Постанова від 30.09.2013 по справі 805/9261/13-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2013 р. Справа №805/9261/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 11-30

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., при секретарі судового засідання Ростов Я.С., розглянувши адміністративний позов Комунального закладу охорони здоров'я «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Ясинувата» м. Ясинувата

до відповідача: Державної фінансової інспекції в Донецькій області

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача 1: Комунальна установа охорони здоров'я «Ясинуватська центральна районна лікарня»

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача 2: Державний заклад «Дорожня лікарня станції Ясинувата ДП «Донецька залізниця»

про: визнання протиправною вимоги від 22 травня 2013 року № 21-06-10/2019 та часткове скасування її, в частині пунктів 1, 2, 8, 9, 11, 13, 14

за участю

представників сторін:

від позивача: Шубаєва С.О. - за довір.

від відповідача: Гавришків В., Асатрян С.А., Шинкарьова І.С. - за довір.

від третьої особи 1: Лагода О.В. - за довір.

від третьої особи 2: не з'явився

Позивач, Комунальний заклад охорони здоров'я «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Ясинувата» м. Ясинувата звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державної фінансової інспекції в Донецькій області за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Комунальна установа охорони здоров'я «Ясинуватська центральна районна лікарня» та Державний заклад «Дорожня лікарня станції Ясинувата ДП «Донецька залізниця» про визнання протиправною вимоги від 22 травня 2013 року № 21-06-10/2019 та часткове скасування її, в частині пунктів 1, 2, 8, 9, 11, 13, 14.

В обґрунтування позовних вимог з урахуванням уточнень до позовної заяви, які долучені до матеріалів справи, позивач посилається на те, що вимога від 22.05.2013 р. № 21-06-10/2019 щодо усунення виявлених ревізією порушень винесена протиправно та підлягає частковому скасуванню з огляду на наступне.

Щодо розгляду питання відповідності займаним посадам осіб, якими допущено порушення, а саме: економістом ОСОБА_7 та бухгалтером ОСОБА_8, позивач зазначає, що оскільки на даний час, у відношенні ОСОБА_8 застосовано вже два види юридичної відповідальності: адміністративна та відповідальність згідно з КЗпП України, а в діях ОСОБА_7 позивач не вбачає порушення чинного законодавства України, тому вважає, що на теперішній час, вимога відповідача щодо розгляду питання про невідповідність щодо розгляду питання про невідповідність ОСОБА_8 та ОСОБА_7 займаній посаді є такою, що не заснована на Законі, а тому задоволенню не підлягає.

Щодо утримання з ОСОБА_9 - 11735,72 грн. ОСОБА_10 - 7434,11 грн., ОСОБА_11 - 10114,27 грн. зайво сплачених коштів за роботу за сумісництвом при невиконанні працівниками лабораторії лабораторних робіт у вільний від основної роботи час у сумі 29284,10 грн., позивач вважає, що керівництвом Центру правомірно, в рамках дії Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров»я у Вінницькій, Дніпропетровський, Донецький областях та місті Києві» від 07.07.2011 р. № 3612, зокрема відповідно до ст. 9 цього Закону, що також було обумовлено виробничою необхідністю, було прийнято на роботу за сумісництвом працівників лабораторії, проведені заходи - лабораторні дослідження, відповідно до договору від 03.01.2012 р. від 03.01.2012 р. про взаємодію КУЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня», оскільки Центр є новоствореною установою з 01.01.2012 р., та відповідно до вимог чинного законодавства України, була нарахована та сплачена сума заробітної плати працівникам лабораторії, з відповідним відрахуванням єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України, оскільки усі вищезазначені дії провадились, відповідно до спеціального Закону - Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров»я у Вінницькій, Дніпропетровський, Донецький областях та місті Києві». Тому, законні підстави для утримання з ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11 зайво сплачених коштів за роботу за сумісництвом у сумі 29284,10 грн., відсутні.

Щодо проведення перерахунку та відповідних взаємозвірок, щодо сум внесків до Пенсійного фонду України та зарахування в рахунок майбутніх платежів зайво сплачених коштів у сумі 10630,13 грн., що були нараховані на заробітну плату, позивач зазначає, що керівництвом позивача правомірно було прийнято на роботу за сумісництвом працівників лабораторії, та відповідно до вимог чинного законодавства України, була нарахована та сплачена сума заробітної плати з відповідним відрахуванням єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України. Усі витрати були здійснені в межах фонду заробітної плати, затвердженого у кошторисі Центр, тому не має підстав для проведення перерахунку внесків до Пенсійного фонду України в сумі 10630,13 грн.

Щодо стягнення в судовому порядку з Комунальної установи охорони здоров»я «Ясинуватська центральна районна лікарня», Державний заклад «Дорожня лікарня станції Ясинувата ДП «Донецька залізниця» кошти у сумі 61923,90 грн., стосовно покриття витрат сторонніх юридичних осіб на оплату вартості медикаментів, виписаних за пільговими та безоплатними рецептами. Позивач зазначає, що 03.01.2012 р. між Центром та КУЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня» було укладено договір про взаємодію. Відповідно до додаткової угоди від 14.05.2012 р. до вищезазначеного договору про взаємодію, ЯЦРБ зобов»язується здійснювати виписку рецептів на безкоштовне та/або пільгове отрмання психотропних препаратів, інсулінів та цукорознижуючих препаратів. При цьому, Центр зобов»язується реєструвати рецепти в Журналі реєстрації пільгових рецептів, а також здійснювати своєчасну сплату за отримані лікарські препарати, у тому числі інсуліни та цукорознижуючі препарати, по пільговим рецептам, у відповідності до п. 1.3, п. 2.1 розділу 7.5 додатка до рішення Ясинуватської міської ради від 28.12.2011 р. № 13/477 «Про програму економічного та соціального розвитку м. Ясинувата на 2012 р.». Також відповідно до договору № 1-ПБО від 03.01.2012 р. про взаємодію ДЗ «Дорожня лікарня станції Ясинувата ДП «Донецька залізниця» та Центром, дорожня лікарня зобов»язуєтся зобов»язується здійснювати виписку рецептів на безкоштовне та/або пільгове отримання препаратів пільгової категорії населення, що мешкає на території обслуговування дорожньої лікарні, відповідно до вимог Постанови КМУ від 17.08.1998 р. № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за категоріями захворювань». При цьому, Центр, відповідно до умов цього договору, зобов»язується, зокрема своєчасно сплачувати плату за отримані лікарські препарати, у тому числі інсуліни та цукорознижуючі препарати, по пільговим рецептам, у відповідності до п. 1.3, п. 2.1 розділу 7.5 додатка до рішення Ясинуватської міської ради від 28.12.2011 р. № 13/477 «Про програму економічного та соціального розвитку м. Ясинувата на 2012 р.». На час проведення ревізії, вищезазначені договори про взаємодію укладені між позивачем та третіми особами по справі не скасовані у встановленому Законом порядку та є дійсними, тому немає підстав для стягнення у судовому порядку з Комунальної установи охорони здоров»я «Ясинуватська центральна районна лікарня» та Державного закладу «Дорожня лікарня станції Ясинувата ДП «Донецька залізниця» коштів у сумі 61923,90 грн.

Щодо стягнення в судовому порядку з Комунальної установи охорони здоров»я «Ясинуватська центральна районна лікарня», коштів у сумі 7282,56 грн. за проведення покриття витрат КУОЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня» за обстеження вагітних жінок. Позивач вважає, що Центром правомірно, на договірних засадах та у відповідності до рішення Ясинуватської міської ради від 28.12.2011 р. № 13/477 «Про програму економічного та соціального розвитку м. Ясинувата на 2012 р.» було проведено покриття витрат КУОЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня» за обстеження вагітних жінок у сумі 7282,56 грн.

Щодо стягнення з осіб, винних у безпідставних виплатах коштів на суму 70199 грн., що були сплачені на утримання понаднормативних штатних одиниць медичного реєстратора та привести штатний розпис у відповідність до законодавства. Позивач зазначає те, що відповідно до Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров»я у Вінницькій, Дніпропетровський, Донецький областях та місті Києві» штатний розпис Центру (кількість працівників Центру), формується залежно від обсягу медичної допомоги, що надається Центром. Штатний розпис затверджується головним розпорядником бюджетних коштів за поданням керівника Центру. Штатний розпис Центру первинної медико - санітарної допомоги м. Ясинувата з 01.04.2012 р. підписаний головним лікарем та затверджений міським головою. Оплата праці медичних реєстраторів була проведена відповідно до чинного законодавства України та за фактично відпрацьований час.

Щодо внесення змін до кошторису та плану асигнувань загального фонду бюджету на 2013 р. за КФК 080800 «Центр первинної (медичної) медико - санітарної допомоги» щодо скорочення видатків на КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» на суму 19055 грн. Позивач вважає, що за час періоду з 01.01.2013 р. по 28.02.2013 р. не було завищено потребу в бюджетних коштах загального фонду бюджету за КФК 080800 «Центр первинної (медичної) медико - санітарної допомоги» КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» на суму 19055 грн.

Представник позивача підтримав позовні вимоги з урахуванням уточнень та просив їх задовольнити.

Представники відповідача проти задоволення позовних вимог заперечували посилаючись на наступне.

По п. 1 Вимоги відповідач зазначив, що п. 9 та 15 ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» надано право порушувати перед керівниками відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у допущенних порушеннях. Також п. 50 Постанови КМУ від 20.04.2006 р. № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією. Її територіальними органами» за результатами проведеної ревізії у межах наданих прав контролюючі органи вживають заходів для забезпечення притягнення до адміністративної, дисциплінарної та матеріальної відповідальності винних у допущенні порушень працівників об»єктів контролю. Відповідальність займаній посаді визначається на підставі проведення атестації відповідних працівників, за наслідками якої керівник приймає відповідне рішення. Застосування адміністративного стягнення до працівників не виключає права керівника розглянути питання щодо невідповідності працівника займаній посаді.

По пункту 2 та 8 вимоги представники відповідача зазначили, що перевіркою встановлено те, що протягом всього ревізує мого періоду на балансі Центру будівлі та приміщення не обліковуються. Згідно з договором оренди, укладеним з КУОЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня» та актами приймання - передачі, приміщення (кабінети) об лаштовані під лабораторії Центру в оренду не передавались. Інші договори на оренду лабораторії у ревізуємому періоді Центром не укладались, послуги з лабораторних досліджень на платній основі Центру не надавались. Працівники які були прийняті на роботу в кабінет лабораторії Центру за сумісництво, не мали змоги виконувати лабораторні дослідження, тому їм безпідставно нарахована заробітна плата в розмірі 29284,10 грн. та як наслідок сплачений єдиний внесок до Пенсійного фонду України в сумі 10630,13 грн.

Що до п. 9 Вимоги представниками відповідача зазначено, що суцільною ревізією укладених договорів Центром за період з 01.01.2012 р. по 28.02.2013 р. встановлено, що договори про взаємодію між закладами охорони здоров»я щодо обслуговування населення м. Ясинувата з ДЗ «Дорожня лікарня станції Ясинувата» ДП «Донецька залізниця» не укладалися. До Програми забезпечення медикаментами пільгової категорії громадян м. Яинувата ДЗ «Дорожня лікарня станції Ясинувата» ДП «Донецька залізниця» не включено. Таким чином, за період з 01.01.2012 р. по 28.02.2013 р. за рахунок коштів загального фонду бюджету проведено покриття витрат сторонніх юридичних осіб на загальну суму 61923,90 грн.

По п. 11 Вимоги ревізією встановлено, що за рахунок переданих тест - систем на загальну суму 6068,80 грн. обстежено 25 вагітних жінок, тест - системи використано повністю. Перевіркою обліку вагітних жінок у Центрі встановлено, що у перевіряємому періоді вагітні жінки в Центрі на обліку не перебували, до КЛПУ для пренатального обстеження Центром не направлялися, облік направлених жінок Центр не веде та направлення встановленого зразку не видає. Таким чином за період з 01.08.2012 р. по 31.08.2012 р. за рахунок загального фонду бюджету проведено покриття витрат сторонніх юридичних осіб на загальну сум 7282,56 грн.

По п. 13 Вимоги перевіркою встановлено, що згідно з штатним розписом Центру у період з 01.01.2012 р. по 31.12.2012 р. в штаті закладу затверджено 25,25 штатних одиниць лікарів, що передбачає утримання 2,5 штатних одиниць медичного реєстратора. Фактична у вище зазначеному періоди в штатному розписі Центру затверджено та фактично утримувалось 6,5 штатних одиниць медичного реєстратора, що на 4,4 штатні одиниці більше, ніж за нормою.

По п. 14 Вимоги встановлено, що в кошторисі на 2013 р. «Центри первинної (медичної) медико - санітарної допомоги» завищено затверджені бюджетні асигнування на суму 19055 грн. внаслідок того, що потребу у бюджетних коштах на сплату єдиного внеску, нарахованого на заробину плату працівників - інвалідів, визначено у розмірі 36,3 %, а не у розмірі 8,41 % як то передбачено п. 13 ст. 8 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування».

Треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Комунальна установа охорони здоров'я «Ясинуватська центральна районна лікарня» та Державний заклад «Дорожня лікарня станції Ясинувата ДП «Донецька залізниця» підтримали позовні вимоги позивача та просили їх задовольнити, надавши письмові пояснення які долучені до матеріалів справи.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд ВСТАНОВИВ

Відповідно до п. 2.3.2.1 Плану контрольно - ревізійної роботи Держфінінспекції в Донецькій області на І квартал 2013 р., на підставі направлень проведено ревізію фінансово - господарської діяльності Комунального закладу охорони здоров»я «Центр первинної медико - санітарної допомоги м. Ясинувата» за період з 01.01.2012 р. по 28.02.2013 р., за результатами якої складено Акт № 21-06-09/27 від 15.04.2013 р.

За результатами проведеної ревізії складена Вимога від 22.05.2013 р. № 21-06-10/2019 щодо усунення виявлених ревізією порушень на загальну суму 235565,34 грн. з яких відшкодовано 7166,11 грн. Відповідно до цієї вимоги, відповідачем встановлені порушення порядку ведення бухгалтерського обліку в частині наявності необумовлених виправлень в первинних документах - подорожніх листах в графах показників спідометрів та руху пального та з метою повного усунення виявлених порушень, відповідач вимагає, зокрема:

Пункт 1. Розглянути питання щодо відповідності займаній посаді осіб, якими допущено порушення, а саме: економістом ОСОБА_7 та бухгалтером ОСОБА_8

Пункт 2. Утримати з ОСОБА_9 - 11735,72 грн., ОСОБА_10 - 7434,11 грн., ОСОБА_11 - 10114,27 грн. зайво сплачені кошти за роботу за сумісництвом при невиконанні працівниками лабораторії лабораторних робіт у вільний від основної роботи час у сумі 29284,10 грн.

Пункт 8. Провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до Пенсійного фонду України та зарахувати в рахунок майбутніх платежів зайво сплачені кошти у сумі 18495,11 грн., що були нараховані на заробітну плату.

Пункт 9. Стягнути у судовому порядку з Комунальна установа охорони здоров'я «Ясинуватська центральна районна лікарня», Державний заклад «Дорожня лікарня станції Ясинувата ДП «Донецька залізниця» кошти у сумі 61923,90 грн., стосовно покриття витрат сторонніх юридичних осіб на оплату вартості медикаментів, виписаних за пільговими та безоплатними рецептами.

Пункт 11. Стягнути у судовому порядку з Комунальна установа охорони здоров'я «Ясинуватська центральна районна лікарня» кошти у сумі 7282,56 грн. за проведене покриття витрат КУОЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня» за обстеження вагітних жінок.

Пункт 13. Стягнути з осіб, винних у безпідставних виплатах коштів на суму 70199 грн., що були сплачені на утримання понаднормативних штатних одиниць медичного реєстратора. Привести штатний розпис у відповідність до законодавства.

Пункт 14. Внести зміни до кошторису та плану асигнувань загального фонду бюджету на 2013 рік за КФК 080800 «Центри первинної (медичної) медико-санітарної допомоги» щодо скорочення видатків на КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» на суму 19055 грн.

Не погоджуючись вищезазначеними пунктами Вимоги, позивач просить визнати їх протиправними та скасувати в судовому порядку.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з огляду на наступне.

Щодо п. 1 Вимоги суд зазначає наступне відповідно до ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26 січня 1993 року N 2939-XII (із змінами та доповненнями), головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Статтею 4 цього Закону зазначено, що інспектування здійснюється органом державного фінансового контролю у формі ревізії та полягає у документальній і фактичній перевірці певного комплексу або окремих питань фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, яка повинна забезпечувати виявлення наявних фактів порушення законодавства, встановлення винних у їх допущенні посадових і матеріально відповідальних осіб.

Статтею 10 Закону визначені права органу державного фінансового контролю. Так, органу державного фінансового контролю надається право, зокрема, порушувати перед керівниками відповідних органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій питання про притягнення до відповідальності осіб, винних у допущених порушеннях. Суд зазначає, що зазначеним Законом не надано відповідачу права постановлення питання щодо відповідності займаній посаді осіб, якими допущені порушення.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 6 листопада 1992 року № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів», обставина, що свідчить про вину працівника в неналежному виконанні трудових обов'язків, не може наводитися, як аргумент невідповідності займаній посаді особи (осіб), якими допущені порушення.

Тобто, у відношенні винних осіб може бути застосовано відповідальність, відповідно до КЗпП України.

Як вбачається з матеріалів справи, згідно наказу № 138 від 03.06.2013 року, підписаного в.о. головного лікаря Алексєєнко Л.М. вбачається, що за порушення, які були допущені бухгалтером ОСОБА_8 та виявлені під час планової ревізії фінансово-господарської діяльності за період часу з 01.01.2012 року по 28.02.2013 року, ОСОБА_8 було винесено попередження та з неї утримано середньомісячну зарплатню в дохід бюджету.

Також постановою про накладення адміністративного стягнення від 29.05.2013 року за № 930 встановлено, що ОСОБА_8 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 164-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та визнано винною у веденні бухгалтерського обліку з порушенням встановленого порядку, внаслідок чого на неї накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в дохід держави у розмірі 136,00 грн.

Відповідно до ст. 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення. Юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.

Щодо невідповідність займаній посаді ОСОБА_7, суд зазначає, що видатки на оплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування були розраховані відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року, з застосування коефіцієнта 8,41 відсотка визначеного пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів.

В зв»язку з вищевикладеним, суд вважає, що вимога відповідача щодо розгляду питання про невідповідність ОСОБА_8 та ОСОБА_7 займаній посаді є такою, що не заснована на Законі, та підлягає скасування.

По п. 2 та 8 Вимоги в Акті перевірки зазначено, що згідно з штатним розписом станом на 01.01.2012 у штаті Центру передбачено штатні одиниці працівників кабінету лабораторії у кількості 3,5 посадових одиниць, а саме посада лікаря лаборанта 1,0 штатна одиниця, лаборанта - 2,0 штатних одиниці, молодшої сестри медичної - 0,5 штатної одиниці. Статтею 10 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» визначено, що вимірювальні лабораторії можуть виконувати вимірювання за умови їх атестації на проведення цих вимірювань. Крім того, відповідно до Державних санітарних правил та норм, гігієнічних нормативів Правил влаштування і безпеки роботи в лабораторіях (відділах, відділеннях) мікробіологічного профілю ДСП 9.9.5.-080-02, затверджених постановою головного державного санітарного лікаря України від 28.01.2002 №1, лабораторія повинна бути розміщена в окремих приміщеннях або будівлях, мати обладнання та засоби вимірювальної техніки, що необхідні для проведення досліджень, кожен працівник лабораторії повинен мати закріплене за ним робоче місце, посадову інструкцію тощо.

Перевіркою встановлено, що протягом перевіряємого періоду на балансі Центру будівлі та приміщень не обліковуються. Згідно з договором оренди, укладеним з КУОЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня» та актами приймання-передачі, приміщення (кабінети) облаштовані під лабораторії Центру в оренду не передавались. Інші договори на оренду лабораторії у ревізуємому періоді Центром не укладались, послуги з лабораторних досліджень на платній основі Центру не надавались. Умовами для проведення лабораторних досліджень Центр не забезпечено, відповідні робочі місця відсутні. Перевіркою наявності у Центра Свідоцтва про атестацію вимірювальної лабораторії, встановлено, що свідоцтво Центру також не видавалось, на працівників кабінету лабораторії посадові інструкції відсутні та для перевірки не надані.

Ревізією за період з 01.01.2012 по 28.02.2013 р. видатків на оплату праці працівників кабінету лабораторії встановлено, що такі посади були передбачені штатними розписами Центру в період з 01.01.2012 по 31.07.2012. Перевіркою наказів по Центру встановлено, що на ці посади за основним місцем роботи працевлаштування не здійснювалось. Згідно з наказами головного лікаря Центру Качур Т.В. за сумісництвом було прийнято працівників КУОЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня», а саме ОСОБА_9 - 0,5 посади лікаря-лаборанта (наказ від 01.01.2012 № 78кп), ОСОБА_10 - 0,5 посади лаборанта (наказ від 01.01.2012 № 80кп), ОСОБА_11 - 0,5 посади лаборанта (наказ від 01.01.2012 № 81кп).

Згідно з наказами головного лікаря Центру Качур Т.В. від 04.07.2012 №75 кц ОСОБА_9, ОСОБА_10 та ОСОБА_11 звільнено за власним бажанням з 01.07.2012. Згідно із штатним розписом з 01.07.2012 працівники кабінету лабораторії виведено із штату Центру.

Згідно з посадовими інструкціями працівників клініко-діагностичної лабораторії ЯЦРЛ фельдшер лаборант проводить забір матеріалів для дослідження, лабораторні дослідження біологічного матеріалу, лікар-лаборант організовує та контролює проведення лабораторних досліджень, проводить загальноклінічні, гематологічні, біохімічні, мікробіологічні, цитологічні дослідження.

Ревізією проведення видатків на придбання та списання реактивів для проведення лабораторних досліджень встановлено, що за даними первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку Центру, протягом всього ревізуємого періоду реактиви на лабораторні дослідження не придбавались та з обліку не списувались. Лабораторне медичне обладнання на балансі Центру не рахується, договори на оренду такого обладнання Центром не укладались. Тобто, фактично лабораторні дослідження Центром не проводились.

Перевіркою табелів обліку використання робочого часу встановлено, що відомості про відпрацьований за сумісництвом час працівниками лабораторії внесено до табелю обліку використання робочого часу головною медичної сестрою Центру ОСОБА_15 Табелі затверджено заступником головного лікаря Андрієнко С.І.

За даними табелів обліку використання робочого часу, відомостей з нарахування заробітної плати за період з 01.01.2012 по 31.07.2012 лікарю-лаборанту ОСОБА_9, лаборантам ОСОБА_10 та ОСОБА_11 за рахунок коштів загального фонду КФК 080800 КЕКВ 1111 за сумісництвом необґрунтовано нараховано та виплачено заробітної плати на загальну суму 29284,10 грн. та, як наслідок, за КЕКВ 1120 зайво сплачено єдиний внесок до Пенсійного фонду України у сумі 10630,13 грн.

Судом встановлено, що відповідно до Статуту КУЗ «ЦПМСП м. Ясинувата» вбачається, що Центр створений з метою реалізації державної політики у сфері охорони здоров'я, що передбачає проведення на території м. Ясинувата заходів, спрямованих на забезпечення населення доступною, своєчасною, якісною та ефективною первинною медико-санітарною допомогою; забезпечення керованості та безперервної медичної допомоги, відповідно до вимог Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» від 7 липня 2011 року N 3612-VI.

Так, частиною 2 статті 1 цього Закону встановлено, що пілотний проект щодо реформування системи охорони здоров'я передбачає проведення протягом 2011-2014 років структурно-організаційної та функціональної перебудови системи медичного обслуговування у пілотних регіонах.

Статтею 2 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» зазначено, що цей Закон регулює відносини, що виникають у процесі здійснення метрологічної діяльності, і поширюється на центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства (їх об'єднання), установи і організації незалежно від форм власності та виду діяльності, що діють на території України (далі - підприємства і організації), на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності і виробників (експортерів) іноземних держав, що ввозять засоби вимірювальної техніки на територію України.

Відповідно до Договору від 03.01.2012 року про взаємодію КУЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня» (надалі - КУЗ «ЯЦРБ») та КУЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Ясинувата» вбачається, що сторони не обмежуються зазначеними у п. 1.1 даного договору напрямами взаємодії та можуть здійснювати інші дії, направлені на реалізацію рішення Ясинуватського міського голови від 28.12.2011 року № 13/477 «Про програму економічного та соціального розвитку м. Ясинувата на 2012 рік», розділ 7.5. «Охорона здоров'я».

Позивач не заперечує проти того, що протягом всього перевіряє мого періоду на базі Центру дійсно було відсутнє відокремлене приміщення лабораторії, яке відповідало би положенням Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність». Однак, відсутність приміщення лабораторії обумовлена лише тим, що Центр приймає безпосередню участь в реалізації пілотного проекту протягом часу з 2011-2014 роки. Тобто, структурно-організаційні та функціональні перебудови Центру будуть проводитися безпосередньо до 31 грудня 2014 року, згідно з прикінцевими та перехідними положеннями Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» від 7 липня 2011 року N 3612-VI. Крім того, Центр є неприбутковою організацією та фінансується безпосередньо за рахунки місцевого бюджету. А тому й відсутність будь-якої матеріально-технічної бази на території Центру, в період реалізації пілотного проекту, це не є провина керівництва Центру. Оскільки, Центр не має право на свій власний розсуд розпоряджатися коштами місцевого бюджету.

Суд зазначає, що згідно п. 1.3 Розділу 1 Статуту Центра, Центр створений на базі відокремленої частини комунальної установи охорони здоров'я «Ясинуватська центральна районна лікарня» Ясинуватської міської ради, що в свою чергу дозволяє Центру користуватися приміщенням лабораторії КУЗ «ЯЦРБ» в рамках дії договору від 03.01.2012 року про взаємодію КУЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня» та КУЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Ясинувата».

Відповідно до свідоцтва про атестацію вимірювальної лабораторії № 001474 від 3 лютого 2010 року вбачається, що клініко-діагностична лабораторія Ясинуватської центральної районної лікарні відповідає критеріям атестації й атестована на проведення вимірювань у сфері поширення державного метрологічного нагляду в галузі охорони здоров'я. Свідоцтво чинне до 2 лютого 2014 року.

Частиною 1 статті 9 Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» від 7 липня 2011 року N 3612-VI встановлено, що штатний розпис закладу охорони здоров'я пілотного регіону визначається керівником такого закладу і затверджується за його поданням головним розпорядником бюджетних коштів. Штатний розпис формується залежно від обсягу медичної допомоги, що надається таким закладом охорони здоров'я.

Як вбачається з матеріалів справи наказом № 78 кн від 01.01.2012 року ОСОБА_9 залікована на посаду лікаря-лаборанта на 0,5 ставки з 03.01.2012 року по сумісництву, з оплатою згідно штатного розкладу, наказом № 80кн від 01.01.2013 року ОСОБА_10 залікована на посаду лаборанта на 0,5 ставки з 03.01.2012 року по сумісництву, з окладом згідно штатного розкладу, наказом № 81кн від 01.01.2012 року ОСОБА_11 залікована на посаду лаборанта по сумісництву на 0,5 ставки, з оплатою за фактично відпрацьовані години з 01.01.2012 року, згідно зі штатним розкладом.

Відповідно до Журналів реєстрації аналізів та їх результатів які були досліджені під час розгляду справи, що прошиті, пронумеровані та скріплені печаткою Центру, згідно встановленого порядку, вбачається, що працівниками Центру були проведені лабораторні дослідження у вимірювальній лабораторій, що відповідає критеріям атестації, та у зв'язку з чим, працівникам лабораторії була сплачена заробітна плата за сумісництвом, за фактично відпрацьований час, що підтверджується табелем використання робочого часу.

Наказами № 75 ку від 04.07.2012 року та № 124-ку від 31.07.2012 року ОСОБА_9, ОСОБА_11 та ОСОБА_10 було звільнено за власним бажанням з займаних посад, відповідно до ст. 38 КЗпП України.

Факт відсутності витрат Центром на придбання та списання реактивів для проведення лабораторних досліджень, а також відсутність договорів оренди приміщення лабораторії не може свідчити про те, що Центром лабораторні дослідження не проводились, оскільки зазначені факти спростовуються наявними по справі доказами.

З урахуванням вищевикладеного, суд вважає, що керівництвом Центру правомірно, в рамках дії Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» від 7 липня 2011 року N 3612-VI, зокрема, відповідно до ст. 9 цього Закону, що також було обумовлено виробничою необхідністю, було прийнято на роботу за сумісництвом працівників лабораторії, проведені заходи - лабораторні дослідження, відповідно до договору від 03.01.2012 року про взаємодію КУЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня», оскільки Центр є новоствореною установою з 01.01.2012 року, та відповідно до вимог чинного законодавства України, була нарахована та сплачена сума заробітної плати в розмірі 29284,10 грн. працівникам лабораторії, з відповідними відрахуваннями єдиного соціального внеску до Пенсійного фонду України в розмірі 10630,13 грн., оскільки усі вищезазначені дії провадились, відповідно до спеціального Закону - Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві».

По п. 9 Вимоги, що до стягнення у судовому порядку з Комунальної установи охорони здоров'я «Ясинуватська центральна районна лікарня» та Державного закладу «Дорожня лікарня станції Ясинувата ДП «Донецька залізниця» кошти в сумі 61923,90 грн., стосовно покриття витрат сторонніх юридичних осіб на оплату вартості медикаментів, виписаних за пільговими та безоплатними рецептами.

Актом ревізії встановлено, що рецепти на лікарські засоби виписуються на рецептурних бланках ф-1 відповідно до Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, затверджених наказом МОЗ України від 19.07.2005 № 360. Перевіркою корінців рецептів на пільговий відпуск медикаментів встановлено, що згідно з кутовим штампом пільгові рецепти були виписані як лікарями Центру, так і медичними працівниками інших закладів охорони здоров'я, а саме КУОЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня» та ДЗ «Дорожня лікарня станції Ясинувата» ДП «Донецька залізниця».

Рецепти виписані лікарями ЯЦРБ та ДЗ «Дорожня лікарня станції Ясинувата» ДП «Донецька залізниця» за період з 01.01.2012 по 28.02.2013 включені до зведених реєстрів ТОВ «ТВА-ГРУПП» і ФОП Гаврилова та пред'явлені для оплати їх вартості Центру та Центром оплачені.

За період з 01.01.2012 по 28.02.2013 медичними працівниками ЯЦРЛ виписано, а Центром оплачено лікарських засобів за пільговими та безоплатними рецептами на загальну суму 19542,15 грн. В ході ревізії проведено зустрічну звірку в ЯЦРЛ, в ході якою встановлено, що в ЯЦРЛ Журнал виписки пільгових рецептів не ведеться, лікарі, що виписували пільгові рецепти є штатними працівниками ЯЦРЛ, амбулаторні картки в лікарні відсутні.

Суцільною ревізією укладених Центром договорів за період з 01.01.2012 р. по 28.02.2013 р. встановлено, що договори про взаємодію між закладами охорони здоров'я щодо обслуговування населення м. Ясинувата з ДЗ «Дорожня лікарня станції Ясинувата» ДП «Донецька залізниця» не укладались. До Програми забезпечення медикаментами пільгової категорії громадян м. Ясинувата ДЗ «Дорожня лікарня станції Ясинувата» ДП «Донецька залізниця» не включено.

За період з 01.01.2012 по 28.02.2013 медичними працівниками ДЗ «Дорожня лікарня станції Ясинувата» ДП «Донецька залізниця» виписано, а Центром оплачено лікарських засобів, виписаних за пільговими та безоплатними рецептами, на загальну суму 42381,75 грн. В ході ревізії проведено зустрічну звірку в ДЗ «Дорожня лікарня станції Ясинувата» ДП «Донецька залізниця». Даними амбулаторних карток хворих та Журналу виписки пільгових рецептів підтверджено призначення лікарських засобів пільговим категоріям громадян.

Таким чином, за період з 01.01.2012 по 28.02.2013 за рахунок коштів загального фонду бюджету КФК 080800 проведено покриття витрат сторонніх юридичних осіб на загальну суму 61923,90 грн.

Суд зазначає, що рішенням Ясинуватської міської ради від 05.11.2008 № 57/782 «Про затвердження Програми забезпечення медикаментами пільгової категорії громадян м. Ясинувата на 2008-2015 р.» було затверджено Програму забезпечення медикаментами пільгової категорії громадян м. Ясинувата на 2008-2015 (далі - Програма). Програма направлена на реалізацію Постанови КМУ від 17.08.1998 № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за категоріями захворювань» (далі-Постанова № 1303). Програмою визначені групи населення, при амбулаторному лікуванні яких лікарські засоби відпускаються безоплатно або із знижкою. Вказана Програма була затверджена рішенням Ясинуватської міської ради від 5 листопада 2008 року, тобто до набрання чинності Законом України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» від 7 липня 2011 року N 3612-VI. А тому посилання відповідача на п.3 Програми, відповідно до якого фінансування програми здійснюється міським бюджетом через ЯЦРЛ, є невірним.

Так, 03.01.2012 року між Центром та КУЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня» було укладено договір про взаємодію.

Відповідно до Додаткової угоди від 14.05.2012 року до вищезазначеного договору про взаємодію вбачається, зокрема, що ЯЦРБ зобов'язується здійснювати виписку рецептів на безкоштовне та/або льотне отримання психотропних препаратів, інсулінів та цукорознижуючих препаратів (п.п. 2.1.1, п.п. 2.1.2 Додаткової Угоди). При цьому, Центр зобов'язується реєструвати рецепти в Журналі реєстрації пільгових рецептів (п.п. 2.2.1), а також здійснювати своєчасну сплату за отримані лікарські препарати, у тому числі інсуліни та цукорознижуючі препарати, по пільговим рецептам, у відповідності до п. 1.3., п. 2.1. розділу 7.5. додатка до рішення Ясинуватської міської ради від 28.12.2011 року № 13/477 «Про програму економічного та соціального розвитку м. Ясинувата на 2012 рік.

Відповідно до п.2 Постанови № 1303 відпуск лікарських засобів безоплатної на пільгових умовах у разі амбулаторного лікування осіб проводиться аптеками за рецептами, виписаними лікарями лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання цих осіб.

Відповідно до п.3 Постанови № 1303 витрати, пов'язані з відпуском лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах, проводяться за рахунок загальних асигнувань, що передбачаються відповідними бюджетами на охорону здоров'я, а також коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення в частині безоплатного забезпечення лікарськими засобами населення відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Заходи Ясинуватської ЦРЛ щодо забезпечення виконання завдань по розділах програми на 2012 рік узгоджені заступником голови облдержадміністрації - начальником головного управління охорони облдержадміністрації О.Б.Петряєвою, начальником фінансового управління Ясинуіватської міської ради.

Відповідно до договору № 1-ПБО від 03.01.2012 року про взаємодію ДЗ «Дорожня лікарня станції Ясинувата» ДП «Донецька залізниця» та Центром, дорожня лікарня зобов'язується здійснювати виписку рецептів на безкоштовне та/або пільгове отримання препаратів пільгової категорії населення, що мешкає на території обслуговування дорожньої лікарні, відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 року № 1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за категоріями захворювань». При цьому, центр, відповідно до умов цього договору, зобов'язується, зокрема, своєчасно сплачувати плату за отримані лікарські препарати, у тому числі інсуліни та цукорознижуючі препарати, по пільговим рецептам, у відповідності до п. 1.3., п. 2.1. розділу 7.5. додатка до рішення Ясинуватської міської ради від 28.12.2011 року № 13/477 «Про програму економічного та соціального розвитку м. Ясинувата на 2012 рік».

Крім того, вказаними договорами про взаємодію передбачений пункт щодо укладення Центром договорів аптеками та аптечними службами міста Ясинувата на забезпечення лікарськими препаратами, у тому числі інсулінами та цукорознижуючими препаратами, громадян пільгової категорії; а також громадян пільгової категорії, що мешкають на території обслуговування ДЗ «Дорожня лікарня станції Ясинувата» ДП «Донецька залізниця».

З цього приводу, між Центром та фізичною особою-підприємець ОСОБА_19, було укладено договір № 1 від 25.01.2012 року про систематичний відпуск медикаментів для пільгової категорії населення на підставі рецептурних бланків № 1.

Договір з аналогічним змістом був укладений між Центром та ТОВ «ТВА-ГРУПП» - 31.01.2012 року.

На час розгляду справи договори про взаємодію, укладені між Центром та ДЗ «Дорожня лікарня станції Ясинувата» ДП «Донецька залізниця» та КУЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня» не скасовані у встановленому Законом порядку, тому Центром на законних підстав було здійснено сплату за отримані препарати за пільговими та безоплатними рецептами, оскільки вказані договори були укладені відповідно до рішень органу місцевого самоврядування. Що також підтверджується поясненнями третіх осіб.

В зв»язку з вищевикладеним не має підстав для стягнення у судовому порядку з Комунальної установи охорони здоров'я «Ясинуватська центральна районна лікарня», Державного закладу «Дорожня лікарня станції Ясинувата ДП «Донецька залізниця» кошти у сумі 61923,90 грн.

По п. 11 Вимоги, щодо стягнення у судовому порядку з Комунальної установи охорони здоров'я «Ясинуватська центральна районна лікарня» коштів у сумі 7282,56 грн. за проведене покриття витрат КУОЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня» за обстеження вагітних жінок.

Відповідно до п.1.1 Додаткової угоди від 14.05.2012 року до договору про взаємодію від 03.01.2012 року, укладеного між Центром та КУЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня» сторони беруть на себе зобов'язання здійснювати на взаємовигідних підставах дії, зокрема, 100%-го охвату вагітних жінок з групи ризику сучасними заходами перинатальної діагностики вродженої та спадкової патології, з використанням біохімічних методів обстеження.

Підпунктом 2.2.4 Додаткової угоди від 14.05.2012 року зазначено, що Центр зобов'язується здійснювати закупку засобів медичного призначення для здійснення обстеження сучасними заходами перинатальної діагностики вродженої та спадкової патології, з використанням біохімічних методів обстеження.

Вищезазначена додаткова угода від 14.05.2012 року та Договір від 03.01.2012 року було укладено на виконання рішення Ясинуватсьокї міської ради від 28.12.2011 року № 13/477 «Про програму економічного та соціального розвитку м. Ясинувата на 2012 рік».

В зв»язку з чим Центром правомірно, на договірних засадах та у відповідності до рішення Ясинуватської міської ради від 28.12.2011 року № 13/477 «Про програму економічного та соціального розвитку м. Ясинувата на 2012 рік було проведено покриття витрат КУОЗ «Ясинуватська центральна районна лікарня» за обстеження вагітних жінок у сумі 7282,56 грн.

По п. 13 вимог, що до необхідності стягнути з осіб, винних у безпідставних виплатах коштів на суму 70199 грн., що були сплачені на утримання понаднормативних штатних одиниць медичного реєстратора. Привести штатний розпис у відповідність до законодавства.

Так, ревізією встановлено, що відповідно до Примірних штатних нормативів центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 23.02.2012 р. № 129, розрахункова кількість посад медичного реєстратора визначається із розрахунку одна посада медичного реєстратора на 10 посад лікарів. Згідно з штатним розписом центру у періоді з 01.01.2012 р. по 31.12.2012 р. в штаті закладу затверджено 25,25 штатних одиниць лікарів, що передбачає утримання 2,5 штатних одиниць медичного реєстратора. Фактично у вищезазначеному періоді в штатному розписі центру затверджено та фактично утримувалось 6,5 штатних одиниць медичного реєстратора, що на 4,0 штатні одиниці більше, ніж за нормою.

В період з 01.01.20102 р. по 31.12.2012 р. виведення чи заміни інших посад посадами медичного реєстратора центром не проводилось. Рішення Ясинуватської міської ради про погодження введення до штатного розкладу центру 4,0 штатних одиниць медреєстратора, які не передбачені примірними штатними нормативами центрів первинної медико-санітарної допомоги, на період реформування системи охорони здоров'я протягом 2012-2014 років відсутні та для перевірки не надані.

Таким чином, за період з 01.01.2012 р. по 31.12.2012 р. за рахунок коштів загального фонду бюджету за КФК 080800 «Центром первинної (медичної) медико-санітарної допомоги» проведено витрат бюджетних коштів на утримання понаднормативних 4,0 штатних одиниць медичного реєстратора на загальну суму 70199 грн. (в т.ч. з 01.01.2012 р. по 30.06.2012 р. за КЕКВ 1111 «Заробітна плата» у сумі 25752 грн., КЕКВ 1120 «Нарахування на заробітну плату» у сумі 9347,50 грн., з 01.07.2012 р. по 31.12.2012 р. за КЕКВ 1172 «Окремі заходи по реалізації державних (регіональних) програм, не віднесені до заходів розвитку» за напрямом використання «Заробітна плата» у сумі 25752 грн. та за напрямом використання «Нарахування на заробітну плату» у сумі 9347,50 грн. Порушення встановлено шляхом перевірки наказів, штатних розписів, особових рахунків, регістрів бухгалтерського обліку з нарахування та виплати заробітної плати, фінансової звітності.

