копія
Справа № 2-а- 729 /08
Категорія статобліку - 33
18 серпня 2008 року м. Дніпропетровськ
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі :
головуючого судді : Турлакової Н.В.
при секретарі судового засідання : Желткові В.Ю.
за участю сторін :
представника позивача : ОСОБА_1
представника відповідача : не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Дніпропетровську адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська
про часткове скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -
Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 звернулась до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Дніпропетровська в якому просить скасувати частково рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №НОМЕР_1 від 21 вересня 2007р. винесене Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Дніпропетровська на суму 1088,75грн., в частині незабезпечення щоденного друкування фіскальних звітів чеків Z-звітів за 15.09.2006р., 18.09.2006р., 19.01.2007р. на суму 340,00грн.
В обґрунтування адміністративного позову позивач зазначає, що рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій №НОМЕР_1 від 21 вересня 2007 року до неї були застосовані штрафні (фінансові) санкції на суму 1088,75 грн. не правомірно, оскільки на думку позивача законодавством не передбачено тривалість роботи зміни, а зміна - це період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту, а відповідно друкування Z-звіту наступною датою таким що відповідає діючому законодавству.
Від відповідача надійшло заперечення в яких він посилається на те, що у позивачки відсутні жодні правові підстави для задоволення позову, оскільки нею було порушено п.9, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Представник позивача у судовому засіданні підтримала позовні вимоги, просила позов задовольнити, з підстав зазначених у позовній заяві.
Представник відповідача до судового засідання не з'явився. Про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, що підтверджується його розпискою в матеріалах справи.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи представника позивача суд доходить висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.
19 вересня 2007 року працівниками ДПІ у Ленінському районі м. Дніпропетровська було проведено виїзну планову перевірку фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 за адресою АДРЕСА_1, ресторан «Портофино» (ТРК «Мост-Сити Центр»), за результатами якої було складено акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності за НОМЕР_2.
В ході перевірки були встановлені такі порушення: незабезпечене щоденне друкування фіскальних звітів чеків Z - звітів за 15.09.2006р., 18.09.2006р., 19.01.2007р. та невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному Х - звіті реєстратора розрахункових операцій на загальну суму 149,75грн.
Таким чином встановлено порушення позивачем п.п.9, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі,громадського харчування та послуг».
У зв'язку з виявленими перевіркою порушеннями на підставі вказаного акту перевірки Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Дніпропетровська 21.09.2007р. винесено рішення №НОМЕР_1 про застосування до позивача штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1088,75грн.
Позивач, обґрунтовуючи позовні вимоги, не заперечує проти наявності виявлених перевіркою порушень. На думку позивача рішення про застосування штрафних санкцій підлягає частковому скасуванню в частині незабезпечення щоденного друкування фіскальних звітів чеків Z-звітів за 15.09.2006р., 18.09.2006р., 19.01.2007р. на суму 340,00грн., оскільки з Z-звіт за 15.09.2006р. роздрукований -16.09.2006р., Z-звіт за 18.09.2006р. роздрукований - 19.09.2006р., Z-звіт за 19.01.2007р. роздрукований 20.01.2007р.
Згідно з ч.1 ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі,громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірко згідно із законодавством України.
Частиною 1 статті 16 наведеного Закону встановлено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.
Згідно з п.2 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Відповідно до п. 9, 13 ст. З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі,громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій, а також забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в денному звіті ресторатора розрахункових операцій а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанція, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі,громадського харчування та послуг» у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002р. N 199 «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування" затверджені вимоги щодо реалізації реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, згідно п.2 ч.1 загальних положень якої " Z-звіт - денний звіт з обнуленням інформації в оперативній пам'яті та занесенням її до фіскальної пам'яті реєстратора, а зміна - період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z - звіту до виконання наступного Z - звіту.
В силу п. 1 Приміток Постанови КМУ "Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування" підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години.
Таким чином твердження позивача про те, що якщо зміна почалась о 9 год. то Z - звіт, може бути роздрукований о 9 год. наступного дня, за попередню дату є помилковим та не відповідає вимогам діючого законодавства.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку що факт порушень позивачем вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», позивачем не доведений, у з зв'язку з чим застосування податковим органом фінансових санкцій є правомірним.
На підставі наведеного, суд приходить до висновку в необхідності відмови в задоволенні поданого адміністративного позову.
Керуючись ст.162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
В задоволенні адміністративного позову відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складений 03.09.2008 року.
Суддя Н.В.Турлакова
З оригіналом згідно:
Суддя
Постанова не набрала законної сили 03.09.2008р.
Суддя