Постанова від 02.10.2013 по справі 813/6574/13-а

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 жовтня 2013 року Справа № 813/6574/13-а

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого - судді Мричко Н.І.

за участю секретаря судового засідання Щура В.Р.

представника позивача Динько С.С.

представника відповідача Гнатишина А.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в м.Червонограді Львівської області до Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) гарнізону про стягнення коштів в розмірі 443 222,71 грн., -

встановив:

управління Пенсійного фонду України в м.Червонограді Львівської області (надалі - УПФУ в м.Червонограді Львівської області) звернулося до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) гарнізону, в якому просить стягнути з відповідача 443 222,71 грн. виплачених сум пенсій, призначених відповідно до пункту «а» ст.13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» та ч.2 Прикінцевих положень ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за період з 01.04.2013р. по 27.06.2013р.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що прикриває фактичні витрати на виплату та доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набрання права на пенсію за віком відповідно до цього Закону. Згідно поданих та отриманих боржником повідомлень з 01.04.2013р. по 27.06.2013р. до сплати підлягали внески в сумі 443 222,71 грн., які станом на день розгляду справи відповідачем не погашені, і саме цю суму позивач просить стягнути в судовому порядку.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю, пояснення надала аналогічні до викладеного у позовній заяві. Просить позов задовольнити повністю.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечив, просить відмовити в його задоволенні, посилається на підстави викладені в письмових запереченнях на позовну заяву, додатково зазначивши наступне. Витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах повинні здійснюватися за рахунок коштів Державного бюджету України, оскільки Львівсько-Волинський воєнізований гірничорятувальний (аварійно-рятувальний) загін за юридичним статусом та характером діяльності відноситься до гірничорятувальних частин. Крім цього зазначає, що за період з 01.04.2013р. по 27.06.2013р. року заборгованість з відшкодування виплат та доставки пенсій, призначених на пільгових умовах відсутня.

Заслухавши пояснення представників сторін, перевіривши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

Відповідно до п. 1, 2 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є: суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади.

Як встановлено абз. 4 п. 1 ст. 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» для платників збору об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пункту «а» статті 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст.12 цього Закону.

Відповідно до п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» № 1058 пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. При цьому до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону. При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100-відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.

Виплата пенсій особам, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників , за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та особам, пенсії яким призначені відповідно до пунктів «в»-«е» та «ж» ст.13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», здійснюється до 1 січня 2005 року за рахунок коштів Пенсійного фонду, а з 1 січня 2005 року - за рахунок коштів Державного бюджету України до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону;

2) окремим категоріям працівників залежно від умов праці за результатами атестації робочих місць можуть призначатися пенсії за рахунок коштів підприємств та організацій, але не раніше ніж за 5 років до досягнення віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону;

3) особам, які працювали на роботах із шкідливими і важкими умовами праці та мали або матимуть право на пенсію відповідно до ст.100 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», пенсії призначаються за нормами цього Закону, виходячи з вимог віку та стажу, встановлених раніше діючим законодавством.

З наведеного вбачається, що джерело відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій (кошти підприємства чи кошти державного бюджету) залежить від підстав призначення пенсій: витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України покривають підприємства; витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників, за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України з 01.01.2005р. здійснюють за рахунок Державного бюджету України.

У відповідності до п.16 Прикінцевих положень Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Положення ЗУ «Про пенсійне забезпечення» застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.

Як вбачається з припису норми ст.13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:

а) працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах; жінки - після досягнення 45 років і при стажі роботи не менше 15 років, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах. Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці - жінкам.

Згідно ст. 14 вказаного вище Закону працівники, безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, мають право на пенсію незалежно від віку, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - за умови, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років. Такий же порядок пенсійного забезпечення поширюється і на працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничо-рятувальних частин) на шахтах по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, що реструктуризуються або знаходяться в стадії ліквідації, але не більше 2 років. При наявності стажу на підземних роботах менше 10 років у чоловіків і менше 7 років 6 місяців у жінок за кожний повний рік цих робіт пенсійний вік, передбачений статтею 12 цього Закону, знижується на 1 рік.

Таким чином, ЗУ «Про пенсійне забезпечення» передбачено два види пільгових пенсій, які можуть бути призначені особам, зайнятим на підземних роботах за списком № 1. Зазначені пенсії істотно відрізняються між собою.

