Справа №621/3062/13-п
Пр. 3/621/767/2013
09 жовтня 2013 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Вельможна І.В. розглянувши матеріали, які надійшли від начальника ДПІ у Зміївському районі Харківської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, м/н «Мирний», б. 6, кв. 15, громадянина України, директора ТОВ "Промбудресурс»", ідентифікаційний податковий номер НОМЕР_1,
за ч. 2 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Директору ТОВ "Промбудресурс", розташованого по вул. Миру, б. 68 м. Харків, ОСОБА_1Г ставиться в вину вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення за наступних обставин: так в порушення вимог п. п. 287.3 ст. 287, п.288.7 ст.288 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ, ОСОБА_1 допустив несвоєчасне подання платіжного доручення на перерахування орендної плати за землю, згідно декларації №9007560866 від 18.02.2013 року по строку сплати 30.05.2013 року, фактично сплачено 10.06.2013.
Ознайомившись з протоколом про адміністративне правопорушення та доданими до нього матеріалами, дійшов наступного:
У відповідністю з ч. ч. 1, 2 ст. 254 Кодексу України про адміністративні правопорушення про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У відповідністю зі ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу порушника; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від підписання.
При складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються його права і обов'язки, передбачені ст. 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення з наступних підстав:у протоколі та акті камеральної перевірки податкової звітності відсутній підпис особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, з наданих документів не можливо встановити, чи отримав та ознайомлений ОСОБА_1 з протоколом про адміністративне правопорушення та актом камеральної перевірки податкової звітності.
Крім того на підтвердження кваліфікації дій ОСОБА_1, які підпадають під ознаки порушення ч. 2 ст. 163-2 КУпАП, відсутні відомості про притягнення його до адміністративної відповідальності протягом року за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП
Таким чином особа, що притягується до адміністративної відповідальності не повідомлена про те що складений протокол про адміністративне правопорушення та акт камеральної перевірки податкової звітності, а отже він позбавлений можливості надати свої пояснення.
Без усунення зазначених недоліків неможливо виконати вимоги ст. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо прав особи, яка притягається до відповідальності, а також ст. ст. 245, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо повного, всебічного і об'єктивного з'ясування обставин справи.
Усунути зазначену неповноту і неправильність, допущенні при складанні протоколу про адміністративне правопорушення у судовому засіданні неможливо, тому матеріал підлягає поверненню для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 2 ст. 163-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути Державній податковій інспекції у Зміївському районі Харківської області Державної податкової служби для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: