Ухвала від 24.09.2013 по справі 2014/2а-9587/11

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 вересня 2013 р.Справа № 2014/2а-9587/11

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Сіренко О.І.

Суддів: Любчич Л.В. , Спаскіна О.А.

за участю секретаря судового засідання Бутенко Ю.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Зміївського районного суду Харківської області від 23.04.2013р. по справі № 2014/2а-9587/11

за позовом ОСОБА_1

до Управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області , Начальника Управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області Кравченко Тетяни Іванівни , Управління праці та соціального захисту населення Зміївської районної державної адміністрації Харківської області , Управління фінансів Зміївської районної державної адміністрації Харківської області треті особи Начальник відділу Державної виконавчої служби Зміївського РУЮ Харківської області Панов Олександр Миколайович , Заступник начальника відділу Державної виконавчої служби Зміївського РУЮ Харківської області Кравченко В.О.

про визнання протиправними дій, що вчинені суб'єктами владних повноважень - відповідачами на виконання судового рішення, та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

23 квітня 2013 року постановою Зміївського районного суду Харківської області відмовлено в задоволенні заяви ОСОБА_1 в порядку ст.. 267 КАС України до Управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області, начальника Управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області Кравченко Т.І., Управління соціального захисту населення Зміївської районної державної адміністрації Харківської області, Управління фінансів Зміївської районної державної адміністрації, треті особи - Начальник відділу Державної виконавчої служби Зміївського РУЮ Харківської області Панов О.М., заступник начальника відділу Державної виконавчої служби Зміївського РУЮ Харківської області Кравченко В.О. про визнання протиправними дій, вчинених суб'єктами владних повноважень на виконання судового рішення та зобов'язання вчинити певні дії.

В апеляційній скарзі заявниця ОСОБА_1 просить скасувати постанову суду першої інстанції , як таку, що ухвалена з порушенням норм процесуального та матеріального права та ухвалити нове рішення, яким задовольнити її вимоги у повному обсязі. При цьому посилається на той факт, що постанова суду першої інстанції не вмотивована, суперечить вимогам ст.. 64, 124 Конституції України, п.4 розділу ХУ «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

В запереченнях на апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області, а також фінансове управління Зміївської районної державної адміністрації Харківської області просять апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції залишити без змін.

У відповідності до положень ст.. 197 КАС України, адміністративна справа розглянута в порядку письмового провадження.

Колегія суддів, вивчивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, заперечення на апеляційну скаргу, приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав :

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області та отримує пенсію як інвалід ЧАЕС 2-ї групи відповідно до норм Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Постановою Зміївського районного суду Харківської області від 05 травня 2009р. по справі № 2-а-229/09, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2009 року та ухвалою Вищого адміністративного суду України від 02.12.2010 року, УПФУ в Зміївському районі Харківської області зобов'язано здійснити перерахунок основної пенсії ОСОБА_1 в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком з 22 травня 2008р.

9 листопада 2009 р., 26 березня 2010 р., 21 травня 2010 р., 3 грудня 2010 р., 23 березня 2011 р., 29 березня 2011р. розпорядженнями відділу з призначення пенсій управління Пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області , було винесено рішення на проведення ОСОБА_1 перерахунку пенсії в розмірі 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком з 22.05.2008 року.

З 1 листопада 2011 р. розрахунок пенсії ОСОБА_1 був проведений згідно постанови Кабінету Міністрів України від 6 липня 2011 року №745.

З 1 січня 2012р. ОСОБА_1 як інваліду ЧАЕС 2-ї групи, пенсія перерахована у відповідності і Прикінцевих положень Закону України „Про Державний бюджет України на 2012 рік" і постанови КМ 23 листопада 2011 року № 1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадки, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Відмовляючи в задоволенні заяви ОСОБА_1, суд першої інстанції виходив з того, що з 23 липня 2011 року змінено законодавство , яке регулює спірні правовідносини, тому УПФУ України в Зміївському районі Харківської області правомірно при нарахуванні ОСОБА_1 основної та додаткової пенсії як інваліду Чорнобильської АЄС 2-ї групи керувався Законом України № 3491-VI "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" та постановою Кабінету Міністрів України № 745 "Про встановлення деяких виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету".

Колегія суддів вважає правомірним такий висновок суду першої інстанції.

Так, 14 червня 2011 року Верховною Радою України прийнято Закон України № 3491-VI "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік", який набрав чинності 19 червня 2011 року.

Пунктом 7 частини першої цього Закону Прикінцеві положення Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" доповнено пунктом 4, яким установлено, що у 2011 році норми і положення статей 39, 50, 51, 52, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету .

Таким чином, визначення порядку та розмірів виплат указаним категоріям громадян віднесено до повноважень Кабінету Міністрів України.

На виконання вимог Закону України від 14 червня 2011 року № 3491-VI "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" 6 липня 2011 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 745 "Про встановлення деяких виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету", яка набрала чинності 23 липня 2011 року.

