Постанова від 24.01.2009 по справі 2а-21268/08/2070

Справа № 2а-21268/08/2070

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 січня 2009 року Харківський окружний адміністративний суд

в складі: головуючого - судді Присяжнюк О.В.,

за участю секретаря судового засідання Крайник Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом

ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Балаклійському районі Харківській області про зобов'язання вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Балаклійському районі Харківській області про відновлення пропущеного строку для звернення до суду за захистом пропущених прав, свобод та інтересів за період з 01 січня 2006 року до 31 грудня 2007 року; зобов'язання Управління Пенсійного Фонду України в Балаклійському районі Харківській області нарахувати на його користь недоплачену, як дитині війни, щомісячну державну соціальну допомогу за 2006 - 2007 роки в сумі 2733 гривні 30 копійок, обґрунтовуючи свої вимоги наступним.

Позивач належить до соціальної категорії «Дитина війни» та відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з 01 січня 2006 року по 31 грудня 2007 року має право на отримання соціальної допомоги в розмірі 30% від мінімального розміру пенсії за віком. У 2006-2007 роках мені така допомога не виплачувалась.

Верховна Рада України своїм Законом України №3235-ІУ від 20 грудня 2005 року «Про Державний бюджет України на 2006 рік» стаття 77 та стаття 110 та Законом України №489-V від 19 2006 року «Про Державний бюджет України на 2007 рік», стаття 71, пункт 12 призупинила дію статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Однак Конституційний Суд України своїм рішенням №6-рп/2007 від 9 липня 2007 року по справі №1-29/2007, керуючись статтями 147,150,152 Конституції України та статтями 45, 51,61,63,65 Закону України «Про конституційний Суд України», вирішив: пункт 1 визнати такими, що не відповідають Конституції України і є неконституційними положення Закону України «Про державний бюджет України на 2007 рік» пункт 12 статті 71, яким зупинено дію статті 6 Закону України №2195- IV від 18 листопада 2004 року «Про соціальний захист дітей війни», пункт 3 положення статті 71 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007рік» №489-V від 19 грудня 2006 року визнані неконституційними.

Пункт 6 рішення Конституційного Суду є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене. Відповідно до частини 2 статті 3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.

Згідно частини 2 статті 19 та частини 3 статті 22 Конституції України органи державної влади та органами місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підставі в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. При прийнятті законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсяг існуючих прав і свобод.

Таким чином, зважаючи на вищевикладене, невиплата соціальної допомоги, передбаченої статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», є протиправною і такою, що суперечить Конституції та законам України.

Розмір соціальної допомоги відповідно до статті 6 «Про соціальний захист дітей війни» становить 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Мінімальна пенсія за віком відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет на 2007 рік», прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить; з 1 січня-380 гривень, з 1 квітня-406, гривень, з 1 жовтня-411 гривень.

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет на 2006 рік», прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, становить: з 1 січня-350 гривень, з 1 квітня-359, гривень, з 1 жовтня-366 гривень.

Таким чином, сума невиплаченої допомоги за 2006-2007 роки становить 4302 гривні та 4809 гривень відповідно. Тому виплаті підлягає (4302+4809)х30/100 =2733 гривні 30 копійок.

Відповідно до статті 99,100 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свободи чи інтересів. Законні права позивача було обмежено шляхом прийняття окремих неконституційних положень нормативно-правових актів вищої сили, Законів України, крім того, про належні як дитині війни виплати позивачу стало відомо лише після висвітлення рішення Конституційним Судом України 09 липня 2007 року. Отже, про грубе порушення прав, що на момент винесення рішення Конституційним Судом тривало понад півтора року, стало відома тільки після висвітлення зазначених подій у засобах масової інформації.

Позивач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав до канцелярії суду клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач Управління Пенсійного Фонду України в Балаклійському районі Харківській області в судове засідання свого представника не направив, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав до канцелярії суду клопотання про розгляд справи без участі представника та заперечення проти адміністративного позову, в якому просив відмовити у задоволенні позову, зазначивши наступне.

Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року №6рп/2007 було визнано такими що не відповідають Конституції положення пункту 12 статті 71 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2007 рік», яким було припинено на 2007 рік дію статті 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», з урахуванням статті 111 ЗУ «Про Державний бюджет України на 2007 рік», яка передбачала що в 2007 році підвищення пенсій або щомісячного грошового утримання, яке виплачується замість пенсії, згідно із ст. 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» виплачується особам які є інвалідами, окрім тих на яких розповсюджується дія ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», в розмірі 50% від розміру, надбавки, встановленої для учасників війни.

Стаття 6 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» передбачає що «дітям війни» пенсії або щомісячне довічне утримання, або соціальна допомога, яка виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.

Стаття 7 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни» передбачає що фінансове забезпечення державних соціальних гарантій здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Відповідно до п. 2 Положення «Про Пенсійний Фонд України» затверджене Указом Президента України від 01 березня 2001 року № 121/2001 Пенсійний Фонд України у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України та цим Положенням.

Пенсійний Фонд України діє на підставі Положення «Про Пенсійний Фонд України», здійснює свої повноваження на підставі п. 15 Положення через створені в установленому порядку його територіальні управління.

Реалізація нормативних приписів і пенсійних програм здійснюється шляхом фінансування пенсійних виплат за рахунок чітко визначених прибутковою частиною бюджету Пенсійного Фонду джерел і відповідно до конкретних напрямів витратної частини бюджету Пенсійного Фонду України, бюджет Пенсійного Фонду України щорічно затверджується Кабінетом Міністрів України.

Управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області здійснює свої повноваження по ефективному використанню коштів Пенсійного фонду України. Бюджет управління Пенсійного фонду України в Куп'янському районі Харківської області складається з чітко визначених доходної та витратної частин, які затверджується Головним управлінням Пенсійного фонду України в Харківській області. В зв'язку з прийняттям 28 грудня 2007 року ЗУ «Про Державний бюджет України на 2008 рік» та визначенням у п. п. 2, п. 41, розділу II надбавки у розмірі 10% прожиткового мінімуму для осіб яки втратили працездатність, у витратну частину бюджету управління Пенсійного фонду України в Куп'янському районі Харківської області, за рахунок державного бюджету була закладена з урахуванням кількості пенсіонерів-дітей війни чітко визначена сума виплат.

Пункт 9 Положення «Про пенсійний фонд України» передбачає вичерпний перелік напрямів використання коштів ПФУ, які використовуються виключно за призначенням і вилученню не підлягають.

Позивач в своїй заяві просить суд задовольнити його вимоги, відновити пропущений строк для звернення до суду та зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області нарахувати на його користь недоплачену йому, як дитині війни щомісячну державну соціальну допомогу за 2006-2007 рік, але ці виплати не передбачені бюджетом Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області на 2008 рік, виплата цих грошей призведе до перерозподілу грошових коштів УПФУ, та порушенню законних прав інших пенсіонерів.

На підставі ст. 6 Конституції України органи виконавчої влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.

Частина 2, статті 19 та частина 3 статті 22 Конституції України передбачають що правовий порядок в Україні ґрунтується на принципах згідно яких, ніхто не може бути вимушений робити те, що не передбачене законодавством. Одночасно дані норми встановлюють, що органи державної влади і органи місцевого самоврядування, їх посадовці зобов'язані діяти на підставах, в межах повноважень і способом передбаченим законодавством України. В зв'язку з тим, що бюджет Пенсійного Фонду України на 2008 рік вже затверджений Кабінетом Міністрів України та затверджені бюджети районних управлінь Пенсійного фонду, управління Пенсійного фонду в Балаклійському районі не уповноважене здійснювати зміни витратної частини затвердженого бюджету. Також як вбачається зі ст.. 7 ЗУ «Про соціальний захист дітей війни», фінансування виплат по даному закону проводиться із Державного бюджету України, а Пенсійний Фонд України (в особах створених в установленому порядку територіальних управлінь) займається тільки розподілом виділених для реалізації цієї соціальної програми грошей.

Крім того, абзац перший частини першої ст..28 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачає те що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Частина третя цієї ж статті встановлює, що мінімальний розмір пенсії за віком, передбачений абзацом першим частини першої статті застосовується виключно для визначення розміру пенсій призначених згідно з цим Законом.

Питання щодо визначення величини мінімального розміру пенсії за віком, що повинно застосовуватись для обчислення підвищення пенсій згідно зі ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», особам, яким встановлено статус «дитина війни», має бути вирішено в законодавчому порядку.

У листі Міністерства юстиції України від 31 серпня 2007 року № 21-46-561 наведено позицію Мін'юсту щодо порядку реалізації ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни». Мін'юст вважає, що питання пов'язані з підвищенням пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, яка виплачується замість пенсії, відповідно до ст.. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» слід вирішувати шляхом внесення змін до Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Пенсійним фондом України зроблено запит до Міністерства праці та соціальної політики України та Міністерства фінансів України , щодо визначення розміру надбавки.

Відповідно до статей 99,100 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав свобод та інтересів особи встановлюється річний строк , який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Закон «Про Державний бюджет України на 2006 рік» № 3235-ІУ від 20 грудня 2005 року та Закон «Про Державний бюджет України на 2007 рік» № 489-У від 19 грудня 2006 року були належним чином опубліковані у офіційних органах засобів масової інформації, наприклад Закон «Про Державний бюджет України на 2007 рік» № 489-У від 19 грудня 2006 року був опублікований у газеті «Голос України» № 246 від 27 грудня 2006 року, у газеті «Урядовий кур'єр» № 243 від 23 грудня 2006 року та в інших офіційних виданнях України, також пункти та статті законів України про Державний бюджет України на 2006 та 2007 роки неодноразово висвітлювались у пресі та засобах масової інформації. Тому управління Пенсійного фонду в Балаклійському районі Харківської області вважає, що заявник був належним чином повідомлений про обставини, якими порушувалися його права. Тобто відповідно до вимог статті 100 КАС України пропущено строк звернення до адміністративного суду встановлений статтею 99 КАС України.

Також, нарахування та виплату щомісячних державних соціальних допоміг здійснює Управління праці і соціального захисту населення, у функцію Управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області входить виплата пенсій та підвищення пенсійного забезпечення, а тому Управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області вважає, що позивач звернувся до суду та вказав неналежного відповідача.

Суд вирішив можливим розглянути справу у відсутність сторін, на підставі наявних у справі доказів.

З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.

Позивач має статус «Дитини війни», що також підтверджується пенсійним посвідченням № 159910 від 3/13/2002 року.

Враховуючи зазначений статус позивача, він відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на отримання державної соціальної підтримки, а саме підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Із заперечень, встановлено, що відповідач не здійснює позивачу зазначених виплат, посилаючись на відсутність у нього коштів та на невизначеність розрахункової величини (мінімальної пенсії за віком) для розрахунку підвищень до пенсії категорії громадян, які мають статус дітей війни.

Виходячи із встановлених обставин справи та досліджених доказів у їх сукупності, суд приходить до висновку про часткове задоволення позовних вимог, з наступних підстав.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.

Згідно ст. 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», фінансове забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Законом України «Про Державний бюджет на 2006 рік» від 20 грудня 2005 року дію ст.6 зазначеного Закону на 2006 рік зупинено.

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2006 рік» від 19 грудня 2006 року, який набрав чинності 15 березня 2006 року, до статті 110 Закону України «Про Державний бюджет на 2006 рік» було внесено зміни, якими встановлено, що пільги дітям війни, передбачені ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» у 2006 році запроваджуються поетапно, за результатами виконання бюджету у першому півріччі, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Проте, у 2006 році пільги, встановлені ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» запроваджені не були.

Закони України «Про Державний бюджет на 2006 рік» від 20 грудня 2005 року та «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2006 рік» від 19 січня 2006 року неконституційними не визнані та діяли протягом 2006 року.

Таким чином, відповідно до вищезазначених Законів, у відповідачів не було підстав нараховувати та сплачувати позивачеві доплату до пенсії, передбачену ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», оскільки до 15 березня 2006 року дію зазначеної норми було зупинено, а потім передбачені нею виплати не запроваджені.

Крім того, надаючи перевагу Законам України « Про Державний бюджет на 2006 рік » від 20 грудня 2005 року та «Про внесення змін до Закону України « Про Державний бюджет на 2006 рік » від 19 січня 2006 року, суд виходить з того, що закони є актами єдиного органу законодавчої влади - Верховної Ради України. Конституція України не встановлює пріоритету в застосуванні того чи іншого закону, в тому числі залежно від предмета правового регулювання. Немає такого закону України, який би регулював питання подолання колізії норм законів, що мають однакову юридичну силу.

Конституційний Суд України у п.3 мотивувальної частини рішення від 03 жовтня 1997 року №4-зп (справа про набуття чинності Конституцією) зазначив: «Конкретна сфера суспільних відносин не може бути водночас врегульована однопредметними нормативними правовими актами однакової сили, які за змістом суперечать один одному. Звичайною є практика, коли наступний у часі акт містить пряме застереження щодо повного або часткового скасування попереднього. Загальновизнаним є те, що з прийняттям нового акта, якщо інше не передбачено самим цим актом, автоматично скасовується однопредметний акт, який діяв у часі раніше».

Виходячи із системного аналізу наведених норм законодавства, суд не знаходить підстав для задоволення позовних вимог позивача, які стосуються виплат доплати до пенсії за 2006 рік.

Відповідач по справі протягом 2006 року діяв у відповідності з діючим законодавством та не мав підстав здійснювати позивачу щомісячні доплати до пенсії, оскільки до 15 березня 2006 року дія ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» була зупинена, а з 15 березня 2006 року здійснення доплат, визначено у інший спосіб, тобто поставлено в залежність від виконання у другому півріччі 2006 року Закону України «Про Державний бюджет на 2006 рік».

Стосовно позовних вимог щодо здійснення позивачу доплати до пенсії за 2007 рік, суд вважає їх частково підлягаючими задоволенню, з таких підстав.

Відповідно до п. 12 ст. 71 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік», дію статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», з урахуванням ст. 111 цього Закону, було зупинено.

Рішенням Конституційного Суду України від 09 липня 2007 року за №6-рп\2007 року, у справі за поданням 46 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень статей 29, 36 ч. 2 ст. 56, ч. 2 ст. 62, ч. 1 ст. 66, пп. 7, 9, 12, 13,14, 23, 29, 30, 39, 41, 43, 44, 45, 46, ст. 71, ст. ст. 98, 101, 103, 111 Закону України «Про Державний бюджет України на 2007 рік» (справа про соціальні гарантії громадян), визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення п. 12 ст. 71 Закону України «Про Державний бюджет на 2007 рік», яким зупинено дію ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», з урахуванням ст. 111 цього Закону.

Рішення Конституційного Суду України у цій справі має преюдиціальне значення для судів загальної юрисдикції при розгляді ними позовів у зв'язку з правовідносинами, які виникли внаслідок дії положень статей зазначеного закону, що визнані неконституційними. Рішення Конституційного Суду України є обов'язковим до виконання на території України, остаточним і не може бути оскаржене.

Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Виходячи з приписів ч. 2 ст. 152 Конституції України та дати ухвалення рішення Конституційним Судом України, відповідач повинен був нараховувати та сплачувати позивачу доплату до пенсії, передбачену ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» з 09 липня 2007 року, оскільки з моменту ухвалення Конституційним Судом України рішення щодо неконституційності пункту 12 статті 71 Закону України «Про Державний бюджет України», ця норма втратила чинність та не підлягала застосуванню.

Отже, відповідач з 09 липня 2007 року мав діяти у відповідності з приписами діючої норми ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», нараховувати та здійснювати позивачу відповідні доплати.

Відповідно до статті 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України.

Згідно ч.ч.3 та 4 ст.8 КАС України звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні правовідносини.

Таким чином, доводи відповідачів, в частині неврегульованості на законодавчому рівні порядку здійснення доплат особам, які мають статус дітей війни не може бути підставою для їх не здійснення або відмови в задоволенні позову.

Щодо доводів стосовно відсутності підстав для застосування до спірних правовідносин ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд зазначає наступне.

Сторонами по справі не заперечується, що позивач, відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» має право на отримання доплати до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

За чинним законодавством розмір мінімальної пенсії за віком визначається лише за правилами, передбаченими ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», іншого нормативно-правового акта, який би визначав цей розмір або встановлював інший розмір, немає.

З огляду на викладене, суд вважає необґрунтованими доводи відповідача щодо застосування положення ч. 3 ст. 28 зазначеного Закону, з якої випливає, що мінімальний розмір пенсії за віком, встановлений абзацом 1 частини 1 цієї статті, застосовується виключно для визначення розмірів пенсії, призначених згідно з цим Законом, оскільки наявність такої норми та відсутність іншого мінімального розміру пенсії за віком не є підставою для відмови в реалізації позивачем конституційної гарантії, встановленої ст.46 Конституції України та права на отримання доплати до пенсії, передбаченої ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Крім того, безпідставним є посилання відповідача на відсутність коштів щодо забезпечення виплати зазначеної доплати до пенсії, оскільки органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів, як на підставу невиконання своїх зобов'язань, які встановлені ст.46 Конституції України та зазначеною нормою Закону.

Суд також вважає, що не заслуговують на увагу доводи відповідача щодо не визначеності на законодавчому рівні питання відносно органу на який покладено обов'язок здійснення виплат підвищення до пенсії особам, які мають статус дитини війни.

Пенсійний фонд України діє у відповідності Положення «Про Пенсійний фонд України» і здійснює свої повноваження на підставі п.15 зазначеного положення через створені в установленому порядку його територіальні управління. Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» рішення про призначення та перерахунок пенсій приймаються районними управліннями Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів.

Таким чином, обов'язок по нарахуванню та виплаті доплати до пенсії позивача, передбаченої ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» покладено відповідача, за місцем проживання позивача, а тому у задоволенні клопотання Управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області про заміну на належного відповідача - Управління праці та соціального захисту населення, слід відмовити.

Задовольняючи частково позовні вимоги, суд виходить з того, що вимоги про стягнення з відповідача доплати до пенсії у визначеній позивачем грошовій сумі не підлягають задоволенню, оскільки такі виплати не були йому нараховані, а суд не може перебирати на себе функцію здійснення перерахунку та нарахування пенсії замість органу, якому надані такі повноваження.

Між тим, виходячи зі змісту позову та для повного захисту прав позивача, за захистом яких він звернувся до суду, суд вважає необхідним, на підставі ч. 2 ст.11 КАС України, вийти за межі позовних вимог та визнати протиправною бездіяльність відповідача по не виконанню з 09 липня 2007 року приписів статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», яка призвела до порушення прав позивача на своєчасне нарахування на отримання доплати до пенсії.

Судові витрати по справі підлягають розподілу у відповідності до ч. 3 ст. 94 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. 64, 124, 152 Конституції України, ст.ст. 3, 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст. 6-14, 71, 159-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні клопотання Управління Пенсійного Фонду України в Балаклійському у районі Харківській області - відмовити.

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в Балаклійському у районі Харківській області про зобов'язання вчинення дій - задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Управління Пенсійного Фонду України в Балаклійському районі Харківській області.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Балаклійському районі Харківської області (АДРЕСА_1) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 (АДРЕСА_2) з підвищенням її на 30% мінімальної пенсії за віком з розміру, встановленого ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» та провести відповідні виплати за 2007 рік з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 витрати зі сплати судового збору у розмірі 3 (три) гривні 40 копійок.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасною подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.

Постанову в повному обсязі виготовлено 29 січня 2009 року.

Суддя О.В. Присяжнюк