Постанова від 03.10.2013 по справі 816/5337/13-а

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 жовтня 2013 року м. ПолтаваСправа № 816/5337/13-а

Полтавський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Клочка К.І.

при секретарі судового засідання - Іванюк Є.В.,

за участю:

представника позивача - Столович В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства «Зіньків-Агротранс» про стягнення штрафних санкцій, -

ВСТАНОВИВ:

03 вересня 2013 року Полтавське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства «Зіньків-Агротранс» (далі - відповідач, ПрАТ «Зіньків-Агротранс») про стягнення штрафних санкцій у розмірі 17 000,00 грн, посилаючись на порушення відповідачем вимог законодавства України про цінні папери, а саме: невиконання виданого уповноваженою особою Комісії розпоряджень про усунення порушень законодавства про цінні папери.

Представник позивача у судовому засіданні вимоги позовної заяви підтримав, просив їх задовольнити.

Відповідач явку уповноваженого представника у судове засідання не забезпечив, про причини неприбуття суду не повідомив, про час, дату і місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, що підтверджується наявними у матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.

Відповідно до положень частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Відповідно до положень частини першої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

За викладених обставин, суд вважає за можливе провести розгляд справи за даної явки та на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Уповноваженою особою Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку при здійсненні повноважень, наданих Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, передбачених статтею 8 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", виявлено порушення законодавства у сфері діяльності ринку цінних паперів, які допущено ПрАТ «Зіньків-Агро», а саме: невиконання виданого Уповноваженою особою Полтавського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 18.10.2012 №60-ПО-1-Е.

Згідно розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 18.10.2012 №60-ПО-1-Е ПрАТ «Зіньків-Агротранс» повинно було у термін до 18.04.2013 усунути порушення чинного законодавства про цінні папери, а саме: привести статут Товариства у відповідність із нормами Закону України «Про акціонерні товариства» та письмово повідомити уповноважену особу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про виконання цього розпорядження з наданням підтверджуючих документів.

Відповідно до положень пункту 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Станом на 10 червня 2013 року в Полтавському територіальному управлінні інформація про належне та своєчасне виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери від 18.10.2012 №60-ПО-1-Е відсутня.

Статтею 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачена відповідальність юридичних осіб за правопорушення на ринку цінних паперів.

Відповідно до положень пункту 8 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Так, 29 травня 2013 року Полтавським територіальним управлінням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку порушена справа про правопорушення на ринку цінних паперів та 10 червня 2013 року складено акт про правопорушення на ринку цінних паперів №32-ПО-1-Е.

За результатами розгляду справи відповідно до постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №35-ПО-1-Е від 18 червня 2013 року на ПрАТ «Зіньків-Агротрас» накладено штрафну санкцію у розмірі 17 000,00 грн (1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Як встановлено судом, на час розгляду справи відповідачем не сплачено у добровільному порядку суму санкцій у розмірі 17 000,00 грн.

Відносини, що виникають під час розміщення, обігу цінних паперів і провадження професійної діяльності на фондовому ринку, з метою забезпечення відкритості та ефективності функціонування фондового ринку регулює Закон України «Про цінні папери та фондовий ринок».

Відповідно до частини другої статті 6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

Статтями 1, 2 цього ж Закону визначено, що державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері; державне регулювання ринку цінних паперів здійснюється з метою: реалізації єдиної державної політики у сфері випуску та обігу цінних паперів та їх похідних; створення умов для ефективної мобілізації та розміщення учасниками ринку цінних паперів фінансових ресурсів з урахуванням інтересів суспільства; одержання учасниками ринку цінних паперів інформації про умови випуску та обігу цінних паперів, результати фінансово-господарської діяльності емітентів, обсяги і характер угод з цінними паперами та іншої інформації, що впливає на формування цін на ринку цінних паперів; забезпечення рівних можливостей для доступу емітентів, інвесторів і посередників на ринок цінних паперів; гарантування прав власності на цінні папери; захисту прав учасників фондового ринку; інтеграція в європейський та світовий фондові ринки; дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог актів законодавства; запобігання монополізації та створення умов розвитку добросовісної конкуренції на ринку цінних паперів; контролю за прозорістю та відкритістю ринку цінних паперів.

Повноваження Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку встановлені статтею 8 названого Закону і передбачають, зокрема, право Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам (пункт 8); накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів (пункт 14).

Пунктом 14 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» встановлено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Зважаючи на вищевикладене, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Полтавського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства «Зіньків-Агротранс» про стягнення штрафних санкцій задовольнити.

Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Зіньків-Агротранс» (вул. Прохорова, 4, м. Зіньків, Полтавська область, 38100, код ЄДРПОУ: 38115963) штраф у розмірі 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 (нуль) копійок в доход Державного бюджету на рахунок одержувача: код за ЄДРПОУ Зіньківського УК Полтавської області 38019788 на р/р 31115106700121 в ГУДКСУ у Полтавській області, МФО 831019 по коду бюджетної класифікації 21081100; символу 106 «Адміністративні штрафи та інші санкції».

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Повний текст постанови складено 08 жовтня 2013 року.

Суддя К.І. Клочко