Право на призначення пенсії за п. «а» ст.13 Закону виникає за умов:

1) зайнятість повний робочий день на підземних роботах за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України. Зазначений список затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 06.01.2003р. № 36 "Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах"; 2) атестація робочих місць; 3) досягнення віку: чоловіки - 50 років, жінки - 45 років; 4) загальний стаж роботи: чоловіки - не менше 20 років; жінки - не менше 15 років; 5) спеціальний стаж роботи на роботах за Списком № 1: чоловіки - не менше 10 років; жінки - не менше 7 років 6 місяців. Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожний повний рік такої роботи чоловікам і на 1 рік 4 місяці -жінкам.

Право на призначення пенсії за ст. 14 Закону виникає за умов: 1) безпосередня зайнятість повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) по видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, - за списком робіт і професій, затверджуваним Кабінетом Міністрів України. Зазначений список затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.1994 р. № 202 «Про затвердження Списку робіт і професій, що дають право на пенсію незалежно від віку при безпосередній зайнятості протягом повного робочого дня на підземних і відкритих гірничих роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин), пов'язаних з видобутком вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії, терміном не менше 25 років»; 2) атестація робочих місць не вимагається; 3) право на пенсію не залежить від віку; 4) немає вимог до загального стажу роботи; 5) спеціальний стаж роботи на цих роботах не менше 25 років, а працівники провідних професій на цих роботах: робітники очисного вибою, прохідники, вибійники на відбійних молотках, машиністи гірничих виймальних машин, сталевари, горнові, агломератники, вальцювальники гарячого прокату, оброблювачі поверхневих дефектів металу (вогневим засобом вручну) на гарячих дільницях, машиністи кранів металургійного виробництва (відділень нагрівальних колодязів та стриперних відділень), - не менше 20 років

Отже, витрати на виплату і доставку пенсій, призначених за п. «а» ст. 13 Закону відшкодовують підприємства, а витрати на виплату і доставку пенсій за ст.14 даного Закону з 01.01.2005р. здійснюють за рахунок Державного бюджету України.

Судом не беруться до уваги посилання відповідача щодо необхідності відшкодування цих коштів з Державного бюджету України, оскільки Львівсько-Волинському воєнізованому гірничорятувальному (аварійно-рятувальному) загону пред'явлені до відшкодування розміри пенсій працівників, що призначені відповідно до п. «а» ст. 13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» (зі змінами та доповненнями).

Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах встановлено у розділі 6 Інструкції Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. № 21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663 (далі - Інструкція).

Відповідно до п. 6.8 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду України зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Порядком ведення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших платежів (далі - Порядок), затвердженим постановою Правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. №21-2 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.10.2010 р. за № 988/18283, установлюється механізм здійснення органами Пенсійного фонду України обліку надходження сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, сум внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, сум штрафів та пені, що застосовуються до платників, на яких покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - платники), сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, різниці між сумою пенсії, призначеної за ЗУ «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсій, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, регресних вимог, адміністративних штрафів (далі - платежі) (п. 1.2 Порядку).

Згідно з п.1.3 Порядку облік надходження сум платежів ведеться спеціалістами відділу обліку надходження платежів управління Пенсійного фонду України у районах, містах та районах у містах, а також у містах та районах (далі - органи Пенсійного фонду). Проведення операцій з обліку сум платежів спеціалістом відділу обліку надходження платежів органів Пенсійного фонду здійснюється в автоматичному режимі в хронологічному порядку за датами здійснення операцій на підставі документів, які підтверджують правильність та своєчасність цих операцій.

Згідно з п. 4.3 Порядку проведення операцій в картках особових рахунків платників здійснюється в хронологічному порядку.

У відповідності до п.5.2 Порядку встановлено, що для забезпечення контролю за повнотою та своєчасністю розрахунків платників за видами платежів органи Пенсійного фонду проводять облік надходження сум платежів згідно з їх призначенням.

Показники про надходження сум платежів повинні бути відображені в картках особових рахунків платників. При обробці документів про сплату сум платежів в автоматичному режимі платіж заноситься до картки особового рахунку платника, який відповідає його виду та рахунку, відкритому відповідними органами Пенсійного фонду для його зарахування. Відповідною особою, яка проводить їх обробку, за зовнішніми ознаками перевіряються дані заповнення реквізиту «Призначення платежу» (п.5.3 Порядку).

Згідно з п. 5.4 Порядку операції здійснюються в картках особових рахунків платників у хронологічному порядку. Облік надходження сум платежів у картках особових рахунків платників здійснюється в порядку календарної черговості настання строків сплати відповідних сум платежів.

