Справа № 215/5454/13-ц
4-с/215/325/13
11.10.2013 року Тернівський районний суд м. Кривого Рогу
у складі: головуючого - судді Лиходєдова А.В.
при секретарі Поліян І.В.
згідно вимог ч. 2 ст. 197 ЦПК України, без фіксації судового засідання технічними засобами, розглянувши у відкритому судовому засіданні в Тернівському районному суді м. Кривого Рогу цивільну справу за скаргою Комунального підприємства «Житлово - експлуатаційна організація № 14» м. Кривого Рогу на дії державного виконавця Тернівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції Наумчак К.Ю.,-
06.09.2013 року КП «ЖЕО № 14» м. Кривого Рогу звернулося до суду зі скаргою на дії державного виконавця Криворізького міського управління юстиції Наумчак К.Ю., вважаючи незаконною постанову державного виконавця від 08.08.2013 р. про відмову у відкритті виконавчого провадження. В обґрунтування скарги вказують, що воно звернулося до Тернівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції про примусове виконання виконавчого листа від 06.12.2012 року виданого Тернівським районним судом м. Кривого Рогу про стягнення з ОСОБА_2, на користь КП «ЖЕО № 14» м. Кривого Рогу заборгованості.
08.08.2013 року державним виконавцем Наумчак К.Ю. була винесена постанова про відмову у відкритті виконавчого провадження у зв'язку з тим, що виконавчий документ не відповідає вимогам п.3 ч.1 ст.18 Закону України «Про виконавче провадження» та вимогам Інструкції про проведення виконавчих дій, а саме: відсутність ідентифікаційного коду боржника. Вказана постанова надійшла на їх адресу 02.09.2013 року.
Вважає, що постанова винесена з порушенням норм законодавства, зокрема, стягувач не наділений правом витребувати інформацію про індивідуальний ідентифікаційний номер боржника. Просить визнати дії державного виконавця Тернівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції Наумчак К.Ю. неправомірними та скасувати постанову від 08.08.2013 р..
У судове засідання представник заявника не з'явився, будучи повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи в його відсутність.
Державний виконавець Тернівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції Наумчак К.Ю. в судове засідання не з'явилася, будучи повідомленою належним чином.
Дослідивши скаргу, долучені до неї матеріали, суд вважає, що скарга не підлягає задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст. 383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Відповідно до ч.1 ст. 369 ЦПК України, виконавчий лист, що є виконавчим документом, має відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим Законом України «Про виконавче провадження».
Згідно до ч.1 ст.25 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ та відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документу до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу виконавчої служби за належним місцем виконання рішення.
Відповідно до п.6 ч.1 ст.26 Закону України «Про виконавче провадження», державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі невідповідності виконавчого документа вимогам, передбаченим ст.18 цього Закону.
Відповідно до змін внесених Законом України від 04.07.2012 р. за № 5037-VI до п. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження» (08.08.2012 р. набрання чинності), зазначено зміст виконавчого документа який повинен містити: індивідуальний ідентифікаційний номер стягувача та боржника (для фізичних осіб - платників податків) або номер і серія паспорта стягувача та боржника для фізичних осіб - громадян України, які через свої релігійні або інші переконання відмовилися від прийняття ідентифікаційного номера офіційно повідомили про це відповідні органи державної влади та мають відмітку в паспорті громадянина України.
Виконавчий документ - не відповідав вимогам передбаченим ст.. 18 Закону України «Про виконавче провадження», а саме у виконавчому документі був відсутній ідентифікаційний номер боржника, тому державним виконавцем в рамках чинного законодавства прийнято рішення про відмову у прийнятті даного виконавчого документа до виконання та відкриття виконавчого провадження.
Як вбачається з виконавчого листа від 06.12.2012 р., виданого 14.06.2013 р., Тернівським районним судом м. Кривого Рогу про стягнення з ОСОБА_2 на користь КП «ЖЕО № 14» м. Кривого Рогу заборгованості, що в даному виконавчому документі зазначені не всі необхідні дані для виконання, передбачені Законом України «Про виконавче провадження» в редакції станом на 14.06.2013 р..
Дата набрання чинності та дата видачі виконавчого листа настали після набрання чинності 08.08.2012 р. Законом України від 04.07.2012 р. за № 5037-VI про внесення змін до п. 3 ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження».
При цьому, враховуючи положення ч. 1 ст. 58 Конституції України зазначена вимога (наявність у виконавчому документі ідентифікаційного номеру) стосується виконавчих документів, виданих (виготовлених для видачі) після 08.08.2012 р..
Аналізуючи викладені норми права та враховуючи той факт, що виконавче провадження відкривається на підставі виконавчого документу, відсутність таких відомостей у виконавчому документі, який за формою та змістом не відповідає вимогам ст.18 Закону України «Про виконавче провадження» в редакції, що діяла саме на час видачі виконавчого листа, виключає можливість проведення виконавчих дій, а відповідно суд приходить до висновку, що не має підстави визнати дії державного виконавця Тернівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції Наумчак К.Ю. незаконними та такими, що не відповідають Закону України «Про виконавче провадження», так як у тому числі можливе внесення змін до тексту виконавчого листа судом, що передбачається ст. 369 ЦПК України.
Згідно ч. 2 ст. 387 ЦПК України у разі встановлення обґрунтованості скарги суд визнає оскаржувані рішення, дії чи бездіяльність неправомірними і зобов'язує державного виконавця або іншу посадову особу державної виконавчої служби задовольнити вимогу заявника та усунути порушення або іншим шляхом поновлює його порушені права чи свободи.
У даному випадку вказана скарга не підлягає задоволенню, так як не ґрунтується на діючому законодавстві.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 383-387 ЦПК України, суд -
У скарзі Комунального підприємства «Житлово - експлуатаційна організація № 14» м. Кривого Рогу на дії та постанову державного виконавця Тернівського відділу державної виконавчої служби Криворізького міського управління юстиції Наумчак К.Ю. - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області, через Тернівський районний суд м. Кривого Рогу, шляхом подання апеляційної скарги в 5-ти денний строк з дня її проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: