Рішення від 26.09.2013 по справі 499/1036/13-ц

Іванівський районний суд Одеської області

Іванівський районний суд Одеської області

Справа № 499/1036/13-ц

Провадження № 2/499/521/13

ЗАОЧНЕРІШЕННЯ

Іменем України

"26" вересня 2013 р. смт. Іванівка

Іванівський районний суд Одеської області у складі головуючого судді Кравчука О.О., учасника цивільного процесу секретаря судового засідання Моторко О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою в якій просила суд стягнути з ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання дитини, мотивуючи свої вимоги тим, що ОСОБА_2 не надає матеріальну допомогу на утримання його малолітньої дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Позивач просила суд стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання дитини в розмірі 400 (чотириста) гривень щомісячно, починаючи з дня пред'явлення позову і до досягнення ОСОБА_3 повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

В судовому засіданні позивач по справі не з'явилася, проте надала до суду заяву в якій пояснила, що на задоволені позовних вимог наполягає, просить справу розглядати у її відсутність та у разі неявки відповідача не заперечує проти винесення заочного рішення.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про причини своєї неявки суд не повідомив, хоча повідомлений був належним чином про час та місце розгляду справи.

Зі смислу ст. 74 ЦПК України, вбачається, що особи, які беруть участь у справі повідомляються або викликаються в суд судовою повісткою.

Згідно ч.1 ст.224 ЦПК України у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Відповідно до ч.1 ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу свої вимог і заперечень.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних та встановлених судом обставин і визнаних відповідно до них правовідносин.

Сторони з 2001 року по 2003 рік проживали однією сім'єю без реєстрації шлюбу.

Від спільного проживання сторони мають малолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження (а.с.5).

Дитина проживає разом із матір'ю, що підтверджується довідкою виконавчим комітетом Петрівської селищної ради Іванівського району Одеської області і перебуває на повному її утриманні (а.с.6).

Угоди про добровільну сплату аліментів між сторонами не досягнуто.

Відповідно до ч.3 ст.181 СК України, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Згідно зі ст.182 СК України, при визначенні розміру аліментів, суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у платника аліментів інших дітей, інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ч.1 ст.184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову.

На підставі п.1 ч.1 ст.367 ЦПК України, рішення суду підлягає негайному виконанню по справам про стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць.

Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 209, 212, 214-215, 218, 224, 367 ЦПК України, ст.ст. 84, 180-183 СК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 400 (чотириста) гривень щомісячно, починаючи з дня пред'явлення позову, тобто з 22.07.2013 і до досягнення ОСОБА_3 повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2 року.

Допустити негайне виконання судового рішення у межах суми платежу за один місяць.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 229 грн. 40 коп. на рахунок: 31217206700200; отримувач - УДКСУ в Іванівському районі Одеської області; банк - ГУДКСУ в Одеській області; МФО-82801 1; код за ЄДРПОУ - 37801601.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою до Іванівського районного суду Одеської області протягом 10 днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Заочне рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання відповідачем письмової заяви про перегляд заочного рішення.

СуддяО. О. Кравчук

Попередній документ
34029226
Наступний документ
34029228
Інформація про рішення:
№ рішення: 34029227
№ справи: 499/1036/13-ц
Дата рішення: 26.09.2013
Дата публікації: 16.10.2013
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Іванівський районний суд Одеської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із сімейних правовідносин; Спори, що виникають із сімейних правовідносин про стягнення аліментів