні ознаки існування публічно-правового спору.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

На підставі вищевикладеного та керуючись ч. 1,2 ст. 2, п. 6 ст. 3, ч. 2 ст. 4, ч. 2 ст. 17, п. 1 ч. 1 ст. 109, ст. 185, ст. 186, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагентства у Балаклійському районі Харківської області Стойки Інни Василівни про визнання дій незаконними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії в частині позовних вимог щодо притягнення до відповідальності Державного кадастрового реєстратора відділу Держземагентства у Балаклійському районі Харківської області Стойки Інни Василівни згідно ст. 39 Закону України "Про державний земельний кадастр".

Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Бабаєв А.І.