Частиною 1 статті 9 Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» від 7 липня 2011 року N 3612-VI встановлено, що штатний розпис закладу охорони здоров'я пілотного регіону визначається керівником такого закладу і затверджується за його поданням головним розпорядником бюджетних коштів. Штатний розпис формується залежно від обсягу медичної допомоги, що надається таким закладом охорони здоров'я.

Частиною 2 цієї статті закріплено, що для закладів охорони здоров'я, які є учасниками пілотного проекту, дія існуючих штатних нормативів, установлених центральним органом виконавчої влади сфері охорони здоров'я, не застосовується.

Тобто, з зазначених положень Закону вбачається, що штатний розпис Центру (кількість працівників Центру), формується залежно від обсягу медичної допомоги, що надається Центром. Штатний розпис затверджується головним розпорядником бюджетних коштів за поданням керівника Центру.

Як вбачається з матеріалів справи штатний розпис Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Ясинувата з 01.04.2012 року, підписаний головним лікарем Качур Н.В. та затверджений міським головою Русаченко О.Й. 2 квітня 2012 року.

Тобто, штатний розпис Центру був затверджений розпорядником бюджетних коштів, у тому вигляді який він був на той з передбаченими 6 штатними одиницями - медичного реєстратора, у зв'язку з виниклою необхідністю та обсягом медичної допомоги.

Тому, у даному випадку, відповідач невірно посилається на Примірні штатні нормативи центру первинної медичної (медико-санітарної) допомоги, затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 23.02.2012 р. № 129, оскільки Закон України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» має вищу юридичну силу у порівнянні з наказом МОЗ України від 23.02.2012 р. № 129 .

Оплата праці медичних реєстраторів була проведена відповідно до чинного законодавства України та за фактично відпрацьований час.

В зв»язку з вищенаведеним не має підстав щодо стягнення коштів на суму 70199 грн., що були сплачені на утримання понаднормативних штатних одиниць медичного реєстратора. Щодо приведення штатного розкладу у відповідність до законодавства, Закон України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров'я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» від 7 липня 2011 року N 3612-VI діє до 31 грудня 2014 року, а тому вказана вимога з боку відповідача є передчасною та безпідставною.

Щодо п. 14 Вимоги Актом ревізії встановлено, що в кошторисі на 2013 рік за КФК 080800 «Центри первинної (медичної) медико-санітарної допомоги» завищено затверджені бюджетні асигнування за КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» на суму 19055 грн. внаслідок того, що потребу у бюджетних коштах на сплату єдиного внеску, нарахованого на заробітну плату працівників-інвалідів, визначено у розмірі 36,3%, а не у розмірі 8,41%, як то передбачено п. 13 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VІ. Проведеним аналізом використання бюджетних коштів встановлено, що станом на 28.02.2013 асигнування у сумі 19055 грн. не профінансовано.

Таким чином, за період з 01.01.2013 по 28.02.2013 завищено потребу в бюджетних коштах загального фонду бюджету за КФК 080800 «Центри первинної (медичної) медико-санітарної допомоги» КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» на суму 19055 грн., яку не профінансовано, чим порушено пп. 5,6 п. 1 ст. 7, пп. 3 п. 1 ст. 116 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 № 2456-VI, п.п.22,29 Порядку № 228.

Суд зазначає, що єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім, абз. 7) частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.

У повідомленні про взяття на облік платника КЗОЗ «ЦПМСП» визначено клас ступеня ризику 7, що визначає розмір єдиного внеску, що сплачується при виплаті заробітної плати в розмірі 36,83%.

Відповідно до ч. 13 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, в яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску для працюючих інвалідів.

Пунктом 1 частини 1 статті 7 цього Закону встановлено, що для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами;

Тобто, льготна ставка єдиного внеску нараховується, а не планується.

При складанні кошторисів треба застосовувати процент, що визначений класом ризику, а заробітну плату нараховувати застосовуючи пільгові проценти при наявності працюючих інвалідів.

Сплата Центром єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 8,41 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 Закону, підтверджується Табл.1 «Нарахування єдиного внеску» за грудень 2012 року.

Таким чином, за період часу з 01.01.2013 р. по 28.02.2013 р. не було завищено потребу в бюджетних коштах загального фонду бюджету за КФК 080800 «Центри первинної (медичної) медико-санітарної допомоги» КЕКВ 2120 «Нарахування на оплату праці» на суму 19055 грн.

У відповідності до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач не довів перед судом правомірність окремих пунктів Вимоги, тобто не виконав обов'язок, покладений на нього частиною 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України.

З урахуванням вищевикладеного позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, суд присуджує до стягнення з Державного бюджету України на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору.

Керуючись Конституцією України, Кодексом адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Комунального закладу охорони здоров'я «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Ясинувата» м. Ясинувата до Державної фінансової інспекції в Донецькій області треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Комунальна установа охорони здоров'я «Ясинуватська центральна районна лікарня» та Державний заклад «Дорожня лікарня станції Ясинувата ДП «Донецька залізниця» про: визнання протиправною вимоги від 22 травня 2013 року № 21-06-10/2019 та часткове скасування її, в частині пунктів 1, 2, 9, 11, 13, 14 та частково п. 8 на суму 10630,13 грн. - задовольнити.

Визнати протиправними та скасувати пункти 1, 2, 9, 11, 13, 14 частково п. 8 на суму 10630,13 грн. вимоги Державної фінансової інспекції в Донецькій від 22 травня 2013 року № 21-06-10/2019.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Комунального закладу охорони здоров'я «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Ясинувата» м. Ясинувата судовий збір в розмірі 34,41 грн.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 30 вересня 2013 року в присутності представників позивача, відповідача та третьої особи 1.

Повний текст постанови складено та підписано 07 жовтня 2013 р.

Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Олішевська B.В.