Отже, зазначеним порядком для органів Пенсійного фонду передбачені обмеження лише щодо зміни призначення видів платежів. При цьому облік надходження сум платежів одного виду здійснюється в хронологічному порядку в автоматичному режимі.

Відповідно до ч.5 ст.106 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції чинній до внесення змін згідно ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464-VI від 08.07.2010 р.) за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансову санкцію і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.

Як вбачається з ч.6 ст.25 ЗУ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Наведеними вище нормами передбачено механізм зарахування сум, що надходять від страхувальника, виключно у порядку календарної черговості їх виникнення.

Склад витрат та факт їх понесення управлінням Пенсійного фонду України в м.Червонограді Львівської області за квітень-червень 2013 року виплачених колишнім працівникам Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) гарнізону становить 443 222,71 грн., що підтверджується Розрахунками заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів «а» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», зокрема:

- у квітні 2013 р. - 151 604,80 грн., в тому числі згідно з Розрахунку: № 6238/04-36-1 від 10.04.2013 р. на суму 65 173,80 грн., а саме - ОСОБА_3 в розмір 2633,04 грн., ОСОБА_4 - 2 492,14 грн., ОСОБА_5 - 4 733,74 грн., ОСОБА_6 - 4 126,78 грн., ОСОБА_7 - 1 668,39 грн., ОСОБА_8 - 3 724,99 грн., ОСОБА_9 - 1 220,72 грн., ОСОБА_10 - 2 928,04 грн., ОСОБА_11 - 4 435,52 грн., ОСОБА_12 - 2 795,14 грн., ОСОБА_13 - 1 331,52 грн., ОСОБА_14 - 3 256,53 грн., ОСОБА_15 - 2 852,49 грн., ОСОБА_16 - 1 794,59 грн., ОСОБА_17 - 3 491,53 грн., ОСОБА_18 - 1 795,18 грн., ОСОБА_19 - 2 348.71 грн., ОСОБА_20 - 2 722,58 грн., ОСОБА_21 - 1 231,64 грн., ОСОБА_22 - 4 658,63 грн., ОСОБА_23 - 3 152,38 грн., ОСОБА_24 - 2 257,16 грн., ОСОБА_25 - 3 522,36 грн.; Розрахунку 6237/04-36-1 від 10.04.2013 р. на суму 41 220,34 грн., а саме: ОСОБА_26 - 1 370,00 грн., ОСОБА_18 - 778,55 грн., ОСОБА_27 - 2 640,87 грн., ОСОБА_28 - 1 229,69 грн., ОСОБА_29 - 2 925,08 грн., ОСОБА_30 - 1 397,98 грн., ОСОБА_31 - 5 302,21 грн., ОСОБА_32 - 4 678,05 грн., ОСОБА_33 - 3 416,35 грн., ОСОБА_34 - 2 666,66 грн., ОСОБА_35 - 1 773,94 грн., ОСОБА_36 - 5 408,21 грн., ОСОБА_37 - 3 878,37 грн., ОСОБА_38 - 3 754,38 грн.; № 1903/04-36-1 від 07.02.2013 р. на суму 3 985,24 грн.: ОСОБА_39 - 1 597,58 грн., ОСОБА_40 - 2 387,66 грн.; № 1902/04-36-1 від 07.02.2013 р. на суму 18 501,20 грн., а саме: ОСОБА_39 - 777,73 грн., ОСОБА_41 - 2 382,43 грн., ОСОБА_42 - 2 184,05 грн., ОСОБА_43 - 3 903,92 грн., ОСОБА_44 - 3 385,35 грн., ОСОБА_45 - 2 919,11 грн., ОСОБА_46 - 2 948,61 грн.; № 6236/04-36-1 від 10.04.2013 р. на суму 14 141,32 грн. колишнім працівникам, а саме: ОСОБА_47 - 14 141,32 грн.; № 1904/04-36-1 від 07.02.2013 р. колишньому працівнику Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) гарнізону ОСОБА_48 на суму 4 004,66 грн.; № 2673/04-36-1 від 20.02.2013 р. ОСОБА_49 в розмірі - 160,80 грн.; № 6727/04-36-1 від 17.04.2013 р. на суму 2 964,53 грн. ОСОБА_50; № 1008/04-36-1 від 2301.2013 р. ОСОБА_51 - у розмірі 1 452,91 грн.;

- у травні 2013 р. на загальну суму 141 516,17 грн., в тому числі, згідно Розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій колишнім працівникам Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) гарнізону: № 7887/04-36-1 від 14.05.2013 р. на суму 65 780,80 грн., а саме: ОСОБА_3 - 2 633,04 грн., ОСОБА_4 - 2 492,14 грн., ОСОБА_5 - 4 733,74 грн., ОСОБА_6 - 4 126,78 грн., ОСОБА_7 - 1 668,39 грн., ОСОБА_8 - 3 724,99 грн., ОСОБА_9 - 1 220,72 грн., ОСОБА_52 - 2 928,04 грн., ОСОБА_11 - в розмірі 4 435,52 грн., ОСОБА_12 - 2 795,14 грн., ОСОБА_13 - 1 331,52 грн., ОСОБА_14 - 3 256,53 грн., ОСОБА_15 - 2 852,49 грн., ОСОБА_16 - в сумі 1 794,59 грн., ОСОБА_17 - 3 491,53 грн., ОСОБА_18 - 1 795,18 грн., ОСОБА_19 - 2 412,40 грн., ОСОБА_20 - 2 779,27 грн., ОСОБА_21 - 1 231.64 грн., ОСОБА_22 - 5 058,21 грн., ОСОБА_23 - 3 239,42 грн., ОСОБА_24 - 2 257.16 грн., ОСОБА_25 - 3 522,36 грн.; № 7886/04-36-1 від 14.05.2013 р. на суму - 41 817,75 грн., а саме: ОСОБА_26 - 1 370,00 грн., ОСОБА_18 - 778,55 грн., ОСОБА_27 - 2 640.87 грн., ОСОБА_28 - в розмірі 1 229,69 грн., ОСОБА_29 - 2 952,08 грн., ОСОБА_30 - 1 397,98 грн., ОСОБА_31 - 5 438,91 грн., ОСОБА_32 - 4 904,64 грн., ОСОБА_33 - 2 666,66 грн., ОСОБА_35 - 1 773,94 грн., ОСОБА_36 - 5 408,21 грн., ОСОБА_37 - в розмірі 3 990,97 грн. та ОСОБА_38 в сумі 3 777,07 грн.; № 1903/-4-36-1 від 07.02.2013 р. на суму - 3 985,24 грн.: ОСОБА_39 - 1 597,58 грн. та ОСОБА_40 - 2 387,66 грн.; № 1902/04-36-1 від 07.02.2013 р. на суму 18 501,30 грн.: ОСОБА_39 - 777,73 грн., ОСОБА_41 - 2 382,43 грн., ОСОБА_42 - 2 184,05 грн., ОСОБА_43 - 3 903,92 грн., ОСОБА_44 - в розмірі 3 385,35 грн., ОСОБА_45 - 2 919,11 грн., ОСОБА_46 в сумі 2 948,61 грн.; № 6236/04-36-1 від 10.04.2013 р. на суму 3 271,48 грн., ОСОБА_47; № 1904/04-36-1 від 07.02.2013 р. ОСОБА_48 на суму 4 004,66 грн.; № 2673/04-36-1 від 20.02.2013 р. на суму 160,80 грн. колишньому працівнику ОСОБА_49; № 8187/04-36-1 від 16.05.2013 р. на суму 2 541,33 грн. ОСОБА_50; № 1008/04-36-1 від 23.01.2013 р. на суму 1 452,91 грн. - ОСОБА_53;

- у червні 2013 р. на суму 150 101,74 грн., в тому числі, згідно Розрахунку: № 944/04-36-1 від 07.06.2013 р. на суму 64 631,87 грн. колишнім працівникам, а саме: ОСОБА_3 - 1 492,07 грн., ОСОБА_4 - 2 492,14 грн., ОСОБА_5 - 4 733,74 грн., ОСОБА_6 - в розмірі 4 126,78 грн., ОСОБА_7 - 1 668.39 грн., ОСОБА_8 - 3 724,99 грн., ОСОБА_9 - 1 220,72 грн., ОСОБА_52 - 2 928,04 грн., ОСОБА_11 - 4 435,52 грн., ОСОБА_12 - 2 795,14 грн., ОСОБА_13 - 1 331,52 грн., ОСОБА_14 - 3 256,53 грн., ОСОБА_15 - 2 852,49 грн., ОСОБА_16 - 1 794,59 грн., ОСОБА_17 - 3 491,53 грн., ОСОБА_18 - 1 795,18 грн., ОСОБА_19 - 2 412,40 грн., ОСОБА_20 - 2 779,27 грн., ОСОБА_21 - 1 231,64 грн., ОСОБА_22 - 4 794,52 грн., ОСОБА_23 - 3 239,42 грн., ОСОБА_24 - 2 512,89 грн., ОСОБА_25 - 3 522,36 грн.; № 9440/04-36-1 від 07.06.2013 р. на суму 41 575,56 грн., а саме: ОСОБА_26 - 1 370.00 грн., ОСОБА_18 - 778, 55 грн., ОСОБА_27 - 2 640,87 грн., ОСОБА_28 - 1 229,69 грн., ОСОБА_29 - 2 925,08 грн., ОСОБА_30 - 1 397,98 грн., ОСОБА_54 - 5 347,78 грн., ОСОБА_32 - 4 753.58 грн., ОСОБА_33 - 3 515.18 грн., ОСОБА_34 - 2 666,66 грн., ОСОБА_35 - в розмірі 1 773,94 грн., ОСОБА_36 - 5 408,21 грн.. ОСОБА_37 - 3 990,97 грн., ОСОБА_38 - 3 777,07 грн.; № 1903/04-36-1 від 07.02.2013 р. на суму - 3 985,24 грн., а саме: ОСОБА_39 - 1 597,58 грн. та ОСОБА_40 - 2 387,66 грн.; №1902/04-36-1 від 07.02.2013 р. на суму 18 501,30 грн.: ОСОБА_39 - 777,73 грн., ОСОБА_41 - 2 382,43 грн., ОСОБА_42 - 2 184,05 грн., ОСОБА_43 - 3 903,92 грн., ОСОБА_44 - в розмірі 3 385,35 грн., ОСОБА_45 - 2 919,11 грн., ОСОБА_46 в сумі 2 948,61 грн.; № 6236/04-36-1 від 10.04.2013 р. на суму 3 271,48 грн. ОСОБА_47; № 1904/04-36-1 від 07.02.2013 р. ОСОБА_48 на суму 4 004,66 грн.; № 2673/04-36-1 від 20.02.2013 р. на суму 160,80 грн. колишньому працівнику ОСОБА_49; № 9705/04-36-1 від 13.06.2013 р. на суму 2 541,33 грн. ОСОБА_50; № 1008/04-36-1 від 23.01.2013 р. на суму 1 452,91 грн. - ОСОБА_53; № 9443/04-36-1 від 07.06.2013 р. на суму 9 976,69 грн. колишньому працівнику Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) гарнізону ОСОБА_55 (2 557,85 грн.+7 418,84 грн.(доплата за 05.2013р.).

Крім того, у відповідності до Розрахунку суми позовних вимог ПАТ «Укрзахідвуглебуд» до УПФУ в м.Червонограді Львівської області по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п.п. «б»-«з» ст.13 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» станом 29.12.2012 р. становить 6 720,35 грн.

Крім того, у відповідності до Розрахунку суми позовних вимог вбачається, що сума боргу Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) гарнізону призначених відповідно до п.«а» ст.13 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за квітень-червень 2013 року становить - 443 222,71 грн..

За таких обставин, позивач правомірно зараховував суми платежів, які здійснював відповідач в 2013 році згідно платіжних доручень від 24.04.2013 р. № 235 на суму 134 741,01 та на суму 5 000,99 грн., від 25.06.2013 р. № 429 на суму 142 000,00 та від 30.05.2013 р. № 377 на суму 153 378,97 грн., на погашення заборгованості попередніх періодів, а тому суми, що підлягали відшкодуванню за спірний період залишились не сплаченими.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що позов слід задовольнити, оскільки відповідачем в добровільному порядку у встановлені строки не сплачено фактичні витрати на виплату та доставку пенсій.

З урахуванням положень ст. 94 КАС України судові витрати у формі судового збору у даній справі з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 4, 7-11, 14, 69-71, 72, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Львівсько-Волинського воєнізованого гірничорятувального (аварійно-рятувального) гарнізону на користь управління Пенсійного фонду України в м.Червонограді Львівської області кошти в сумі 443 222 (чотириста сорок три тисячі двісті двадцять дві) грн. 71 коп. виплачених сум пенсій, призначених відповідно до пункту «а» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та ч.2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за період з 01.04.2013р. по 27.06.2013р.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі у відповідності до ч. 3 ст. 160 цього Кодексу, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлений 07 жовтня 2013 року.

Суддя Мричко Н.І.