Постанова від 27.09.2013 по справі 1228/12/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 вересня 2013 р. Справа №2а- 1228/12/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Василяки Д.К., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної фінансової інспекції в Херсонській області до Великолепетиського районного відділу УМВС України в Херсонській області про зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Державна фінансова інспекція в Херсонській області (далі по тексту - ДФІ в Херсонській області або позивач) звернулась до суду з адміністративним позовом до Великолепетиського районного відділу УМВС України в Херсонській області (далі по тексту - Великолепетиський РВ УМВС України в Херсонській області або відповідач) про зобов'язання вчинити певні дії.

Позовні вимоги мотивовані тим, що працівниками КРУ в Херсонській області на підставі п. 2.16 Плану державної фінансової інспекції України на ІV квартал 2011 року проведена планова виїзна ревізія фінансово-господарської діяльності в Великолепетиському РВ УМВС України в Херсонській області за період з 01.12.2009 р. по 01.11.2011 р. За наслідком ревізії складено Акт від 13.01.2012 р. № 40-30/9.

Як наслідок об'єкту контролю направлено вимогу про усунення порушень, виявлених ревізією від 03 лютого 2012 року № 40-15/288, але відповідач в добровільному порядку їх не виконав.

Представники позивача та відповідача надали клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідно до ч. 4 ст.122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Виходячи з вищевикладеного, суд вважає за можливе розглянути адміністративну справу в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні докази у їх сукупності, суд приходить до наступного: Закон України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" визначає статус органу державного фінансового контролю, його функції та правові основи діяльності.

Відповідно до частини першої статті 2 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" головним завданням органу державного фінансового контролю є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому.

Ревізією встановлено, що відділом при здійсненні фінансово-господарської діяльності допущені ряд фінансових порушень при виплаті грошового забезпечення та нарахування фінансових порушень при виплаті грошового забезпечення та нарахування внесків на грошове забезпечення на суму 34864,02 грн.

Ревізією правильності нарахування та виплати надбавки за вислугу років зазначено, що відповідно до наказу Управління МВС у Херсонській області від 09.03.2011 року № 57 чотирьом працівникам уточнено стаж служби для виплати відсоткової надбавки за вислугу років особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ станом на 01.04.2011 року. Бухгалтерією Великолепетиського РВ УМВС з цієї дати надбавка за вислугу років вказаним працівника почала нараховуватись з урахуванням уточненого стажу, але не зроблено перерахунок за минулі періоди.

Відповідно п. 2.4.1 Інструкції № 499 "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" 4 атестованим працівникам Великолепетиським РВ УМВС за період з червня 2010 року по березень 2011 року нараховувалась та виплачувалась надбавка за вислугу років.

Додатком 26 "Додаткові види грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 року № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" ( далі - постанова № 1294) передбачено встановлення: надбавки за роз'їзний характер роботи для осіб начальницького складу, які займають посади старшого дільничого інспектора та дільничого інспектора міліції в розмірі 10 % посадового окладу; доплату за службу в нічний час особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ в розмірі 35 % посадового окладу; надбавка за особливості походження служби в ІТТ особам рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ в розмірі до 15 % посадового окладу.

Пунктом 2 Постанови № 1294 визначено, що виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством транспорту та зв'язку, Міністерством з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Службою безпеки, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Управлінням державної охорони, Службою зовнішньої розвідки, Державним департаментом з питань виконання покарань, Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації (далі - державні органи).

Пунктом 7 Постанови № 1294 визначено, що до упорядкування додаткових видів грошового забезпечення, визначених згідно з додатками 25- 28, їх виплата провадиться в межах затвердженого фонду грошового забезпечення в обсязі до 50 відсотків установленого згідно із зазначеними додатками розміру.

При цьому відповідно до п.7 Постанови № 1294, листа-роз'яснення міністерства соціальної політики України від 23.12.2011 року № 13026/0/147-11/13 в період з 01.12.2009 року по 01.11.2011 року працівниками Великолепетиського РВ УМВС в Херсонській області вказані надбавки з грудня 2009 року по жовтень 2011 року нараховувались в повному обсязі.

Пункт 7 містить умову, за якої виплата додаткових видів грошового забезпечення провадиться в межах затвердженого фонду грошового забезпечення в обсязі до 50 відсотків установленого згідно з додатками 25-28 - до упорядкування додаткових видів грошового забезпечення.

Пунктом 11 Постанови № 1294 Міністерству праці та соціальної політики, Міністерству фінансів, іншим державним органам вказано на необхідність упорядкування у тримісячний строк переліку і розмірів виплати додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу.

З матеріалів справи колегія суддів вбачає, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. № 1294 та з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ Міністерством внутрішніх справ України видано наказ від 31.12.2007 р. № 499 "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ", який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 березня 2008 р. за № 205/14896 (далі -Наказ № 499)

Даним Наказом № 499 затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (далі -Інструкція), а також додаткові види грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ згідно із додатком 22.

Так, 3, 4, 6 додатку № 22 до Наказу № 499 щомісячні додаткові види грошового забезпечення визначено: п.3 - надбавки за особливості проходження служби в ізоляторах тимчасового тримання затриманих і взятих під варту осіб у розмірі 10-15 відсотків; п. 4 додатку - надбавка за роз'їзний характер роботи (замість добових) у розмірі 10 відсотків; п. 6 - доплату за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків.

Як було зазначено вище, Великолепетиським РВ УМВС у період з 01.12.2009 р. по 01.10.2011 р. працівникам Відділу нараховувалась надбавка за роз'їзний характер роботи в розмірі 10%, доплати за службу в нічний час в розмірі 35 % , та надбавка за особливості проходження служби в ІТТ в розмірі 15% від фонду оплати праці, тобто в межах розміру, визначеного Наказом 499.

Великолепетиським РВ УМВС в Херсонській області подано адміністративний позов до ДФІ в Херсонській області про визнання протиправним та скасування пункту 2 вимоги від 03.02.2012 № 40-15/288 про усунення порушень. 03 липня 2012 року Херсонським окружним адміністративним судом прийнято постанову по справі № 2а-870/12/2170 про задоволення позовних вимог, яка оскаржувалась в судовому порядку Державною фінансовою інспекцією в Херсонській області. 13 серпня 2013 року ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду апеляційну скаргу залишено без задоволення, а постанову Херсонського окружного адміністративного суду - без змін.

Відповідно до ч. 1 статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Згідно ч.5 ст. 254 КАС України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі

Отже, рішення у справі набрало законної сили.

Слід зазначити, що за ч.2 ст. 255 КАС України обставини, які були встановлені постановою, що набрала законної сили, в одній адміністративній справі не можуть оспорюватися в іншій судовій справі за участю тих самих сторін.

Отже, з огляду на те, що судове рішення у справі № 2а-870/12/2170 за позовом Великолепетиського районного відділу УМВС України в Херсонській області до Державної фінансової інспекції в Херсонській області про визнання протиправним та скасування пункту 2 вимоги від 03.02.2013 р. № 40-15/288 про усунення порушень набуло законної сили, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної фінансової інспекції в Херсонській області не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 122, 128 158, 160, 162-163 КАС України, суд -

постановив:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Василяка Д.К.

кат. 9.3