З огляду на вищезазначене, з 23 липня 2011 року Управління пенсійного фонду України в Зміївському районі Харківської області повинно було нараховувати та сплачувати заявнику основну пенсію та додаткову пенсію в розмірах визначених постановами Кабінету Міністрів України.

Вимоги заяви про зобов'язання нарахувати та сплатити недоплачену частину пенсії, зобов'язати відповідача виконувати судове рішення на майбутнє, накладення штрафу та стягнення моральної шкоди, які є похідними від вимог про визнання протиправними дій відповідача є також необґрунтованими та задоволенню не підлягають. Колегія суддів також погоджується з висновком суду першої інстанції про безпідставність вимог ОСОБА_1 про визнання бездіяльності Управління праці та соціального захисту населення Зміївської РДА Харківської області у питанні контролю роботи УПФУ у Зміївському районі Харківської області стосовно нарахування ( перерахунку) пенсії ОСОБА_1 за рішенням суду №2-а- 229/09 від 05.05.2009 року, зобов'язання провести перевірку, скласти відповідний акт та надати його для виконання в УПФУ у Зміївському районі Харківської області.

Відповідно до п. 2 ст. 103 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» центральний орган виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики і його територіальні органи здійснюють державне регулювання та нагляд за дотриманням норм цього Закону щодо призначення (перерахунку) і виплати пенсій у солідарній системі. Відповідно до п.4 ст.10З цього Закону, якщо суб'єктом прийнято рішення з порушенням законодавства «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» органи державного регулювання та нагляду вказують на допущені порушення і встановлюють строк для їх усунення.

Перевірки Управлінням праці та соціального захисту населення за додержання вимог здійснюється відповідно до «Порядку здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України» (надалі - Порядок), затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 10 січня 2007р. №1-1 та наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10 січня 2007 р.№4, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 24 січня 2007р.357/13324.

Відповідно до п.2.1.2 вказаного Порядку у ході здійснення нагляду перевіряється відповідність прийнятого рішення про призначення (перерахунок) пенсії законодавчим та нормативно - правовим актам, дотримання установленого законодавством порядку оформлення документів для призначення (перерахунку), перевірці підлягають матеріали пенсійних справ, за якими прийнято рішення про призначення (перерахунок) пенсій, що передують місяцю, у якому здійснюються перевірки.

Згідно п. 2.1.3.Порядку перевірці підлягають матеріали пенсійних справ, зареєстрованих в журналах (форми N 10, N 3), за якими прийнято рішення про призначення (перерахунок) пенсії в місяцях, що передують місяцю, у якому здійснюються перевірки.

Враховуючи, що органами праці і соціального захисту населення перевіряється тільки відповідність прийнятого рішення законодавчим та нормативно-правовим актам України, що регулюють правовідносини у сфері пенсійного страхування, пенсійна справа ОСОБА_1 Управлінням праці та соціального захисту населення Зміївської РДА Харківської області не повинна була перевірятись, оскільки відповідність прийнятого рішення органу пенсійного фонду про перерахунок пенсії ОСОБА_1 законодавчим та нормативно - правовим актам була надана судом при розгляди адміністративної справи № 2а-229/09.

Таким чином, суд першої інстанції дійшов правомірного висновку, що вимоги заяви до Управління праці та соціального захисту населення Зміївської РДА Харківської області є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Відповідно до Положення про фінансове управління Зміївської РДА, затвердженого розпорядженням голови Зміївської районної державної адміністрації від 21.07.06р. №585 до компетенції фінансового управління не відноситься проведення вичерпного, належного, своєчасного фінансового контролю роботи УПФУ у Зміївському районі Харківської області стосовно законності нарахування пенсії.

Відповідно п.п.17 п.4 даного Положення фінансове управління Зміївської РДА лише проводить перевірки правильності складання і затвердження кошторисів та планів використання коштів установами і організаціями, які фінансуються з районного бюджету.

З огляду на вищезазначене, суд першої інстанції правомірно дійшов висновку, що вимоги ОСОБА_1 до Управління фінансів Зміївської РДА Харківської області є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Доводи апеляційної скарги ОСОБА_1 щодо невідповідності постанови суду вимогам ст.. 124 Конституції України є безпідставними, оскільки УПФУ в Зміївському районі Харківської області діяла відповідно до вимог чинного законодавства , в межах повноважень, наданих ст.. 81 Закону України « Про пенсійне забезпечення».

Оскільки суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, колегія суддів не вбачає підстав для скасування постанови суду першої інстанції.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, ст. 198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення.

Постанову Зміївського районного суду Харківської області від 23.04.2013р. по справі № 2014/2а-9587/11 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Сіренко О.І.

Судді(підпис) (підпис) Любчич Л.В. Спаскін О.А.

ЗГІДНО З ОРИГІНАЛОМ: СУДДЯ Сіренко О.І.

Повний текст ухвали виготовлений 27.09.2013 р.