Ухвала від 09.10.2013 по справі 2а-1645/09/1512

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"09" жовтня 2013 р. м. Київ К/9991/12658/12

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Весельської Т.Ф., Малиніна В.В. (доповідач), Ситникова О.Ф.,

розглянувши в порядку письмового провадження касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси на рішення Київського районного суду м. Одеси від 01 липня 2009 року та ухвалу Апеляційного суду Одеської області від 21 травня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги, -

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Апеляційного суду Одеської області від 21.05.2010 року апеляційну скаргу УПФУ на рішення Київського районного суду м. Одеси від 01.07.2009 року, залишено без розгляду на підставі ч.3 ст.294 ЦПК України.

У касаційній скарзі відповідачі, посилаючись на порушення судами норм матеріального і процесуального права, просять їх рішення скасувати з направленням справи до суду першої інстанції для подальшого розгляду.

Розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження відповідно до статті 222 КАС України.

Заслухавши доповідь судді Вищого адміністративного суду України стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом касаційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи касаційної скарги, правильність правової оцінки обставин справи та застосування судами норм матеріального і процесуального права, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.223 КАС України, суд касаційної інстанції за наслідками розгляду касаційної скарги має право залишити касаційну скаргу без задоволення, а судові рішення - без змін.

Згідно ч.1 ст.294 ЦПК України (в редакції на час прийняття рішення), заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

З матеріалів справи вбачається, що заява про апеляційне оскарження подана 10.07.2009 року особою, яка не має повноважень на ведення справи в суді (а.с.20), апеляційна скарга подана лише 24.07.2009 року, тобто після закінчення строків, встановлених ст.294 ЦПК України.

Згідно ч.3 ст.294 ЦПК України, заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Колегія суддів погоджується з висновками апеляційного суду, що оскільки заява про апеляційне оскарження подана особою, яка не має права на ведення справи в суді, то така заява не приймається до уваги, у зв'язку з чим апеляційна скарга вважається такою, що подана з пропуском строків на апеляційне оскарження.

Що стосується перегляду в касаційному порядку рішення Київського районного суду м. Одеси від 01 липня 2009 року, то в даному випадку відкрите касаційне провадження підлягає закриттю в цій частині як помилково відкрите, оскільки зазначене рішення не було предметом розгляду в апеляційному суді.

За правилами ч.1 ст.224 КАС України, якщо відсутні підстави для скасування судових рішень, то суд касаційної інстанції відхиляє касаційну скаргу і залишає рішення без змін.

Керуючись ст.ст. 220, 222, 223, 224, 230, 231 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси, - залишити без задоволення.

Ухвалу Апеляційного суду Одеської області від 21 травня 2010 року по справі за позовом ОСОБА_4 до Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги, - залишити без змін.

Відкрите касаційне провадження за касаційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси на рішення Київського районного суду м. Одеси від 01 липня 2009 року підлягає закриттю як помилково відкрите.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі і оскарженню не підлягає.

Судді: В.В.Малинін

Т.Ф.Весельська

О.Ф.Ситников

Попередній документ
34119414
Наступний документ
34119418
Інформація про рішення:
№ рішення: 34119415
№ справи: 2а-1645/09/1512
Дата рішення: 09.10.2013
Дата публікації: 16.10.2013
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Вищий адміністративний суд України
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та спорів у сфері публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо:; соціального захисту; соціального захисту та зайнятості інвалідів; соціальних послуг, у тому числі: