Постанова від 07.10.2013 по справі 821/2876/13-а

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2013 р. Справа № 821/2876/13-а

Херсонський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді: Морської Г.М.,

розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів у Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про прийняти рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку та приведення її у відповідність із встановленими вимогами,

встановив:

Інспекція з питань захисту прав споживачів у Херсонській області (далі-позивач) звернулося до адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач, ФОП), в якому з урахуванням уточнень просить прийняти рішення про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), шляхом заборони реалізації продукції до приведення її у відповідність з вимогами чинного законодавства.

Позов мотивований тим, що в ході проведення планової перевірки з питань дотримання вимог законодавства про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції було виявлено порушення положень Технічного регламенту мийних засобів, затверджений Постановою КМУ від 20.08.2008р. № 712, в результаті якої складено акт характеристик продукції. У зв'язку з чим просить застосувати заходи реагування в сфері державного нагляду до ФОП ОСОБА_2, шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку та приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами.

Відповідач письмових заперечень на позов чи заяви про визнання позову до суду не надав. Разом з цим 09.09.2013 року на адресу відповідача Херсонським окружним адміністративним судом було направлено копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі. Зазначена ухвала була доставлена за адресою відповідача: АДРЕСА_1, що підтверджується підписом працівника зв'язку.

Згідно з ч.11 ст.35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

За таких обставин, суд вважає, що ФОП ОСОБА_2, була належним чином повідомлена про розгляд справи в порядку скороченого провадження, строк та порядок подання заперечення проти позову, а також наслідки неподання такого заперечення.

Згідно із п. 5 ст. 183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням.

За таких обставин дана справа підлягає розгляду в порядку скороченого провадження.

Суд вважає за можливе здійснювати розгляд справи на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 р.

Відповідно до п. 1 «Положення про Інспекцію з питань захист прав споживачів у Херсонській області», затвердженого Головою Держспоживівнспекції України з питань захисту прав споживачів від 29.11.2011 року, Інспекція з питань захисту прав споживачів у Херсонській області (далі - Інспекція) є територіальним органом Державної інспекції з питань захист прав споживачів.

Відповідно до ст. 11 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» органи ринкового нагляду в межах сфер їх відповідальності мають право в тому числі: проводити перевірки характеристик продукції, в тому числі відбирають зразки продукції та забезпечують проведення їх експертизи (випробування); перевіряти додержання вимог щодо представлення продукції за місцем проведення ярмарки, виставки, показу чи демонстрації в інший спосіб продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, а у визначених цим Законом випадках видають приписи про негайне усунення порушень вимог щодо представлення такої продукції та приймають рішення про негайне припинення представлення цієї продукції за місцем проведення відповідного ярмарку, виставки, показу чи демонстрації в інший спосіб продукції, проводять перевірки виконання суб'єктами господарювання відповідних приписів та рішень; приймати у випадках та порядку, визначених цим Законом, рішення про вжиття обмежувальних (корегувальних) заходів, здійснюють контроль стану виконання суб'єктами господарювання цих рішень; приймати у передбачених цим Законом випадках рішення про знищення продукції або приведення її в інший спосіб у стан, який виключає використання цієї продукції; вживати у порядку, визначеному цим та іншими законами України, заходів щодо притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні порушень вимог цього Закону та встановлених вимог.

З матеріалів справи вбачається, що 19.07.2013 року на підставі направлення на проведення перевірки № 00000112, наказу від 17.06.2013 року № 94 відділом ринкового нагляду Інспекції було проведено перевірку характеристик продукції ФОП ОСОБА_2, відповідно Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції». Перевірка проводилась у магазині «ІНФОРМАЦІЯ_1», торговельне місце НОМЕР_1, за адресою АДРЕСА_2.

За результатами перевірки було складено акт перевірки характеристик продукції № 00000077 від 19.07.2013р., який особисто отримала продавець магазину ОСОБА_3

В ході перевірки встановлено порушення п. 14 «Технічного регламенту мийних засобів», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2008 року №717, п. 2 ч. З ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (неналежне застосування національного знаку відповідності) та згідно з ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» видано проекти рішень обмеження надання продукції на ринку: шляхом приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами та обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку.

В акті перевірки від 19.07.2013 року зафіксовано, що на мийних засобах зазначених у п.3,5 акту відповідно міститься графічне зображення фруктів, що може ввести в оману споживачів стосовно застосування та неналежно застосовано Національний знак відповідності.

Відповідно до положень ч.3 ст. 29 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (далі- Закону), у разі якщо органом ринкового нагляду встановлено, що неналежно застосовано Національний знак відповідності, не нанесено Національний знак відповідності, орган ринкового нагляду невідкладно вимагає від відповідного суб'єкта господарювання вжити протягом визначеного строку заходів щодо приведення такої продукції у відповідність із встановленими вимогами.

Обмежувальні (корегувальні) заходи запроваджуються відповідними рішеннями органів ринкового нагляду відповідно до ст. 33 вищезазначеного Закону.

Згідно з ч. 7 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

Відповідачем не надано до суду зауважень чи заперечень щодо проведення перевірки та складення акту, акт підписаний продавцем ОСОБА_3 без зауважень, не надано доказів оскарження вказаного акту перевірки у визначеному законом порядку або доказів приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами.

Згідно зі ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" від 05.04.2007 р. повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування.

Таким чином, виходячи з вищенаведеного, враховуючи, що позивачем дотримано процедуру проведення перевірки та складання відповідних документів, по завершенню проведення перевірки, а також враховуючі не надання відповідачем доказів оскарження дій перевіряючих чи винесених ним документів реагування, не надання спростування вищезазначених зафіксованих порушень чи заперечень на позов, суд вважає позовні вимоги мотивованими та обґрунтованими.

Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 94, 158, 161 - 163, 183-2 КАС України, суд -

постановив:

Позовні вимоги Інспекції з питань захисту прав споживачів у Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про застосування заходів реагування державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності задовольнити.

Заборонити реалізацію продукції до приведення її у відповідність з вимогами чинного законодавства, а саме:

-засіб для видалення іржі та вапна "Яблуко", ТМ 5 «five» дата виготовлення: 11.07.2012 р., 500 мл., виробник: ТОВ "Алєс", м. Київ, вул.Марка Вовчка, 12/14;

- засіб для прання синтетичний порошкоподібний "Мара атомат дитячий", ТМ "Мара", 400 г, дата виготовлення: 05.02.2013 р., декларант: ТОВ "АДАР КО", м. Київ, вул. Вівскозна, 32, офіційний представник: ТОВ "Візара", м. Київ, пров. Червоноармійська, 14.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Морська Г.М.

кат. 5.1.2