Справа: № 2а-4861/10/1070 Головуючий у 1-й інстанції: Лиска І.Г.
Суддя-доповідач: Чаку Є.В.
Ухвала
Іменем України
02 жовтня 2013 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Чаку Є.В.,
суддів: Літвіної Н.М., Файдюка В.В.
за участю секретаря Муханькової Т.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду апеляційну скаргу Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2013 року про задоволення заяви про відстрочення виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 26.01.2012 року у справі за адміністративним позовом Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до публічного акціонерного товариства «Укргідроенерго» про стягнення адміністративно-господарських санкцій, -
Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 27.02.2013 року задоволено заяву представника публічного акціонерного товариства «Укргідроенерго» про відстрочення виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 26.01.2012 року в адміністративній справі за позовом Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Відкритого акціонерного товариства «Укргідроенерго» (правонаступником якого є ПАТ «Укргідроенерго») про стягнення адміністративно-господарських санкцій у розмірі 2010092, 24 грн. та пені у сумі 3618, 18 грн.
Позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить суд скасувати зазначену ухвалу від 27.02.2013 року, оскільки вважає, що вона постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права, а висновки суду не відповідають обставинам справи.
Заслухавши суддю-доповідача та пояснення представників сторін, розглянувши матеріали справи, апеляційну скаргу, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
08 червня 2011 року Постановою Київського окружного адміністративного суду по справі № 2а-4861/10/1070 у задоволенні позову Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Відкритого акціонерного товариства Укргідроенерго» про стягнення адміністративно - господарських санкцій у розмірі 2010092 грн. 24 коп. та пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 3618 грн. 18 коп. - відмовлено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 26 січня 2012 року у справі № 4861/10/1070 апеляційну скаргу Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів - задоволено. Постанову Київського окружного адміністративного суду від 08 червня 2011 року скасовано, адміністративний позов Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів задоволено, стягнуто з відкритого акціонерного товариства «Укргідроенерго» на користь Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році та пеню, а всього у розмірі 2013710грн. 42 коп.
20 квітня 2012 року Київським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист про примусове виконання постанови від 26 січня 2012 року у справі № 2а-4861/10/1070.
22.02.2013 року публічне акціонерне товариство «Укргідроенерго» звернулося до суду із заявою про відстрочення виконання постанови Київського окружного адміністративного суду від 26.01.2012 року.
Суд першої інстанції задовольняючи дану заяву, виходив з того, що в структурі тарифу на електричну енергію, яка виробляється і відпускається ПАТ «Укргідроенерго» у 2013 році, а також у фінансовому плані ПАТ «Укргідроенерго» на 2013 рік не передбачені витрати на виконання рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 26.01.2012 року у справі № 2а-4861/10/1070. Також, суд зазначив, що перелік підстав для відстрочки, визначений ст. 36 Закону України «Про виконавче провадження» та ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, не є вичерпним. З огляду на вищевикладене та з метою недопущення зниження рівня безпеки експлуатації гідроспоруд ПАТ «Укргідроенерго» та надзвичайної ситуації в об'єднаній енергетичній системі України, суд першої інстанції дійшов висновку про необхідність відстрочення виконання постанови Київського окружного адміністративного суду від 26.01.2012 року.
Колегія суддів апеляційної інстанції не погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступні обставини.
Відповідно до ст. 124 Конституції України судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.
Відповідно до статті 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Як вбачається з матеріалів справи та з апеляційної скарги, об'єктивних обґрунтованих підстав для відстрочення виконання судового рішення заявник не надав.
Посилання заявника, зокрема, на те, що витрати на стягнення сум за адміністративно-господарськими санкціями та пенею не затверджені НКРЕ у структурі тарифу на відпуск електричної енергії ПАТ «Укргідроенерго» на 2013 рік та не передбачені фінансовим планом ПАТ «Укргідроенерго» на 2013 рік, не є достатніми для надання відповідачу відстрочення виконання судового рішення, оскільки як вбачається з фінансового плану (а.с. 21, ІІ том), у заявника у структурі фінансового плану заплановані на 2013 рік: інші витрати, а також, те, що сума прибутку складає 305 120 тис. грн.
При цьому, суд апеляційної інстанції звертає увагу на те, що виконавчий лист на примусове виконання постанови від 26.01.2012 року видано 20 квітня 2012 року, проте заявник жодних дій, спрямованих на виконання судового рішення не вчинив.
Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність підстав для відстрочення виконання судового рішення, оскільки з матеріалів справи вбачається, що ПАТ «Укргідроенерго» є прибутковим суб'єктом господарювання та має фінансові ресурси для виконання судового рішення, при цьому, обґрунтованих підстав, що унеможливлюють виконання рішення заявник не надав.
Керуючись ст.ст. 160,195, 196, 199, 202, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів - задовольнити.
Ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 27 лютого 2013 року - скасувати та прийняти нову, якою у задоволенні заяви про відстрочення виконання постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 26.01.2012 року у справі за адміністративним позовом Київського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до публічного акціонерного товариства «Укргідроенерго» про стягнення адміністративно-господарських санкцій - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена у порядку та строки, передбачені ст. 212 КАС України до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді:
Повний текст ухвали виготовлений 04.10.2013 року.
Головуючий суддя Чаку Є.В.
Судді: Файдюк В.В.
Літвіна Н. М.